İçeriğe Yönlendir

İlk Beyazım Astra J 🙂

Arif Aykın

Recommended Posts

Metin Akbal

Iyi fotolar gelmis. Kazasiz belasiz. Beyaz bu araca ciddi yakisiyor. Tasarim kokpit zaten sinifini  lideri benim gozumde :) Bende oldugu icin soylemiyorum 😁 Surecte zaten cok gorustuk. Bu arabanin kronigi on direk gorus acisi sikinti,  supap problemi var ama o zaten hallolmus. Burnu cok uzun hatta arac cok uzun Doblonun te manevrada dondugu yeri bu araba 2 manevrada donuyor. Arka stop ici reflektorler icerden kiriliyor.

Acil olmasada yapilmasi gerekli olanlar bana kalirsa liste uzar gider 😁 Yaptiklarim ve yaomadiklarimi siraliyorum.

Kedi gozune led

Vites alti aydinlatma

Krom cam cita

Acilen alaşim jant, farki hissedeceksin araba bildigin rahatliyor hafifliyor,

Kisliklar satilip yenisi alinmali

Multimedya lazim

Arka kapilara hoparlor

Yalitim nasil yapilir bilmem ama ses yalitimi yapilsa iyi olur ben yapmadim

Sis fari

Farlar fiestadan sonra iyi aydinlatiyordur ama bixenona alisinca en iyi halojen bile mum isigi kaliyor :)

Kaput amortisoru istiyorum ama saglikli olur mu emin degilim.

Kapi kollari ambiyans led. Yapmaya firsatim olmadi.

Benim aklima gelen bu kadar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

@Metin Akbal Abi valla senden çok destek isteyeceğim kesin. Allah razı olsun hasta halinle bile çok kahrımı çektin. Tekrar geçmiş olsun allah acil şifalar versin. Her ne kadar elektrik-otomasyon Formeni de olsam araba elektriği biraz farklı çalışıyor. Bu sebepten yaptıklarında ve benden yapmamı istediklerinde ihtiyacım olacak.

Vites altı aydınlatma mevcut. 

Ayak aydınlatma niyetim var. 

Yukarıda saydıklarını bu seneyi es geçerek seneye başlayacağım inşallah. Ufak tefek olanlar halledilebilir ama jant ve multimedya kesin zamana ihtiyacı var 😊

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Metin hocam arabayi iki dakikada Cosmo yaptin 😂 ama buna deger..

Multimedya olarak cd600 ilink yapilamiyorsa bence cd400 kotunun iyisi gibi, en azindan o kismi dolu dolu gosteriyor.. Diger yan sanayi ekranlar soru isareti uyandiriyo kafamda.. 🤔

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

[mention=76937]Metin Akbal[/mention] Abi valla senden çok destek isteyeceğim kesin. Allah razı olsun hasta halinle bile çok kahrımı çektin. Tekrar geçmiş olsun allah acil şifalar versin. Her ne kadar elektrik-otomasyon Formeni de olsam araba elektriği biraz farklı çalışıyor. Bu sebepten yaptıklarında ve benden yapmamı istediklerinde ihtiyacım olacak.

Vites altı aydınlatma mevcut. 
Ayak aydınlatma niyetim var. 

Yukarıda saydıklarını bu seneyi es geçerek seneye başlayacağım inşallah. Ufak tefek olanlar halledilebilir ama jant ve multimedya kesin zamana ihtiyacı var [emoji4]

Cok sagol tekrardan. Bu arabanin elektronigi hakikaten gicik. Kara duzen degil. VW ye alismistim VW elektronigi gibi de degil biraz cins.

Janti ilk siraya koy yaz kis degisimlerinde zaten yari parasini cikarirsin evin onunde degistirirsin :) Senede 200 lira cepte.

Multimedya icin simdilik aux kablo kullan telefon gorusmelerini de yapabiliyorsun telefon mikrofonu yeterli oluyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Cok sagol tekrardan. Bu arabanin elektronigi hakikaten gicik. Kara duzen degil. VW ye alismistim VW elektronigi gibi de degil biraz cins.

