İçeriğe Yönlendir

İlk Beyazım Astra J 🙂

Arif Aykın

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

yahu Arif, fıstık gibi Astra J , dolum ağzı imiş, filtre imiş. Sök at kurtul LPGyi.  Senin motorun soğutma sistemindeki termal yükün miktarını ölçebilsek, kesin lpg butonuna korkudan basmak istemezdin. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla bende filtreler bu kadar kirli çıkmadı. Gaz kesici filtreye baktin mı geçenlerde seni etiketlemiştim.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

yahu Arif, fıstık gibi Astra J , dolum ağzı imiş, filtre imiş. Sök at kurtul LPGyi.  Senin motorun soğutma sistemindeki termal yükün miktarını ölçebilsek, kesin lpg butonuna korkudan basmak istemezdin. 

gel Karabük’e ölçelim kardeşim ayıpsın 😃

Metin Akbal yazdı:

Valla bende filtreler bu kadar kirli çıkmadı. Gaz kesici filtreye baktin mı geçenlerde seni etiketlemiştim.

Abi gfi sisteminde bir adet filtre varmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

İki gün önce bakımlar için sipariş vermiş olduğun ürünler bugün elime ulaştı ve bakımı yaptırdım. 
5-30 liqui-Moly 4600 5 lt

Hava filtresi filtron

polen filtresi filtron

yağ filtresi gm marka,

ayrıca krater korumada ve motor üzerinde terleme şeklinde yağ gördüğüm için yağ sızıntı önleyici würth, arka balatalar bittiğinden apatech marka Balata taktılar ses sorunu yaşarsan direkt gel dediler garanti verdiler. Km 80690, 300 işlik, 120 sızıntı giderici, 200 Balata ve 25 TL temizleme spreyi ücreti ödedim. 360 TL yağa ödeme yaptım hb üzerinden, 151 TL filtrelere ücret ödedim. 1150 TL bitirdik işi. 

Bakım öncesi arabanın motor hali

q9jsx9i.png

q3no3vr.jpeg

46fbgv1.jpeg

eytfhmg.jpeg

Motor gövdesindeki yağlanma 

l04vhud.jpeg

Komple işlem bittikten sonra würth temizleme spreyi ile heryer temizlendi birdahaki gelirse ona göre yer tespiti yapılacak.

okzj20b.jpeg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
İki gün önce bakımlar için sipariş vermiş olduğun ürünler bugün elime ulaştı ve bakımı yaptırdım. 
5-30 liqui-Moly 4600 5 lt
Hava filtresi filtron
polen filtresi filtron
yağ filtresi gm marka,
ayrıca krater korumada ve motor üzerinde terleme şeklinde yağ gördüğüm için yağ sızıntı önleyici würth, arka balatalar bittiğinden apatech marka Balata taktılar ses sorunu yaşarsan direkt gel dediler garanti verdiler. Km 80690, 300 işlik, 120 sızıntı giderici, 200 Balata ve 25 TL temizleme spreyi ücreti ödedim. 360 TL yağa ödeme yaptım hb üzerinden, 151 TL filtrelere ücret ödedim. 1150 TL bitirdik işi. 

Bakım öncesi arabanın motor hali

q9jsx9i.png

q3no3vr.jpeg

46fbgv1.jpeg

eytfhmg.jpeg

Motor gövdesindeki yağlanma 
l04vhud.jpeg

Komple işlem bittikten sonra würth temizleme spreyi ile heryer temizlendi birdahaki gelirse ona göre yer tespiti yapılacak.

okzj20b.jpeg
Süper çok güzel olmuş darısı sonraki bakıma artık.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Hacı Şenyurt yazdı:

Süper çok güzel olmuş darısı sonraki bakıma artık

İnşallah. Ön balatalardan ses geliyor ara ara ama değiştirmeyelim boşa para harcamayın dediler peki dedik. Araba hemen anında kendini belli etti bakım sonrası 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Yol yapmamış bu yahu. Ben 110 bin oldum.

Abi senin maşallahın var birde yol yapacak yerin var bizde o yok ki 😃 

Amortisörlerden ses geliyor gibi hissediyorum veya tümsekten geçerken ben ölüyorum mu diyor sence yada ölmüş defin eden yok mu diyor.

