İçeriğe Yönlendir

İstanbul(Avp. Yak) - Bursa Arası Güzergah Çalışması

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Mahmutbey’de oturuyorum. Bursa merkeze hesap yaptım. Pazar sabahı. 3 yetişkin 2 çocuk

Fsm - 8,75₺

anadolu otoyolu çamlıca & gebze - 3,5₺

Osmangazi köprüsü - 103₺

osmangazi & bursa kuzey - 33,5₺

yol uzunluğu 168km

süre yaklaşık 1,5 saat

yakıt yaklaşık: 47₺

Toplam maliyet: 196₺

diğer seçenek yenikapı & güzelyalı arabalı feribot ve arabada 2 yetişkin varken sabah saatinde 196₺ diyor. Akşam saati daha uygun ama bana uymuyor. 

Mahmutbey & yenikapı - 16km

güzelyalı & bursa - 26km

toplam yol 42km

Süre:

15 dk yenikapı’ya gitme

20dk feribota binme bekleme erken gitme 

1,5 saat yolculuk

30dk güzelyalı bursa

topla 2,5 saat (belki daha fazla)

yakıt yaklaşık 12,5₺

Toplam maliyet: 209₺

Ücretsiz yol körfez dönüşü

mahmutbey & bursa merkez - 250km

fsm - 8,75₺

3,5 saat (yaklaşık)

Toplam maliyet: 90₺ 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Taşcı yazdı:

aceleniz yok ise körfezi dolaşıp ücretsiz cevre yoluna bağlanıp bursaya inmek, ben üsküdardan 3 saatte bursaya inmiştim.

Hem acelem var hem de trafik lambası, kavşak, sabah trafiği, çocukların huzursuz durması da etken. 

100 liraya 2 saat kazanıyorum, kaza riski düşüyor. Rahat olsam tek olsam körfezi dolaşırdım sanırım. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Körfezi ücretsiz yoldan dolaşarak 3,5 saatte biteceğini zannetmiyorum o yolun. Akıcı trafik olması gerek. Gerçi Pazar sabahı ama yine de süreyi uzun tutmakta fayda var.

Gerek maliyet olarak, gerekse zamanı daha da kısaltmak adına, Pendik - Yalova feribotunu kullanır, Orhangazi 'den otoyola bağlanırdım.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Sürekli gidip geldiğim bir yol. Bahsettiğiniz yolları da kullandım.Pendik Yalova yolunu da kullandım. En fazla keyif alarak gideceğiniz yol otobanlar ve Osmangazi köprüsüdür.

Hızınıza bağlı olarak zamanı azaltabilirsiniz. Karşıyı bilmem ama Üsküdar'a 1 saate gidilmesi mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Recep Selim Kaya yazdı:

Körfezi ücretsiz yoldan dolaşarak 3,5 saatte biteceğini zannetmiyorum o yolun. Akıcı trafik olması gerek. Gerçi Pazar sabahı ama yine de süreyi uzun tutmakta fayda var.

Gerek maliyet olarak, gerekse zamanı daha da kısaltmak adına, Pendik - Yalova feribotunu kullanır, Orhangazi 'den otoyola bağlanırdım.

Feribota git, bekle, bin, in sürelerinin süreyi kısaltması çok karlı gelmiyor. Topçular feribotu zaten 75 lira artı yolcu. Osmangazi daha mantıklı bence

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Feribota git, bekle, bin, in sürelerinin süreyi kısaltması çok karlı gelmiyor. Topçular feribotu zaten 75 lira artı yolcu. Osmangazi daha mantıklı bence

Maliyet ve zamanı orta noktada buluşturmak adına verdim örneği. Yoksa köprüyü kullanmak haliyle zamandan kazandıracak.