Janti ilk siraya koy yaz kis degisimlerinde zaten yari parasini cikarirsin evin onunde degistirirsin :) Senede 200 lira cepte.

Multimedya icin simdilik aux kablo kullan telefon gorusmelerini de yapabiliyorsun telefon mikrofonu yeterli oluyor.

Doğrudur abi aux işlemini yapıyorum zaten şu anda 😊 fiesta dan sonra baya lüks geldi araç 😀😀 jant olayı seneye ilk sırada zamana ihtiyacı var dediğim şu önümüzdeki 8-10 ay içerisinde olamayacağı. Lastikleri değiştirme konusu Lastikçi arkadaşım var ona bir göstereceğim sonrasında karar verecem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Metin hocam arabayi iki dakikada Cosmo yaptin [emoji23] ama buna deger..
Multimedya olarak cd600 ilink yapilamiyorsa bence cd400 kotunun iyisi gibi, en azindan o kismi dolu dolu gosteriyor.. Diger yan sanayi ekranlar soru isareti uyandiriyo kafamda.. [emoji848]

Benim arabanin konusuna bak Cosmodan eksigi sunroof ve afl [emoji16] Afl yi de bixenon montaji ile idare eder duruma getirdik. Cosmodan fazlasi ise Sport jantlarim :)

Cd600 de olay sadece renkli ekran dokunmatik navigasyon vs yok. Cd 400 ise tam ekran bizdeki cd300 de tek satir ekran her ikisi de grafik ekran. Onunda bir esprisi yok. Hatta cd300 de tek satir ekran olmasi, altindaki goze telefon anahtar vs koymak icin daha avantajli diyebilirim.

Multimedya olarak bende yan sanayi taktim hersey mevcut 1.5 sene bitti. Memnunum. Android istedigin ne varsa yukle. Zaten bu android cihazlar (Necvox, Navimex, Navigold, Navix, Navimaster) herseyiyle ayni yazilim islemci vs vs vs. Montaj kolay cetrefilli degil. Ucuza en cok hangisi ne veriyorsa onu tercih etmeli. Ben 1200 e almistim 8 cekirdek 2 gb ram 32 gb hafiza. Onun ustunde cihaz yoktu. Sirf bu yuzden Tesla ekran almadim. 4 cekirdek 1 gb ram Tesla ekrana yetmeyecekti. Su an daha yeni yeni 4 gb ram olanlari geldi. CD600 ve 400 de ise kodlama kablo cekme bilmem ne ivir zivir sikintilar var.
Doğrudur abi aux işlemini yapıyorum zaten şu anda [emoji4] fiesta dan sonra baya lüks geldi araç [emoji3][emoji3] jant olayı seneye ilk sırada zamana ihtiyacı var dediğim şu önümüzdeki 8-10 ay içerisinde olamayacağı. Lastikleri değiştirme konusu Lastikçi arkadaşım var ona bir göstereceğim sonrasında karar verecem. 
4 yillik kisliklarimi gecen sene degistirdim dis derinligi 5 mm olmasina ragmen onda bile farki hissettim. Gerci cikardiklarim Petlas, yenileri Lassa idi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

4 yillik kisliklarimi gecen sene degistirdim dis derinligi 5 mm olmasina ragmen onda bile farki hissettim. Gerci cikardiklarim Petlas, yenileri Lassa idi :)

Bendekilerde petlas sanırım abi tam hatırlamamaktayım. Karabük’te aman aman bir kar yağışı söz konusu olmuyor buzlanmada olmuyor tabi bu demek değil ki acil durum oluşmayacak il dışına çıkma vs gibi ama maddi imkanlar doğrultusunda ilerleyeceğiz.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

hocam cok guzel anlatmissin teknik bilgileriyle falan tesekkur ederim.. senin arabayi satin alacak adam eger donanimlara hakimse kafasinda turlu soru isaretleri olacak bundan eminim 😂😂

Dun sohbet sirasinda aslinda edtion/plus alinacak arac.. tek fark sis fari, el freni, kol dayama mi acaba diye dusunuyoduk.. alinmayacak aracta degil :)

