İçeriğe Yönlendir

İlk Beyazım Astra J 🙂

Arif Aykın

Recommended Posts

Metin Akbal
Almadım abi araçla beraber geldi lastikçi bu sene kesin çıkartır senesi için sökeceğimiz zaman bakarız dedi. 13 üretimi lastikler 6. Kez takılıyor sanırım.
Bem soyleyeyim. Cikartir ama nasil cikartir. 2015 model lastikleri 3 sezon kullandim gecen sene sattim Lassa ya gectim. Dis derinligi 5 mm ama kuru yol tutus performansi dusukmus onu farkettim.
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:
Arif Aykın yazdı:
Almadım abi araçla beraber geldi lastikçi bu sene kesin çıkartır senesi için sökeceğimiz zaman bakarız dedi. 13 üretimi lastikler 6. Kez takılıyor sanırım.

Bem soyleyeyim. Cikartir ama nasil cikartir. 2015 model lastikleri 3 sezon kullandim gecen sene sattim Lassa ya gectim. Dis derinligi 5 mm ama kuru yol tutus performansi dusukmus onu farkettim.

Bakalım abi bende baktım zorluyor alırım yenisini. Ben bu hayatta iki şeye çok önem veriyorum şahsen.
1. Ayakkabı gün boyu neredeyse 10 saat onların üzerinde duruyoruz rahat ve hafif olması lazım.

2. Kışlık lastik sonuçta can taşıyorsun ve sadece ona emanetsin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Olduk mu sana 6....6🙂

P2hUxV.jpeg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Olduk mu sana 6....6[emoji846]

P2hUxV.jpeg
Gozum benzin ibresine takildi [emoji16]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Siz zenginler benzini hep 50 liralik aliyosunuz ya bende hep banka puankyla bedava aliyorum [emoji16]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Gozum benzin ibresine takildi emoji16.png

Orayı çok fazla şey ettirmeyelim😀 buzlamayı unutmuşum fotoğrafta 🙂 huyum değildir hep benzinde LPG de full olacak. Her yakıtta ala ala böyle duruma geldi. Full dü koş geldiğinden benzin daha çok harcıyor malum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hem fazladan yük hem de kaza anında tehlike. Benim depo 55lt. benzin lambası yanınca 14 litre kalıyor içinde. Onu bile tehlikeli görüyorum. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hem fazladan yük hem de kaza anında tehlike. Benim depo 55lt. benzin lambası yanınca 14 litre kalıyor içinde. Onu bile tehlikeli görüyorum. 

Ben kötü güncüyüm biraz. İnsanoğlu bir günü bir gün değil malum enflasyondan dolayı. O yüzden bu şekilde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Arif Aykın yazdı:

Orayı çok fazla şey ettirmeyelim😀 buzlamayı unutmuşum fotoğrafta 🙂 huyum değildir hep benzinde LPG de full olacak. Her yakıtta ala ala böyle duruma geldi. Full dü koş geldiğinden benzin daha çok harcıyor malum.

Çok doğru yapıyorsunuz hocam, aksi bir durumda "yakıt almam gerek" derdine düşmeden direkt kontak çalıştırmak gibisi yoktur. Bu tarz işler bir defa gelir ama kim bilir neler götürür. Bravo.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Arif Aykın

Sol gündüz farı arıza yazısı alıyorduk. Değişimini yaptık. 2 adet lamba aldık bir adetini değiştirdik.  Lamba adet 10 tl işçilik 10 tl toplam 30 tl verdik. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Arif Aykın yazdı:

Sol gündüz farı arıza yazısı alıyorduk. Değişimini yaptık. 2 adet lamba aldık bir adetini değiştirdik.  Lamba adet 10 tl işçilik 10 tl toplam 30 tl verdik. 

Halojen olunca rahat rahat degisirsin tabi 😊

D1s olsa isin zordu 😁

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

Halojen olunca rahat rahat degisirsin tabi 😊

D1s olsa isin zordu 😁

Valla bilmiyorum o çeşit lambaları orijinal neyse ondan yana gibiyim yada bütçeden dolayı 😊 ikinci çocuk gelmek üzere arka koltuk üzerine lamba yapacağım önümüzdeki ay inşallah baya ihtiyaç olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Halojen olunca rahat rahat degisirsin tabi [emoji4]
D1s olsa isin zordu [emoji16]
Deger aydinlatmasina :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

67320 km olmuşuz ne ara okduysak 😊 liqui moly 5/30, polen filtresi, hava filtresi, yağ filtresi ve ön balataları değiştirdik. 

