İçeriğe Yönlendir

İlk Beyazım Astra J 🙂

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Gözün aydın Arif abi. Güzel olmuş güle güle kullan 🙂🙂

Sağol kardeşim allah razı olsun.

Alpay Sumer yazdı:

İyi olmus. Hadi gecmis olsun.

Sağolasın abi allah razı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

yahu kapıda yatan arabanın boyasına, dolgusuna bu kadar kafayı takma. Önemli olan motorun her kontak bastığında çalışsın. Gerisi boş . Takma kafana  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Geçmiş olsun tekrardan. Dolu çocuğu takma kafaya o kadarcık olur.

Yok takmıyorum da acaba gözden mi kaçtı yapılırken diye emin olamadım araba parlayınca dikkat çekti birden kuş pislikleri can sıkıcı 😡

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

Yok takmıyorum da acaba gözden mi kaçtı yapılırken diye emin olamadım araba parlayınca dikkat çekti birden kuş pislikleri can sıkıcı 😡

yahu klasik algıda seçicilik olmuş. O hasarlar hep vardı. Hatta eski cektiğin resimlerinde bile var. Ama bakıp teyit etmediğin için canın sıkılmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

yahu kapıda yatan arabanın boyasına, dolgusuna bu kadar kafayı takma. Önemli olan motorun her kontak bastığında çalışsın. Gerisi boş . Takma kafana  

Çok şükür bir problemimiz yok cuma günü kamp için Amasra’ya gideceğiz kazasız belasız inşallah bazen böyle pikniğe falan gittiğimde çocuk arabaya girip oynarsa araba çalışmıyor haliyle akü voltaj düşüklüğünden korumaya alıyor harici çok şükür tek marş alıyor.

Ali Darbaz yazdı:

yahu klasik algıda seçicilik olmuş. O hasarlar hep vardı. Hatta eski cektiğin resimlerinde bile var. Ama bakıp teyit etmediğin için canın sıkılmış.

Allah allah valla alırken de çok dikkatli bakmıştım sol kapı siyah çıtasında mevcuttu birde ön cam çıtasında tavandaki iki taneye hiç dikkat etmemiştim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

akü voltaj düşüklüğünden korumaya alıyor

Sen BCM'ye 3500 tl vermek için kaşınıyor heralde.  Benim yaptığım gibi İnci 60 lık akü al. 330 tl verdim. Şu ana kadar hiç şikayetim yok. Boşaldığında jet hızında doluyor.  Yeni akülerin olayı şarja deşarja direnc göstermemesi. Maşa basıyorum üç bucuk dakikada akü doluyor. Voltaj 12,7 de sabit stabil gidiyoruz . Yakıt tüketimi düştü, Alternatör rahatladı. Miss gibi oldu araba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

Sen BCM'ye 3500 tl vermek için kaşınıyor heralde.  Benim yaptığım gibi İnci 60 lık akü al. 330 tl verdim. Şu ana kadar hiç şikayetim yok. Boşaldığında jet hızında doluyor.  Yeni akülerin olayı şarja deşarja direnc göstermemesi. Maşa basıyorum üç bucuk dakikada akü doluyor. Voltaj 12,7 de sabit stabil gidiyoruz . Yakıt tüketimi düştü, Alternatör rahatladı. Miss gibi oldu araba. 

Bende de varta var 60 lık 2019 da alınmış ama böyle bir sıkıntı yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

Bende de varta var 60 lık 2019 da alınmış ama böyle bir sıkıntı yaşıyorum.

Bende Varta aldım . 60 ahlık. Ama nedense 2nci senesinde performansı düştü. Bir keresinde araba için Elektrikli direksiyon hatasına bile sebep olmuştu. Hyundai i10 daki vartadan bahsediyorum. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

Bende Varta aldım . 60 ahlık. Ama nedense 2nci senesinde performansı düştü. Bir keresinde araba için Elektrikli direksiyon hatasına bile sebep olmuştu. Hyundai i10 daki vartadan bahsediyorum. 