2011 cosmo paketi iki yil kadar kullandik o arada edition/edition plus'lardaki ekranlari inceliyodum; dedigin gibi tek satirlik ekran, onu esya gozu olarak degerlendirilebilir ama bana cok bos geliyodu uzun sureli kullanim yapmadigim icin. marka ismi yazmicaktim sen yazdin daha somut oldu. o markalardan cokca kullaniyor astra kullanicilari. rivayete gore klima vb iliskili oldugu kisimlarda olumsuz etkiye sahipmis.. ne kadar hayal urunu bilemiyorum tabi.. tesla ekran cikti o da bi o kadar yabanci oldugum urun..

afl far yagmurda gorevini layikiyla yerine getiremiyordu tek noksani oydu hocam :) diger taraftan adaptifi, auto uzun kisa guzeldi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

hocam cok guzel anlatmissin teknik bilgileriyle falan tesekkur ederim.. senin arabayi satin alacak adam eger donanimlara hakimse kafasinda turlu soru isaretleri olacak bundan eminim [emoji23][emoji23]
Dun sohbet sirasinda aslinda edtion/plus alinacak arac.. tek fark sis fari, el freni, kol dayama mi acaba diye dusunuyoduk.. alinmayacak aracta degil [emoji4]
2011 cosmo paketi iki yil kadar kullandik o arada edition/edition plus'lardaki ekranlari inceliyodum; dedigin gibi tek satirlik ekran, onu esya gozu olarak degerlendirilebilir ama bana cok bos geliyodu uzun sureli kullanim yapmadigim icin. marka ismi yazmicaktim sen yazdin daha somut oldu. o markalardan cokca kullaniyor astra kullanicilari. rivayete gore klima vb iliskili oldugu kisimlarda olumsuz etkiye sahipmis.. ne kadar hayal urunu bilemiyorum tabi.. tesla ekran cikti o da bi o kadar yabanci oldugum urun..
afl far yagmurda gorevini layikiyla yerine getiremiyordu tek noksani oydu hocam [emoji4] diger taraftan adaptifi, auto uzun kisa guzeldi..

Ulkemizde emin ol donanima hakim olan adam yok full mu full o kadar. Yoksa eski arabami komple 24 isteyip satilmayinca aksesuarlarin alayini sokup toplamda 26 ya satmazdim (sinirlendim ve 50 liralik oem aksesuarini bile ayri sattim [emoji16]) Sonradan takilan hicbirsey para etmiyor.

Edition Plus un benim araca gore fazlasi deri direksiyon ve sis fari. Kasa olarakta sedan. Ben 48 e sifir Edition aldigimda Enjoy Active de sis fari led gunduz fari arka tavan lamba deri direksiyon ve alasim jant farki 7 bin lira idi. Sport donanimda ise Watss baglanti, sport direksiyon ve sport alasim jant vs vs ekstralari vardi. 9 bin lira idi farki. Sport mantikli ama Enjoy Active mantiksiz idi.

Klima ile teybin baglantisi sadece klimayi acinca ekranda simge cikiyordu derece yonlendirme vs. Teyp klimaya ne gibi bir sorun cikarabilir ilk kez senden duydum.

Senin arabadaki sorun ne bilemem ampul degisimi de fark ettirdi mi bilmiyoruz abinden gerekli detaylari alamadik ama Opel AFL nin babasidir. Hatta led konusunda da onculerdendir (Matrix Led far) Halojen mi ledmi bixenon mu yagmur kar sis karada denizde ve havada her zaman ve her yerde bixenon diyorum israrla.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Akbal yazdı:

Ulkemizde emin ol donanima hakim olan adam yok full mu full o kadar. 

Satarken de sunrof, hız sabitleyici hariç en full modeli gibi ifadeler yazıyorlar. Ulen zaten en full olanlarda onlar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Metin Akbal yazdı:

Ulkemizde emin ol donanima hakim olan adam yok full mu full o kadar. Yoksa eski arabami komple 24 isteyip satilmayinca aksesuarlarin alayini sokup toplamda 26 ya satmazdim (sinirlendim ve 50 liralik oem aksesuarini bile ayri sattim emoji16.png) Sonradan takilan hicbirsey para etmiyor.