Yağ ve ekipmanlarını almıştım Balata 150 tl verdik 100 tl işçilik harcadık 😊

LvVN91.jpg

1pQBzD.jpg

r0lpPM.jpg

P7LNXQ.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben 80500 km olmusum.  Liqui Moly yorumlarini bekliyorum.

Balatayi keske danissaydin. Delphi ses yapiyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

trw nasil? Bosch tan sonra hissiyat farki yasatirmi?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
trw nasil? Bosch tan sonra hissiyat farki yasatirmi?
Hi-Q bak. Uygun yumusak gayet iyi ben memnun kaldim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Normalde değişmeyecektim Bosch servis te yaptırdım. Usta söktü uyarı teline gelmek üzere 1 ay sonra max 2 ay sonra değişmen lazım dedi. Bende madem öyle sökelim dedim. Baktım ses yapıyor giderim yanlarına tekrar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

ikinci çocuk gelmek üzere arka koltuk üzerine lamba yapacağım önümüzdeki ay inşallah baya ihtiyaç olacak gibi.

Allah sağlıklı ve hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ersin Gökdemir yazdı:

Allah sağlıklı ve hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin.

Amin Ersin amca allah razı olsun allah sana da dede olmayı nasip eder inşallah kısa zaman içerisinde

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Arabaya biryerde bakım yaptırdıktan sonra bir kere de memnun kalsam çok iyi olacak. Polen filtresini sökmek için torpido çekmecesi söküldü ve takıldı. Önceden herhangi bir tıkırtı sesi yokken dünden beri tıkırtı sesi var. Acaba dedim içindekilerden mi içini boşalttım, kapak kapalı ve açık her ikisini de denedim ses devam ediyor. Müsait zaman ya getirip göstereceğim yada kendim söküp bakacağım artık. Özellikle @Metin Akbal Abi başına geldi mi böyle bir durum.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Arabaya biryerde bakım yaptırdıktan sonra bir kere de memnun kalsam çok iyi olacak. Polen filtresini sökmek için torpido çekmecesi söküldü ve takıldı. Önceden herhangi bir tıkırtı sesi yokken dünden beri tıkırtı sesi var. Acaba dedim içindekilerden mi içini boşalttım, kapak kapalı ve açık her ikisini de denedim ses devam ediyor. Müsait zaman ya getirip göstereceğim yada kendim söküp bakacağım artık. Özellikle [mention=76937]Metin Akbal[/mention] Abi başına geldi mi böyle bir durum.
Sırf bu yüzden 10 bin bakımını kendim yapıyorum disk balata kendim değiştim sırada yutuba bakarak v kayışı değişimi var :) sanayi çöplük malesef
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tahir Ak yazdı:

Sırf bu yüzden 10 bin bakımını kendim yapıyorum disk balata kendim değiştim sırada yutuba bakarak v kayışı değişimi var :) sanayi çöplük malesef

Bende de aynı düşünce var kendim zaten fabrikada bakımcıyım ama yer yurt yok kafama göre yapacağım. Bi garajım olsa motor indirme hariç hepsini yaparım düşüncesindeyim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arabaya biryerde bakım yaptırdıktan sonra bir kere de memnun kalsam çok iyi olacak. Polen filtresini sökmek için torpido çekmecesi söküldü ve takıldı. Önceden herhangi bir tıkırtı sesi yokken dünden beri tıkırtı sesi var. Acaba dedim içindekilerden mi içini boşalttım, kapak kapalı ve açık her ikisini de denedim ses devam ediyor. Müsait zaman ya getirip göstereceğim yada kendim söküp bakacağım artık. Özellikle [mention=76937]Metin Akbal[/mention] Abi başına geldi mi böyle bir durum.
Yok valla ben hic kendim cikarmadim hic sorun olmadi.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...