Anladım şarja bağlatıp kafa yormaktansa direkt yeni akü almak daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bugün arabam beni Safranbolu’nun en işlek caddesinde park ettikten sonra çalışmamak ile tekrar yolda bıraktı 😡 trafik polislerinden takviye kablosu aldım fakat o anda başkalarına ceza yazdıklarından takviye için yardımcı olamadılar. Bende yolda 4-5 araba durdurdum trafik olmaması için genellikle son arabaları tercih ettim fakat takviye yapılması gerekiyor aracım arızalandı dediğimde herkesten hayır cevabı aldım sanki arabalarına zarar gelecekmiş gibi kabul etmediler. Sağolsun esnaflardan birtanesi yardımcı oldu ve takviye yapar yapmaz tek marşta çalıştı. O sinirle hemen gittim yeni akü aldım orijinal aküsü takılıydı hala elektrikçi ölçü araç çalıştıktan sonra araç 8 volta düştüğünden yapıyor dedi. Çıkan varta 60 amh benim aldığım varta 72 amp 680 TL akü 30 TL montaj parası verdim.

9973nlm.jpeg

p7ifv1a.jpeg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayırlı olsun iyi dayanmış. Ben 2.5 senede degistirdim orijinal aküyü [emoji4]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Hayırlı olsun iyi dayanmış. Ben 2.5 senede degistirdim orijinal aküyü emoji4.png

Sende çok haşin kullanmışsın canım olmaz ki :D 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sende çok haşin kullanmışsın canım olmaz ki [emoji3] 
Yok yahu hiçbirşey yapmadım araba o zamanlar stok stayla idi [emoji16] Garanti biteli 6 ay olmuştu. Sadece jant almıştım Mayıs ayında. Haziran ayında da akü değişti. Jant akü bitirir mi [emoji16]
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Yok yahu hiçbirşey yapmadım araba o zamanlar stok stayla idi emoji16.png Garanti biteli 6 ay olmuştu. Sadece jant almıştım Mayıs ayında. Haziran ayında da akü değişti. Jant akü bitirir mi emoji16.png

Bilemedim incelemek lazım :D Basınç ölçüm falan hatalı olmasın :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Bilemedim incelemek lazım :D Basınç ölçüm falan hatalı olmasın :D 

Basınç fazla geldiyse aküyü mü şişirdi ki :D

Aklıma bir olay geldi yazayım. Bana Rize de anlatmışlardı.

Vatandaşın birinin lastiği patlar teker lastik iner. Neyse napacağım ne edeceğim diye düşünür durur.

- Yoldan geçen birisi hayurdur hemşerum. Böyleyken böyle diye söyler adam.

Vatandaş derki şu siboptan üfleyeceksin o şişer vs vs. Yahu olur mu? Olur olur. Adam gider.

Araç sahibi üfler de üfler ama yok. Bir türlü şişmez.

Başka bir vatandaş gelir hayurdur hemşerum. Böyleyken böyle birisi siboptan üfle dedi şişer dedi bir türlü şişiremedim. Hemşerum ordan üflersen şişer mi hiç, egzozdan üfle. Yahu olur mu olmaz mı neyse adam egzozdan üfleyerek şişirmeye başlar yok olmaz adam kan ter içinde kalır.

Başka bir vatandaş daha gelir hemşerum hayurdur. Böyleyken böyleyken böyleyken böyle diye anlatır adam. La hemşerum ne kada safsun camlar açıkken hiç o lastik şişer mi :D

Lastik önemli :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Lastik önemli :D

Çok iyiymiş valla :D :D :D 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arif Aykın

Araçta ara ara LPG den benzine atma yapıyordu bugün bir çok kez yaptı getirdim arıza kayıt sayfası kapalı dedi açtı ve ayar yaptım dedi. Tekrar yaparsa kayıttan yakalarız dedi. Filtre değişimi yapıldı. Aynı zamanda dolum ağzı kaçırıyordu değişim yapıldı. Ayar+filtre+dolum ağzı =215 TL değişim yapıldı. LPG 1.5 sene boyunca hemen hemen her seferinde Shell istasyonundan alınmıştır.

