İçeriğe Yönlendir

Alfa Romeo Giulietta

Veli Uçar

Recommended Posts

Tayfun Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Japondan dizel almayacaksın 😁

Tansu hocam Honda CRV 1.6 i-dtec  kullanıyoruz şu anda. inan bana yakıtı performansı süper. araç 1680 kg ve şehir içi 5.4 yakıyor. şehirlerarası da 4.5 falan. Araç 3. viteste bile patilemeye meyilli. Biz çoook memnunuz. Tavsiye ederim. Japonların motor konusunda ki özellikle Honda kesinlikle acele etmeden en az yakıtla performans almaya çalışmasını her zaman takdir etmişimdir. Bunda da bence bunu başarmışlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 yıl sonra...
Temel Akyürek
Selim Bilgin yazdı:

Kısa kısa bilgiler vereyim.

1- 1.6 JTD motor başta Doblo, Egea olmak üzere Fiat'ın bir çok modelinde var, temel parçaları aynıdır. Bakımlı ise motordan korkmayın.

2- Piyasa otomobillerine göre süspansiyonları daha sert ve sürüşleri sportiftir. Sert derken kütük gibi değil, ancak bozuk yollara çok giriyorsanız hem konfor hem de ön takımın bozulması anlamında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

3- Ciddi bir kronik sorunu yoktur, ancak 6 yaşında bir Alfa alıyorsanız aldıktan sonra genel bir bakım yaptırmanızda fayda var.

4- Şu linki okuyabilirsiniz. https://alfayedek.net/page/arac-alirken-giulietta

5- AlfistiTurkey sitesindeki şu başlığa bakarsanız Mardin'deki Fiat bayisinin Alfa ile ilgilendiğini görebilrisiniz. Almadan mutlaka görüşün ve alacağınız arabaya mutlaka baktırın, köşebaşı ekspertizcilerine güvenmeyin. https://www.alfistiturkey.com/forum/servisler-galeriler/ozel-servisler-tanitim-alani/

6- Alfa iyidir, @Çağlar Bayur'un da dediği gibi dizelinden benzinli tadı alınmaz ancak gözler her zaman üzerinizde olacaktır.

Başka bir sorunuz olursa yanıtlayabilirim. İlan linki atarsanız daha iyi yorumlayabiliriz. 

3- Maddeye katılıyorum. Ciddi olmayan kronikleri şu şekilde.

- Yolcu airbag şişiyor ve bir müddet sonra göğüslüğe hasar veriyor. (yapacak hiçbirşey yok)
- Göğüslükteki torpido kapağı bozuluyor. (kendiniz çözüm bulmalısınız)
- Bagaj amortisörleri uzun ömürlü değil. (yenisinin sert olmamasına dikkat edin)

- Klima kompresörü sıcak havalarda özellikle dur kalk trafikte kendini resetliyor. Bu da klimanın 10 saniye kadar soğutmamasına neden oluyor. (bulunmuş bir çözümü yok)
- Koltuklarından gacır gucur sesler geliyor. (servis dahi çözüm bulamadı)

- Trim seslerinin nereden geldiğini asla bulamıyorsunuz. (hala arıyorum)

- Vites topuzu ve kapı kolu nikelajları çabuk soyuluyor. (Vites topuzunun sadece üst yarım kısmı satılıyor)
- İç kapı kolları narin. (kırılanın yerine aliminyum ömürlük)

- Bagaj kilidi zamanla biraz daha sert kapatılmak istiyor.

- Yolcu güneşliği kendini salıyor.

- Boyası çok narin. Özellikle kırmızı ise güneşi hiç sevmiyor. Direkt astar atmaya başlıyor. (boya koruma ve gölge şart)

- Klima nikelaşlı kapakları yerinden çıkabiliyor. Çıtaları çok ince. (japonla hallediliyor)

- akü değişikliğinde beyne bağlanıp tanıtılmaz ise aküyü şarj etmiyor. (1 tane 0 akü yedim)

Kısaca araba hor kullanıma gelmiyor. Gölgelik bir yeriniz var ise tavsiye ederim. Haricinde kendi fiyatlarına Alfa'dan daha güzel marka model araba yok. Ben çok memnundum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...