İçeriğe Yönlendir

İlk Beyazım Astra J 🙂

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın

Bugün hayırlısıyla aracımı aldım. Fiestamı sattıktan sonra 25 günlük arabasızlık sonrası buna niyetlendik ve aldık. İlk sahibinden 63200 km de beyaz renk edition paket. Sağ arka çamurluk ağzında sigara paketi kadar yerde macunsuz boya var mini onarım, sağ ön çamurluk lastik üzeri sigara paketi kadar yerde boyasız düzeltme var mini onarım, sol ön kapıda belirsiz derecede ufak bir göçük var kasko yaptırınca mini onarımla hallettireceğim. Bunların harici hata boya bulunmamakta. 4 adet yazlık nokian lastikleri 2 aylık. Şubat ayında çelik subaplar ve genel bakımlar yapışmış. Araçta brc LPG mevcut 30000 km de Çorumda özençlerde takılmış. 4 adet kışlık lastiklerini de aldık. Kastamonu’da 2018 eylül ayında yapan doludan belli belirsiz nasiplenmiş bundan dolayı 2500 hasar kaydı var. 

İlk izlenimler konfor olarak 120 km de beni tatmin etti şahsen. Yol tutuşu çok iyiydi. Yola çıkmadan ortalama yakıt tüketimini sıfırladık ve 120 km yol yaptık 7 km şehir içi gerisi Kastamonu Karabük şehir içi 6.2 lt gösterdi. Hız olarak ortalama 110 km gösteriyor gösterge. İçeriye ses alması çok yoktu fiestadan sonra. Hanımla beraber gittik ön taraf zaten hemen hemen her arabanın rahat önemli olan arka taraf o yüzden hanımın içine sinmesi lazımdı. Hanımda çok beğendi expertiz sonrası noter işlemlerini hallettik. Fiyat olarak 66250 bitirdik. İşlemler yaptıkça buradan paylaşımlar yapacağız inşallah. Şimdilik bir fotoğraf daha sonra inşallah paylaşımlar devam edecek. 37 AF 788 olan plakayı 78 AAK 212 olarak değiştirdik.

jqqzpj.jpg

2OOvqN.png

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Güle güle kullanın. Sürüşü keyiflidir. 3000 km kadar beyaz edition dizel otomatik olanı kiralık olarak kullabmıştım. Arka taraf bana klostrofobik gelmişti. Lakin iç mekan sessizliği otomatik vitesin güzel çalışması beni memnun etmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Hayırlı uğurlu olsun, zaten tasarımı yakışıklı araç beyaz renk ile taçlanmış adeta...  :nazar:

Lpg olması da ayrı bir avantaj olmuş. Bu serilerde Lpgde sübap erimesi meşhurdur. Rutin olarak her bakımda sübapların iyi bir ustaca kontrol edilmesi değişimin zamanlamazı açısından iyi olacaktır. Yanlış hatırlamıyorsam, değişim zamanı geldiğinde sübapları çelik olan ile değiştiriyorlardı ömürlük oluyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Köksal Yılmaz yazdı:

Hayırlı olsun keyifle kullanın

Çok teşekkür ederim.

Koray Demir yazdı:

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürün inşallah.

Çok teşekkür ederim Koray bey allah razı olsun.

Hacı Şenyurt yazdı:

Güle güle kullanın. Sürüşü keyiflidir. 3000 km kadar beyaz edition dizel otomatik olanı kiralık olarak kullabmıştım. Arka taraf bana klostrofobik gelmişti. Lakin iç mekan sessizliği otomatik vitesin güzel çalışması beni memnun etmişti.

Dediğim gibi gayet güzel sürüş keyfi verdi. Teşekkür ederim.

Bilgehan Arbek yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun, zaten tasarımı yakışıklı araç beyaz renk ile taçlanmış adeta...  :nazar:

Lpg olması da ayrı bir avantaj olmuş. Bu serilerde Lpgde sübap erimesi meşhurdur. Rutin olarak her bakımda sübapların iyi bir ustaca kontrol edilmesi değişimin zamanlamazı açısından iyi olacaktır. Yanlış hatırlamıyorsam, değişim zamanı geldiğinde sübapları çelik olan ile değiştiriyorlardı ömürlük oluyordu. 