Demek ki Metin Hoca'dan araba almaya kalksak soyup sogana cevircek 😂😂

Osram D1S vardi hocam..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Demek ki Metin Hoca'dan araba almaya kalksak soyup sogana cevircek [emoji23][emoji23]

Osram D1S vardi hocam..

1 ayda aksesuarli satilmayan aracim 3 gunde aksesuarsiz satildi [emoji16] Fark bu. Donanimdan anlamayan donanimsiz satilmaya sebep olan insanlar yuzunden daha fazla kar ettim. Muhtemelen bu da oyle olacak. Ben soyup sogana cevirmem cevirttittitttitiitititittirirler [emoji16] Uzerinde eklenenlerin su an sifirdan yapmaya kalksan guncel fiyatlarini ekliyorum sende bana hak verirsin cunku aksesuarli haline en az 70 bin istemem lazim ve 70 e gitmez bizim insanimiz anlamaz default_smile.png

2000 lira makyajli Sport donanim jant

2000 lira bixenon far

1500 lira sis fari

1500 lira multimedya

500 lira auto konumlu far anahtari ve far sensoru

500 lira krom cam citalari

250 lira on tampon alt izgarasi krom cita

300 lira KN kutu ici filtre

150 lira vites aldi led

150 lira kaucuk 3d paspas

150 lira 3d bagaj havuzu

100 lira kedigoz led

El emegi paha bicilemez default_smile.png Janta lastik takilmasi ve parcalarin uretimi haric hepsi benim emegim [emoji16]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Akbal yazdı:

1 ayda aksesuarli satilmayan aracim 3 gunde aksesuarsiz satildi emoji16.png Fark bu. Donanimdan anlamayan donanimsiz satilmaya sebep olan insanlar yuzunden daha fazla kar ettim. Muhtemelen bu da oyle olacak. Ben soyup sogana cevirmem cevirttittitttitiitititittirirler emoji16.png Uzerinde eklenenlerin su an sifirdan yapmaya kalksan guncel fiyatlarini ekliyorum sende bana hak verirsin cunku aksesuarli haline en az 70 bin istemem lazim ve 70 e gitmez bizim insanimiz anlamaz default_smile.png

2000 lira makyajli Sport donanim jant

2000 lira bixenon far

1500 lira sis fari

1500 lira multimedya

500 lira auto konumlu far anahtari ve far sensoru

500 lira krom cam citalari

250 lira on tampon alt izgarasi krom cita

300 lira KN kutu ici filtre

150 lira vites aldi led

150 lira kaucuk 3d paspas

150 lira 3d bagaj havuzu

100 lira kedigoz led

El emegi paha bicilemez default_smile.png Janta lastik takilmasi ve parcalarin uretimi haric hepsi benim emegim emoji16.png

Bunların hiçbiri yoktu 70.000'e sattım. İyi ki yokmuş desene Metin hocam. 😝😝

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bunların hiçbiri yoktu 70.000'e sattım. İyi ki yokmuş desene Metin hocam. [emoji13][emoji13]
Vallaha mi [emoji16] O zaman Arif cok iyi paraya almis [emoji16]
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Aynen öyle. Senin araç net 75-76.000 etmeli. Ama dediğin gibi bizim insanımız donanıma para vermez. Klima olsun yeter. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Vallaha mi emoji16.png O zaman Arif cok iyi paraya almis emoji16.png

Bende adamla kıran kırana pazarlık ediyorum abi birde 😃😃 allah razı olsun yine de yoksaki ben 67500 falan alırdım arabayı☺️

Eyüp Çetin yazdı:

Aynen öyle. Senin araç net 75-76.000 etmeli. Ama dediğin gibi bizim insanımız donanıma para vermez. Klima olsun yeter. 😊

