İçeriğe Yönlendir

Mondeo I - Arka Viraj Demiri 96 Model

Nezih Binbay

Recommended Posts

Nezih Binbay

Arka viraj demirinde viraj lastiklerin  denk gelen yerleri yani demir aşınmış haliyle lastikler iş görmüyor ne kadar sıksanda kasislerde lak lak diye ses yapıyor usta viraj demirinin yenisini alman lazım dedi bayağı aradım en sonunda bir yerde buldum(204 tl) yanlız parçacı bir abi dediki niye alıcaksınki boşver mevcut lastik yerlerinin yerini 1-2 cm sağa veya sola aşınmamış yerlerine kaydırıp öyle sabitle dedi bilemedim böyle bir şey olurmu? zarar verirmi?ki yada olabilecek başka bir çözüm varmıki ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Fotoğraf olmadan yorum yapmak zor.yerlerini değiştirince aynı görevi görecek mi benimde aklıma gelen aşınan yerleri kaynak ile doldurtup sonrasında lastileri takip sıksaniz olurmu acaba diye geldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nezih Binbay yazdı:

Arka viraj demirinde viraj lastiklerin  denk gelen yerleri yani demir aşınmış haliyle lastikler iş görmüyor ne kadar sıksanda kasislerde lak lak diye ses yapıyor usta viraj demirinin yenisini alman lazım dedi bayağı aradım en sonunda bir yerde buldum(204 tl) yanlız parçacı bir abi dediki niye alıcaksınki boşver mevcut lastik yerlerinin yerini 1-2 cm sağa veya sola aşınmamış yerlerine kaydırıp öyle sabitle dedi bilemedim böyle bir şey olurmu? zarar verirmi?ki yada olabilecek başka bir çözüm varmıki ?

doğru demiş, hatta araya şambriyel /kauçuk bir şey ile destekleyip te takılabilir, büyütülecek para hatcanacak bir teknik sorun değil. virah demirinin orta burçalrı değil mi?

Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Çağlar Bayur yazdı:

doğru demiş, hatta araya şambriyel /kauçuk bir şey ile destekleyip te takılabilir, büyütülecek para hatcanacak bir teknik sorun değil. virah demirinin orta burçalrı değil mi?

Abi şambriyel’i sağ tarafa denemiştik kısa zamanda deforme oldu eski haline döndü.resimlerini çektim yüklicem inşaallah 

Alpay Köse yazdı:

Fotoğraf olmadan yorum yapmak zor.yerlerini değiştirince aynı görevi görecek mi benimde aklıma gelen aşınan yerleri kaynak ile doldurtup sonrasında lastileri takip sıksaniz olurmu acaba diye geldi.

Benimde aklıma geldi ama fotoları çektim yükleyeyim inşaallah 

Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Çağlar Bayur yazdı:

LvG3R0.jpg00rDWL.jpg

Yorum bağlantısı
Nezih Binbay

Resimler bunlar lastiklerin tuttuğu  demir aşınmış ciddi ses yapıyor

LvG3R0.jpg00rDWL.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arad gözüken burcu yerinden söküp biraz daha kalın bir şeyler bakılabilir. başka markalardan

tornacı da sert silikondan  yapılabilir ömürlük olur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nezih Binbay
Çağlar Bayur yazdı:

arad gözüken burcu yerinden söküp biraz daha kalın bir şeyler bakılabilir. başka markalardan

tornacı da sert silikondan  yapılabilir ömürlük olur

Peki bakalım abi sağolasın 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...