Feribot kullanarak başka bir güzergah oluşturduğunuz için alternatif olur dedim. Amaç konforlu bir yolculuk ve zamandan tasarrufsa zaten tek seçenek kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Günü birlik ise karadan dolanmam. Yorgunluğu çok olur, vakit çok acele yok ise ancak tercih edilir. Mahmutbey Bursa 3.5 saatten fazla sürer. Körfez dönüşü sonrası ışık vs çok ilçe merkezlerinde.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Mahmutbey’de oturuyorum. Bursa merkeze hesap yaptım. Pazar sabahı. 3 yetişkin 2 çocuk

Fsm - 8,75₺
anadolu otoyolu çamlıca & gebze - 3,5₺
Osmangazi köprüsü - 103₺
osmangazi & bursa kuzey - 33,5₺
yol uzunluğu 168km
süre yaklaşık 1,5 saat
yakıt yaklaşık: 47₺
Toplam maliyet: 196₺

diğer seçenek yenikapı & güzelyalı arabalı feribot ve arabada 2 yetişkin varken sabah saatinde 196₺ diyor. Akşam saati daha uygun ama bana uymuyor. 
Mahmutbey & yenikapı - 16km
güzelyalı & bursa - 26km
toplam yol 42km
Süre:
15 dk yenikapı’ya gitme
20dk feribota binme bekleme erken gitme 
1,5 saat yolculuk
30dk güzelyalı bursa
topla 2,5 saat (belki daha fazla)
yakıt yaklaşık 12,5₺
Toplam maliyet: 209₺

Ücretsiz yol körfez dönüşü
mahmutbey & bursa merkez - 250km
fsm - 8,75₺
3,5 saat (yaklaşık)
Toplam maliyet: 90₺ 

Rahatlık ve ulaşım kolaylığı açısından yenikapidan ido ile geçmek en mantıklısı.

Ben olsam pazar günü trafik rahat oluyor, sabah 6 da yola çıkıp körfezden geçerdim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem

Pendik yalova yolu sanıyorum ki mantıklı olacaktır, ancak acelenizin olması ve çocuk varlığı durumu değiştirecektir. Osmangazi köprüsünü kullanarak gitmeniz sanıyorum ki işinize yarayacaktır. Elbette feribot olayında çocukların yaşına ve sıkılıp rahatsızlık verme durumlarına göre değerlendirilebilir. Zaman konusunda elbette uzun sürecektir ancak farklı bir seyahat olacağı için çocuklar severse keyifli geçecektir diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

maliyet benim için ikinci planda.

zaman daha önemli o yüzden osmangazi köprüsü diyorum. 

ayrıca ben pendikte oturduğum için gebze çıkışı bana yakın olması sebebi ile körfezden gittiğimde yaklaşık 2,5 saat osmangazi köprüsünden ise 1,5 saate bursaya gittim. 

körfezden gidildiğinde ışıkların yoğunluğu sebebi ile zaman uzun sürebiliyor ancak giderken zevkli oluyor.

feribotu araçla kullanmadan yalovaya geçtim ama vapura binmeye değmez benim için. 

sizin için söyleyeceğim mahmutbeyden gelip körfezi dolaşmak pek uygun değil gibi bariz zaman kaybı. yalovaya gelip feribota binmek zaman kaybı. 

o yüzden osmangazi köprüsü sizin için uygun olacaktır. tabi maaliyeti size kalmış.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Topçular feribotunu hiç saymadım. Tek araç 75 artı yolcu. Bu fiyatlara kullanan var mı merak ediyorum açıkçası. 

Yenikapı’dan arabalı vapur ile olur ama 2,5 saat belki in bin bekle süresiyle daha fazla sürecek. 

Parası da aynıyken hatta 15 lira fazlayken kullanmak mantıklı gelmiyor. 

Körfezi dolaşmak ise hiç işime gelmiyor 😏

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Topçular feribotunu hiç saymadım. Tek araç 75 artı yolcu. Bu fiyatlara kullanan var mı merak ediyorum açıkçası. 

Yenikapı’dan arabalı vapur ile olur ama 2,5 saat belki in bin bekle süresiyle daha fazla sürecek. 

Parası da aynıyken hatta 15 lira fazlayken kullanmak mantıklı gelmiyor. 

Körfezi dolaşmak ise hiç işime gelmiyor 😏

Topçular feribotunda araç içi yolcu ücretsiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...