Valla öyle bizde 4 cam otomatik olsun tüplü olsun birde klima tamam en kral araba o 😄😄

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Sticker’larımız aracımızdaki yerini aldı😊

bvp4m0.jpg

dLDqmr.jpg

5NXRbl.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bugün Karabük-Bartın Amasra yolculuğu gerçekleştirdim. Araçta 4+1 toplam 400 kg yük mevcuttu. Malum araç net ağırlığı 1400 kg. Benzin deposu fulle yakın seviyede. Bu şekildeyken 215 km yolu 20 lt - 66tl git gel yaptı bu beni tatmin etti şahsen. Karabük-bartın arası şehirler arası yolculuk sınıfına girmeyecek kadar berbat bir yoldur bilenler bilir burayı diye düşünüyorum. 

Araca alışmam gerektiğini anlamış oldum. Yol tutuş konusunda çok iyi geldi viraj dönüşlerinde falan gayet başarılıydı. Emniyet kemeri yükseklik ayar yerlerinden veya orta direk plastik aksam içerisinden sağ-sol trim sesler mevcut aman aman rahatsızlık vermiyor fakat pimpirikliyim bunu dert eder ve çözerim. 

En büyük sıkıntı yaşatacak durum kör nokta sıkıntısı şu anda buna bir an önce adapte olmam lazım. Cam buğu giderici için koydukları plastik aksam görüş açısını dahada kapattığından problem yaratabilecek düzeyde. 

lrpILA.jpg

mPa1Oj.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Be o direk yuzunden bir kac yaya eziyordum doner kavsakta bir kac arabayla da opusuyordum az daha [emoji16]

Yol tutustan memnun kalirsin araba yatmiyor virajlarda suspansiyonun sert olmasi bu konuda avantaj. VW den sonra bayagi sert gelmisti araba ama bir kac farkli C sinifa binince aslinda bayagi konforlu oldugunu anladim [emoji16]

O kemerden bende de sea geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Be o direk yuzunden bir kac yaya eziyordum doner kavsakta bir kac arabayla da opusuyordum az daha emoji16.png

Yol tutustan memnun kalirsin araba yatmiyor virajlarda suspansiyonun sert olmasi bu konuda avantaj. VW den sonra bayagi sert gelmisti araba ama bir kac farkli C sinifa binince aslinda bayagi konforlu oldugunu anladim emoji16.png

O kemerden bende de sea geliyor.

Bende iyi bir öpüşme gerçekleştiriyordum ucuz atlattık.

sen nasıl o sesi dert edip bakmadın abi. Kayınpeder oturuyor yan tarafımda,

-ses nereden geliyor 

-ne sesi oğlum ses falan yok yolun sesi var sadece

-yok baba tıkır tıkır ses geliyor

- gelmiyor ses falan valla gelmiyor duymuyorum ben diyor.

Ben duyuyorum ve o işi çözmem gerekecek. Dert olur bana o ufak tıkırdı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bende iyi bir öpüşme gerçekleştiriyordum ucuz atlattık.

sen nasıl o sesi dert edip bakmadın abi. Kayınpeder oturuyor yan tarafımda,
-ses nereden geliyor 
-ne sesi oğlum ses falan yok yolun sesi var sadece
-yok baba tıkır tıkır ses geliyor
- gelmiyor ses falan valla gelmiyor duymuyorum ben diyor.

Ben duyuyorum ve o işi çözmem gerekecek. Dert olur bana o ufak tıkırdı.
Dert edecek kadar olmadi ki [emoji16]
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Dert edecek kadar olmadi ki emoji16.png

Bendeki de dert edecek kadar değil ama ben sıkıntılıyım aracımdan tık ses gelmesini istemiyorum her zaman 😊

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Safranbolu’da bulunan ters Konak var orayı gezmeye gittik ve arabamızı tersledik😊

FkAx0M.jpeg

Buda orijinal resmi 

d3vfFI.jpeg

Buda benden 😊

iccWXA.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aklima gelmisken kaputta gorunen lastik bolum ve tum cam fitillerine uzun sure tazyikli su tutma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...