İçeriğe Yönlendir

İlk Beyazım Astra J 🙂

Arif Aykın

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Arif Aykın
Arif Aykın yazdı:

Bugün ilk kendi hatam olan kazaya karıştım sabah işe giderken. Çok şükür büyük birşey yok ama insanın yinede  canı sıkılıyor.

50557975601_9753245253_b.jpg

Kaportacı arkadaşımla beraber tamponu komple söktük ve tampon radyatör panel ızgarası kırılmış tüm tırnaklar plastik kaynak içe düzelttik logo altı görülüyor zaten üstteki fotoğrafta tırnaklar ve tamponda hafif yırtık vardı tamamını düzelttik. 

50743335451_2eb00bb61c_b.jpg

Arif Aykın yazdı:

Bugün sabah iş yerinde otoparkta arabayı park ederken işe geç kalıyorum telaşıyla manevrayı hesap edemeyip ön sol çamurluğu tofaş-kartal model arabanın tamponuna sürttük. Tam çizgi üzerinde resimde görüleceği gibi göçük oluştu :( İlk hasarlı kazamız arabamızla tam 1 yılını doldurdu böyle bir olay oldu :( 

50318955582_323da53429_b.jpg

Aynı zamanda sol ön çamurluk çizgi bölgesinde oluşan göçüğüde işlemsiz düzeltme yaptık orayı da hallettik.

50743443152_70af51fcbe_b.jpg

Arka tampon altı plastik muhafaza çok aşırı bel vermişti çok çirkin görünüyor ve LPG dolum ağzı içine girmişti orayı da hallettik ve gönül rahatlığıyla binmeye devam.

50743446232_9ccaa3f05c_b.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Arif Aykın

2 aydır yıkanmıyordu aracımız ve iş yerinin otoparkında kireç desen kireç değil tuhaf bir kalıntı oluşuyor yağmurla beraber. Ne kadar sık yıkatsan da aralıklı yıkatsanda sonuç kaçınılmaz oluyor maalesef. Sonunda yıkattık ve önceki sonraki hali paylaştım.

c408II.jpg

VhANGI.jpg

Brtfam.jpg

Sonrası
IytMEB.jpg

jLnziZ.jpg

jTtBa1.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arabam kireçtir benim
Yüzüm güleçtir benim [emoji16]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hay maşallah ne güzel uydurmuşsun 😂😂😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hay maşallah ne güzel uydurmuşsun [emoji23][emoji23][emoji23]
Türküsü de güzeldir [emoji16]
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Türküsü de güzeldir emoji16.png

Nasıl türkü mü bu ben bilmiyordum 😖

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Odam kireçtir benim,

Yüzüm güleçtir benim,

Soyun da gir koynuma

Terim ilaçtır benim :)

https://www.youtube.com/watch?v=PMqYQjFok34

Abi yapma böyle şeyler nasıl müstehcen türküler böyle 😂😂😂

Odam kireç tutmuyor sözleri böylemiymiş demek ki hiç oralara kulak vererek dinlememişim😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bel veren tampon nasıl onarıldı. Bende yaptırmak isterim . Bendeki bel resimdeki gibi. 

ACtC-3e4XbwmdNwcsgvuTdtk5FJ8AX8Yp9SbkrMK

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

Bel veren tampon nasıl onarıldı. Bende yaptırmak isterim . Bendeki bel resimdeki gibi. 

ACtC-3e4XbwmdNwcsgvuTdtk5FJ8AX8Yp9SbkrMK

Kusura bakma yeni gördüm yazını. Kaportacı arkadaşım ısıtarak yapacaktı ama tekrar olur dedi o yüzden alttan doğru yan u gibi parça yapıpta vidayla sabitledi diye hatırlıyorum. Arabaya inince fotoğraf çekerim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arif Aykın

Arabayı 2 ay sonra bugün yıkattık daha nazar mı değdi ne olduysa sürttük arabayı 😔😔😔

rnfl9qf.jpeg

3b98pfx.jpeg

fbw8g7h.jpeg

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Pis gezsek olmuyor temiz gezsek yine olmuyor. Çok geçmiş olsun.

Daha bugün yıkamacıyla konuştuk abi maşallah km falan yerinde tertemiz araba nota koruma yapalım biran önce beyazda olsa boya yanıyor dedi meguiars kullanıyorum sıkıntı yaşamayız dedi inşallah dedim başımıza gelene bak.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

yahu ne yaptın caanım arabaya. Üzüldüm şimdi. 

Ya sorma valla çok sıkıldı o anda.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bugün arkadaşıma getirdim. Axa ile anlaşması yok bu sebepten dolayı muhafiyet uygulaması yapılıyormuş sanırım poliçede öyle yazıyor. Başka anlaşmalı yerden dosya açtıracak ama arkadaşım kendi dükkanında yapacak. Boya dahil 800-1000 TL arası masraf olur dedi.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bugün Karabük -Ankara yolculuğu yaptık. Toplam 490 km yol yapmışız. 49.4 lt LPG ile gidip geldik yolu. Yola çıkmadan yol bilgisayarı sıfırlamadık yaptım ve ortalama yakıtı. Ortalama hız 94.7 km/H ortalama yakıt 7.6 lt gösteriyordu arabayı stop ettiğimde. 180 km/H hızı da gördüm kaç defa ve arabanın maşallahı vardı ne titreme ne başka birşey yoktu çok şükür. Dönüşte çubuk ilçesine uğradığımdan dolayı Çerkeş üzerinden geldim o yüzden yakıt ortalaması biraz arttı ortalama hız değeri düştü.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arif Aykın

Araç geçen hafta pazartesiden beri sanayide bende ikame araç var, aracın normalde işlemleri bitti bugün almaya gittim boyasını beğenmediğim yerler vardı o yüzde bıraktım geri pasta cila yaptırdım komple arabaya kendine gelsin diye ama kuş pislikleri beyaz arabada da belli oluyormuş baya bi o yüzden iki üç yerdeki durum biraz üzdü beni. 

işlem yapılan bölge,

jxc6ho6.jpeg

pasta cila sonrası bugün alırken çektim sonra geri bıraktım 😁

jlw7kfe.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Aracımı teslim aldım bugün, boya yapılan alanı işaretledim. Aynı zamanda dün bahsettiğim kuş pisliklerinin bırakmış olduğu lekeleri de işaretledim 😔 Zamanında dolu hasarı oluşmuş araçta ve boyasız düzeltme yapılmış ama sonrasında doluya yakalanmadık diye hatırlıyorum fakat 2 tane dolu göçüğü gördüm belki de pasta cila yapıldığından dolayı belirginleşti.

jkscyyg.jpeg

sk0w2gv.jpeg

cb2nj0n.jpeg

81sabma.jpeg

Boya yapılan yer,

n5heb8d.jpeg

2l216pg.jpeg

kfp3yt4.jpeg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Gözün aydın Arif abi. Güzel olmuş güle güle kullan 🙂🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...