Teşekkürler. Çelik subaplar 53000 km takılmış Ankara da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hayırlı olsun. Göçüğü kasko yaptırdıktan sonra mini onarımla yaptıracağım demişiniz kasko böyle bir işlem yapıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Hayırlı olsun. Göçüğü kasko yaptırdıktan sonra mini onarımla yaptıracağım demişiniz kasko böyle bir işlem yapıyor mu?

Yapıyormuş. 10x10 alana kadar olanları yapıyor dedi hatta sağ ön çamurluktaki göçük işlemini geçen sene Afyon’da yaptırılmış. Araç hersene Afyon’a gitmekteymiş. Kastamonu’da auto king olmadığından orad yaptıramayıp Afyon’a gidildiğinde yaptırılmış. Teşekkür ederim bu arada.

Maşallah hayırlı uğurlu olsun Arif. Güle güle binin.

Fotoğraflar? [emoji4]

Teşekkür ederim abi en kısa zamanda profesyonel makineyle çekip paylaşım yapacağım inşallah[emoji4]

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan [emoji4]

Teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kastettiğim şey; göçük siz kasko yaptırmadan önce olmuş. Önce oluşmuş bir hasarı yapıyor mu kasko?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mustafa Arıkan yazdı:

Kastettiğim şey; göçük siz kasko yaptırmadan önce olmuş. Önce oluşmuş bir hasarı yapıyor mu kasko?

Kontrol edilmeden kasko yaptırılmıştır. Sonrasında göçük oluştu denilerek tamir ettirilmek istenmiştir. 

Aracınız hayırlı olsun. @Arif Aykın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mustafa Arıkan yazdı:

Anladım şimdi kusura bakmayın. Yapacaklarını tahmin ediyorum hemen yaptırır yaptırmaz gitmeyeceğim tatbiki ama 2-3 ay sonra yaparlar diye sanıyorum. Göçük doludan veya herhangi bir doğal afetten kaynaklı değil kapıyı açarken sert birşeye denk gelmiş çizik bile yok ama çok hafif göçük oluşmuş yapmazlarsa da nazarlık kalır 🧿 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Çok etik olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Hayırlı olsun tekrardan aracınız.

Eyüp Çetin yazdı:

Kontrol edilmeden kasko yaptırılmıştır. Sonrasında göçük oluştu denilerek tamir ettirilmek istenmiştir. 

Aracınız hayırlı olsun. @Arif Aykın 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mustafa Arıkan yazdı:

Tabii ki etik değil ama maalesef yapılıyor. Fakat burada sorumlu eksperler mi sigortacılar mı bilemiyorum? Aracı kontrol etmeden tamam yaptık diyorlar. ☺️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mustafa Arıkan yazdı:

Durum Nasıl gelişecek bilmiyorum dediğim gibi eğer kabul edilirse yaptırırım ama edilmezsede yaptırmam göze batan çok aman aman bir durum söz konusu değil. Etik değil fakat ülkemde herkesin eli herkesin cebindeyse ve herkes herkesi sömürmeye çalışıp teşvik ediliyorsa yapacak birşey olduğunu sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yettim yiğidim 😁

Hemen kurdelali lokumlu bir acilis ile taclandirmak lazim. hayirli ugurlu olsun.

Birgun herkes opelci olacak demistim 😊 Takildigin yer olursa bos birakma 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 🧿 Fiestadan sonra her araç konforlu geliyor 😁

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Servet Aydın yazdı:

Hayırlı olsun Arif 

Teşekkür ederim abi.

Recep Demirci yazdı:

Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim.

Alpay Sumer yazdı:

Birgun herkes opelci olacak demistim 😊 Takildigin yer olursa bos birakma 😁

Ondan şüphem yok zaten Metin abinin baya başını ağrıttım aldık şimdi daha da ağrıyacak tabi seninde 😄😄

Vasfi Gişten yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 🧿 Fiestadan sonra her araç konforlu geliyor 😁

Teşekkür ederim bende ki fiesta 2003 modeldi konfor ve rahatlık ön arka fark etmeksizin tatmin ediyordu yeni araçların bazılarından daha iyiydi bence

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Erdoğan Temur yazdı:

Hayırlı olsun Arif, güle güle kullan.

Teşekkür ederim abi, bi ara lancer da baktım çevre illerde temiz bulamadım.

Alptuğ Özcan yazdı:

Hayırlı olsun.

Kazasız belasız kulanın inşallah :nazar:

Teşekkür ederim.

Ahmet Ertugay yazdı:

Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...