İçeriğe Yönlendir

Aracı Tazyikli Su ile Yıkama

Kemal Kollu

Recommended Posts

Kemal Kollu

Otomobili,

Tanzikli Su İle Yıkarken,

Ön ve arka tekerlek bağlantıları direksiyon pompasi ile mafzallarina paslanmasina sebebiyet verir mi 

İlginize Teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vermez. Kabin dışındaki parçalar asitik olmayan sıvılara karşı korozyana dayanıklıdır. Yüzeysel pas görülebilir ancak nüfus etmez 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tazyikli yıkama;

1- Cam lastiklerine ve benzeri yumuşak lastiklere

2- tekerlek lastiklerine

3- radyatör finlerine

4- su kaçırmaya meyilli farların lambaların su alma durumuna ve onların contalarına

5- araçta macun boya vb varsa kalkmasına

bu maddelerde zarara yol açabileceği için aşırı basınçlı bir alet ile (tüfek türünde büyük) çalışıyorsak 50 cm den daha fazla böyle noktalara pek yaklaşmamakta fayda vardır. Bi kir varsa elinizle dokunuverin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bu tazyikli su tabancasından dolayı benim aracın ki sahibi ön cam sağ sol fitillere zarar vermiş. Fitil zedelenmiş. Mümkün olduğu kadar uzak tutmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu tazyikli su tabancasından dolayı benim aracın ki sahibi ön cam sağ sol fitillere zarar vermiş. Fitil zedelenmiş. Mümkün olduğu kadar uzak tutmakta fayda var.

detayda dünyada en yüksek kabul gören basınç 120 dir, ülkemizde 220 ler 24o lar bile var, çamuru bir an önce atsın zaman kzanılsın diye. benim depo kapağı fırlamıştı basınçta su tutarken...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Benim ön cam fitilinin bir kısmı da zedelenmiş, aldıktan sonra farkettim. Cam ile birlikte değiştiresim var da ayar tutmaz rüzgar filan girerse diye korkuyorum. 

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Konu, tazyikli suyun genel zararlarına kaymış, bir madde de ben ekleyeyim.

Eğer kaporta üzerinde ekstra boya koruyucular (cila, seramik, vb.) var ise, tazyikli su, bunların normal dayanma sürelerinden çok daha erken kalkmalarına yol açıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...