İçeriğe Yönlendir

Bmw 116i 2010 Rölanti Problemi ve Sürtme Sesi

Samet Efe

Recommended Posts

Klima acikken durma safasina geldiginde devir birden dusup tekrar yukseliyor ve bazen stop bile ediyor bunun sebebi nedir daha once basina gelen oldumu ? 

Birde direksiyondan surtme sesi geliyor sanki boyle plastik plastige surtuyor gibi sivi yag sıktım ama.genede gecmedi . 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aracın motor deviri regülasyonunu yapan ekipman gibi ama klima kapalı iken sorun yoksa düşük devir yakıt miktarı azlığı denebilir. Arıza vs ışık yanmıyor sanırım. 

Direksiyon sürtme sesi nereden geliyor 

Yorum bağlantısı

Var abi lpg aracta

Servet Aydın yazdı:

Aracın motor deviri regülasyonunu yapan ekipman gibi ama klima kapalı iken sorun yoksa düşük devir yakıt miktarı azlığı denebilir. Arıza vs ışık yanmıyor sanırım. 

Tam icerde abi direksiyon saga sola vewirsiginde geliyor oda park yaparken yada 10 km hizla giderken diyelim

Bülent Tarakçı yazdı:

LPG yoktur değil mi?

Var abi lpg prins marka tup var ustunde 

Servet Aydın yazdı:

Yok abi hic isik arza falan yakmiyor sehir ici trafikte giderken klima kapali ise sikinti yok ama klima aciksa birden deviri 700 800 e dusuruyor ve sonra 1500 devre cikartiyor yada stop ediyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Direksiyondan gelen ses muhtemelen airbag sargısı dediğimiz parçadan geliyordur. (İngilizcesi “clock spring”)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan yazdı:

Direksiyondan gelen ses muhtemelen airbag sargısı dediğimiz parçadan geliyordur. (İngilizcesi “clock spring”)

Ne yapmam.lazim onun icin abi ? Cok.sinir bozucu bir ses ya

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tamir olacak durumda bir şey mi bilmiyorum. Aynı sorun bizdeki Bora’da da vardı. Airbag sargısını söküp sürten kısıma gres sürdüm. Biraz gevşeklik vardı onu hallettim sorun çözülmüştü.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan yazdı:

Tamir olacak durumda bir şey mi bilmiyorum. Aynı sorun bizdeki Bora’da da vardı. Airbag sargısını söküp sürten kısıma gres sürdüm. Biraz gevşeklik vardı onu hallettim sorun çözülmüştü.

Anlarim abi bende ona bi baktiryim ozman 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her tür rölanti sorunu için önce motor enjeksiyon elektrik tesisatına baktırın, ehil bir bmw ustası kolayca bakar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

her tür rölanti sorunu için önce motor enjeksiyon elektrik tesisatına baktırın, ehil bir bmw ustası kolayca bakar.

Tam abi bi ustaya gosteriyim ben 👍🏻

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

direksiyon sesi için hidrolik seviyesini kontrol ettiniz mi ? birde direksiyon mafsalından geliyor olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli yazdı:

direksiyon sesi için hidrolik seviyesini kontrol ettiniz mi ? birde direksiyon mafsalından geliyor olabilir. 

Evet abi suanda full baktim icerden geliyor abi ses direksiyonu cevirdigin zaman genelde isindigi zman yapiyor 

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

peki direksiyonu çevirir çevirmez mi geliyor ?  yoksa direksiyonu tam tur yani sonuna kadar çevirip bekleyince mi geliyor ? direksiyonun sertliği arttı mı

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli yazdı:

peki direksiyonu çevirir çevirmez mi geliyor ?  yoksa direksiyonu tam tur yani sonuna kadar çevirip bekleyince mi geliyor ? direksiyonun sertliği arttı mı

Yok abi direksiyon sertligi ayni yarim turda ceyrek turda ufak manevrelalarda geliyor ama cok yavas gidildiginde bu sesi yapior

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak yazdı:

Lpg ayarı düşük ve emme kısmında bir kaçak olabilir. 

Gecen gun lpg filitresini degistirdim hersey normal dedi bilgisayara bagladi adam calismasi falan normal dedi abi

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Rolanti motoru denilen bir parça var. Kontrol ettirmekte fayda var. Bilmeyene baktırmayın. Yanılmıyorsam elle temizlenmemesi, spreyle temizlenmesi gereken bir parçaydı. Tabi benimki tamamıyla varsayım. 

Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

bir arkadaşımda da tüpte gaz kesme problemi, devir düşmesi vardı. Besleme rölesi arızalı çıktı. Aracın ruhundan anlayan bir ustaya göstermenizde fayda var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Samet Efe yazdı:

Birde direksiyondan surtme sesi geliyor sanki boyle plastik plastige surtuyor gibi sivi yag sıktım ama.genede gecmedi . 

Eğer tahmin ettiğim ses ise başıma gelmişti e90 kullanırken, bu da başka bir çözüm önerisi. Kronik ses o gıyç gıyç tıkırdama. Ya bu videodaki gibi yada bmwden anlayan usta direksiyon arkasına wd40 yağlama tarzı spreyle çözülür. 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı yazdı:

Rolanti motoru denilen bir parça var. Kontrol ettirmekte fayda var. Bilmeyene baktırmayın. Yanılmıyorsam elle temizlenmemesi, spreyle temizlenmesi gereken bir parçaydı. Tabi benimki tamamıyla varsayım. 

Tam abi tesekkur ederim.

Sinan Akgöl yazdı:

Eğer tahmin ettiğim ses ise başıma gelmişti e90 kullanırken, bu da başka bir çözüm önerisi. Kronik ses o gıyç gıyç tıkırdama. Ya bu videodaki gibi yada bmwden anlayan usta direksiyon arkasına wd40 yağlama tarzı spreyle çözülür. 

Denicem bunuda abi cok saol

Ömer Yürekli yazdı:

bir arkadaşımda da tüpte gaz kesme problemi, devir düşmesi vardı. Besleme rölesi arızalı çıktı. Aracın ruhundan anlayan bir ustaya göstermenizde fayda var 

Tam abi tesekkur ederim 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl yazdı:

Sorun cozuldu ama bunu yaptim olmadi korugun yaninda direksiyondan bi parca var orda oynayan bi mil gibi bisey var onu yagladim ses kesildi 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Samet Efe yazdı:

Sorun cozuldu ama bunu yaptim olmadi korugun yaninda direksiyondan bi parca var orda oynayan bi mil gibi bisey var onu yagladim ses kesildi 

O zaman güle güle kullan tekrar gelirse en azından sırasıyla yapacağın işlemleri biliyorsun :) 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl yazdı:

O zaman güle güle kullan tekrar gelirse en azından sırasıyla yapacağın işlemleri biliyorsun :) 

Evet bundan onceki aracim mini cooper di onda da ayni ses var bulamamislardi simdi bunda da olunca kendim arastirdim sizlerden yardim alarak sorun cozuldu birinin basina geldimi en azindan yardimci olabilrim artik tecruve edindim . Bide su rolenti isini cozdun mu siknti kalmiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Efe
Bülent Tarakçı yazdı:

Ve mutlu son. Sorunun bitmiş olması  sevindirici.

Evet abi tesekkurederim hersey ici 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...