Sağ teker

qx43kf4.jpeg

Sol teker

cd4s73t.jpeg

Birde aks tarafında yağlanma var

91zz0qi.jpeg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Amortisörlerde yağ sızıntısı mı var? Gitmiş sanki onlar.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Amortisörlerde yağ sızıntısı mı var? Gitmiş sanki onlar.

Var gibi yada körük yerinde olmadığından tozlandığından mı onu tespit edemedim. Yani sonuçta içindeki sızdırmazlık keçesiyle hareket ediyor o yüzden mi öyle anlayamadım. Çok ses gelmeye başlarsa değişim yapacağız artık :( 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Port bagaj için tavan ara atkı alıp taktık. Sıra port bagaj yada açık bagajda. Bu kadar kaliteli ve duracağını ve sağlam olacağını tahmin edemiyordum çok beğendim. Hiç bir şekilde sallanma oynama yok. @Metin Akbal aklında olsun çok iyi oluyor. 

R3Mfsh.jpg

R3M9CM.jpg

R3M49y.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hanım pazarcı arabası gibi ne o öyle demişti Rize de otururken şansım tutmadı 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Ben seviyorum niyeyse🥰

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Valla Trabzon’a gittim geldim ordu da @Alpay Sumerabimle görüşmüştük. O zaman bişe arabanın ön koltuğu bagaj ve çocukların ortası full doluydu bir de bu seneden itibaren artık kamp olayı vs olacağı için iyi olacağını düşündük hanımda beğendi 😉

Alpay Sumer yazdı:

Ben seviyorum niyeyse🥰

Bende ☺️

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Arif Aykın yazdı:

Valla Trabzon’a gittim geldim ordu da @Alpay Sumerabimle görüşmüştük. O zaman bile arabanın ön koltuğu bagaj ve çocukların ortası full doluydu ... 😉

pandeminin en hırcın zamanlarıydı.. Ama edip eyleyip sarılmıstım sanki 40 yillik gardaş görmüs gibi.. güzel gündü 🥰

Malzeme tasırken güzel oluyor.. bayaa rahatlık aslında.. Hayırlı olsun tekrar 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

pandeminin en hırcın zamanlarıydı.. Ama edip eyleyip sarılmıstım sanki 40 yillik gardaş görmüs gibi.. güzel gündü 🥰

Malzeme tasırken güzel oluyor.. bayaa rahatlık aslında.. Hayırlı olsun tekrar 👍

Teşekkürler abi valla ben o zamanlar çok kötüydüm kötü zamana denk gelmişti neyse ki atlattık çok şükür o günleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:

Ben seviyorum niyeyse🥰

Bende seviyorum da hanım da beni seviyor :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Bende seviyorum da hanım da beni seviyor :D

O zaman orta yol bulunup alınmaması iyidir :D 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın

Port bagajımızı da taktık. Çok hoşuma gitti hem görüntüsü hem iç büyüklüğü. Ses çok yapar diyordum hiç ses yapmıyor. 

Tavan çıtası: 874 TL

Port bagaj: 1569 TL 

52108124250_f04b70849b_b.jpg

52107862249_283b6c616a_b.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

cok yakışmıs.. 🧿 sürekli takılı mı olacak? yoksa belirli zamanlarda kullanmak amaclımı düsünüyorsun? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

cok yakışmıs.. 🧿 sürekli takılı mı olacak? yoksa belirli zamanlarda kullanmak amaclımı düsünüyorsun? 

Yazları bugün miniklerle yürüyüş programımız vardı 4 km sonra piknik, haftaya 3 günlük kamp var, yazları böyle geçecek o yüzden takılı kalacak mevsim bitiminde ayaklarıyla beraber alacağım abi.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Arif Aykın

ESP arızası meydana geldi 10.08.2022 tarihinde ve 11.08.2022 tarihinde buji ve LPG filtresi değişimi yapıldı.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Fren ampulü değiştin mi hiç? 16w dipsiz ampul görünüyor. Bende biri patladı elimde vardı değiştirdim, bikaç gün yine uyarı verdi sonra kendiliğinden söndü.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...