q763rfn.jpeg

cku6q9a.jpeg

77fnrop.jpeg

faoxugx.jpeg

8smp4pm.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Araçta ara ara LPG den benzine atma yapıyordu bugün bir çok kez yaptı getirdim arıza kayıt sayfası kapalı dedi açtı ve ayar yaptım dedi. Tekrar yaparsa kayıttan yakalarız dedi. Filtre değişimi yapıldı. Aynı zamanda dolum ağzı kaçırıyordu değişim yapıldı. Ayar+filtre+dolum ağzı =215 TL değişim yapıldı. LPG 1.5 sene boyunca hemen hemen her seferinde Shell istasyonundan alınmıştır.

q763rfn.jpeg
cku6q9a.jpeg
77fnrop.jpeg

faoxugx.jpeg
8smp4pm.jpeg

Shellden böyleyse kafamda soru işaretleri oluştu. Ben geçen hafta değiştirdim. 30.000 olmuş.(3 sene) hatta lpgciyle de tartıştık yok enjektörleri elime alırmışım falan. Dedim ki filtreler değişmeden tak bakalım değerlerine. Hepsi olması gerektiği gibi. Zaten yakışım ve gidişim da gayet yerindeydi.
Sadece bir cm kadar bir yerde sizinki gibi ama daha az kararma vardı.
Gazı sadece aygazdan alıyorum sistem brc.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Görkem Karakaş yazdı:

Shellden böyleyse kafamda soru işaretleri oluştu. Ben geçen hafta değiştirdim. 30.000 olmuş.(3 sene) hatta lpgciyle de tartıştık yok enjektörleri elime alırmışım falan. Dedim ki filtreler değişmeden tak bakalım değerlerine. Hepsi olması gerektiği gibi. Zaten yakışım ve gidişim da gayet yerindeydi.
Sadece bir cm kadar bir yerde sizinki gibi ama daha az kararma vardı.
Gazı sadece aygazdan alıyorum sistem brc.

Benim sistem brc ait GFİ sistemi. LPG 1.5 yıldır 100 defa aldıysam 90 tanesi shelldendir öyle söyleyeyim. Geçen Sene değiştirince açmamıştım merak etmedim. Ben filtreyi değiştirmeden baktırdım kendilerine ait başka dükkana gittim orada filtre değiştirdim sonra değerlere bakmadılar. Alarm kayıt açtıkları için duruma göre bakacaz artık.

Bu arada benim LPG dolum ağzı kapağı yoktu LPG ci dolum ağzı bilyası bozulma sebebi bu aynı zamanda dedi içerisi toz olduğu için dolum ağzından filtreye gider dedi mantıklı geldi ama bilemedim filtreyi orada sökmedim ben sadece bilya nasıl bozulur diye sordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Benim sistem brc ait GFİ sistemi. LPG 1.5 yıldır 100 defa aldıysam 90 tanesi shelldendir öyle söyleyeyim. Geçen Sene değiştirince açmamıştım merak etmedim. Ben filtreyi değiştirmeden baktırdım kendilerine ait başka dükkana gittim orada filtre değiştirdim sonra değerlere bakmadılar. Alarm kayıt açtıkları için duruma göre bakacaz artık.
Bu arada benim LPG dolum ağzı kapağı yoktu LPG ci dolum ağzı bilyası bozulma sebebi bu aynı zamanda dedi içerisi toz olduğu için dolum ağzından filtreye gider dedi mantıklı geldi ama bilemedim filtreyi orada sökmedim ben sadece bilya nasıl bozulur diye sordum.
Dolum ağzı muhabbeti doğruysa çok olası. Yoksa shell yani bu.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Görkem Karakaş yazdı:
Arif Aykın yazdı:

Dolum ağzı muhabbeti doğruysa çok olası. Yoksa shell yani bu.

Bakalım bir daha ki değişimde yine açacağım o zaman ne göreceğiz. Gerçi bu sefer filtre değişimi sonrası araçta dolum ağzındaki problem görülmesi için mecburen opetten aldık ama bir kerecikten bir şey olmaz sonuçta :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...