İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Orijinal Bijon Anahtarına Güvenmeyin Yamuluyor

Aydın Perçem

Recommended Posts

Coşku Mert
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Bijonlarınızın tork değeri 13,5 nM dir.

yanlışınız var. 13,5nm bir bijon için oldukça düşük bir değer. otomobil sınıfı bijon somunları genelde 17-19-21mm lik civatlar olur 80-100nm arası değerlerde sıkılır

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Coşku Mert yazdı:

yanlışınız var. 13,5nm bir bijon için oldukça düşük bir değer. otomobil sınıfı bijon somunları genelde 17-19-21mm lik civatlar olur 80-100nm arası değerlerde sıkılır

135 Nm olacaktı virgülsüz 😀 O da yuvarlak olarak 13,77 kilogram kuvvet metre (kgf.m) ediyor Ford için bu şekildedir.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

şimdi tamam [emoji2]

135 Nm olacaktı virgülsüz [emoji3] O da yuvarlak olarak 13,77 kilogram kuvvet metre (kgf.m) ediyor Ford için bu şekildedir.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı

Toyota orjinal bijon anahtarı her yıl yazlık kışlık kendim söker takarım. lastikçinin sıktığı bijonu üzerine tepinerek (85kg) söktüğüm oldu sıfır sıkıntı

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Ben daha önce vw t4 bijonu sökmeye kalkdım kendı anahtarı kırıldı, sonrasında pıyasa malı garantılı bıjon anahtarı aldım oda kırıldı gıttım gerı verdım şu linkdeki anahtarı aldım 4 senedir kullanırım cıvata kırılı anahtar kırılmaz  her araba bulunsun lokma ucuna 60 cm lık bır boru takarsanız daha rakat calışırsınız  https://www.hepsiburada.com/izeltas-adaptorlu-istavroz-bijon-anahtar-1-2-p-HRIZL1975091322

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Connect ve jettadakı bijon anahtarı çok sağlam.

Arkadaşta 3 farklı pejo vardı(306,206,207) hepsininde bijon anahtarı çok dandikti 1-2 sefer kullanımda yamulmaya başladı birtaneside kırıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Erkan Işık yazdı:

Ben daha önce vw t4 bijonu sökmeye kalkdım kendı anahtarı kırıldı, sonrasında pıyasa malı garantılı bıjon anahtarı aldım oda kırıldı gıttım gerı verdım şu linkdeki anahtarı aldım 4 senedir kullanırım cıvata kırılı anahtar kırılmaz  her araba bulunsun lokma ucuna 60 cm lık bır boru takarsanız daha rakat calışırsınız  https://www.hepsiburada.com/izeltas-adaptorlu-istavroz-bijon-anahtar-1-2-p-HRIZL1975091322

Ben de bundan kullanıyorum çok memnunum sorunsuz bir ürün. Bijonu sıyırtır yine kırılmaz o derece sağlamdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Veee beklenen cevap..

Ford dan aradılar.

Garantisi olsaydı bijon anahtarı çalışırdı dediler..

Tabi arayan ablaya sorunumun bijonlar değil, bijon anahtarı olduğunu anlatmam 20 dk sürdü. İlk mesajımda yazdıklarımı nasıl anladıysa artık? Aradaki farkı anlattım resmen..

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Aydın Perçem yazdı:

Garantisi olsaydı bijon anahtarı çalışırdı dediler..

Bijonu alacan, kafasına vuraaa vura anlatacaksın sorun bu diye:angry:

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Aydın bey hiç şaşırmadım desem yeridir. Türkiye’de gözlemlediğim kadarıyla müşteri memnuniyeti konusunda en iyi yetkili servisler Hyundai, Renault ve Toyota. Premiumlar dışında gerisi aracı sattıktan sonra pek umursamıyor.

Aydın Sert yazdı:

Bijonu alacan, kafasına vuraaa vura anlatacaksın sorun bu diye:angry:

Çalışanda suç bulmam onu oraya alanda kabahat 😠

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Bijonlar manuel sıkılmıştı.

Evren Erakçora yazdı:

Tork anahtarsız sıkan lastikçilerimizin suçu yok mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

QPyQ1y.jpg

Xbld23.jpg

Ne kadar dandik bişeymiş bu.
Ben bunun sıktığı bijonun olduğu arabanın marşına basmam.

Lastikçi çırağı abanacak bijona.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim Opel astra da bundan var sanırım aldığım kişi hiç kullanmamış buda arabanın herhalde ne olduğunu bilmiyorum dedi😊 bende değiştireyim bari yolda bırakmasın diye stepne taşıyorsun ama Bijon anahtarın iş yapmıyor🤔

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Telefonda ki bay veya bayan işin teknik boyutunu bilmez . Konu muhatabı teknisyen telefona bakmadığı için bizim kahrimizi telefondaki asgari ücret le çalışan görevli çeker . İlk teşhisi koyan yetkili servis personeli ile onay verecek genel merkez de iş bitiyor . Müşteri hizmetleri personeli sadece figüran

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Tork anahtarsız sıkan lastikçilerimizin suçu yok mu?

Kalibre edilmiş tork anahtarı bulundurmayan lastikçinin önünden bile geçmem. 😊 Sen bu işi meslek edinmişsin ama azıcık paraya kıyıp da kalitelisinden bi tork anahtarı edinememişsen üzgünüm kaybedersin. Fırın küreği olmayan fırıncı gibi yahu neyle ayarlayacak ekmeği 😀

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
Kalibre edilmiş tork anahtarı bulundurmayan lastikçinin önünden bile geçmem. [emoji4] Sen bu işi meslek edinmişsin ama azıcık paraya kıyıp da kalitelisinden bi tork anahtarı edinememişsen üzgünüm kaybedersin. Fırın küreği olmayan fırıncı gibi yahu neyle ayarlayacak ekmeği [emoji3]

Valla baya sıktım abi.. Bişey olmaz.. [emoji2]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...