İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yedek Su Depo Sorunu

Cem Erdogan

Recommended Posts

Cem Erdogan

Öncelikle selamın aleyküm abilerim. Benim arabamın yedek su deposu kapağını her ay değiştiriyorum çünkü çok ısınıyor ve dayanamayıp patlıyor fordlar 97 derecede fan açıyor kime sorduysam acaba kapak sıcaklığa dayanamıyormu anlamadım bu arada hep orjinal alıyorum kapağı ama bir çare bulamadım bana yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kapağın belli bir basınca dayanma değeri var. Depoyla birlikte kapağı değiştiniz mi hiç? Belki depo bozuktur.

Yorum bağlantısı
Burak Uzel
Öncelikle selamın aleyküm abilerim. Benim arabamın yedek su deposu kapağını her ay değiştiriyorum çünkü çok ısınıyor ve dayanamayıp patlıyor fordlar 97 derecede fan açıyor kime sorduysam acaba kapak sıcaklığa dayanamıyormu anlamadım bu arada hep orjinal alıyorum kapağı ama bir çare bulamadım bana yardımcı olursanız sevinirim 

Yedek su deposunun tırnakları nasıl? Deponun kendisinden kaynaklanmasın?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Cem Erdogan yazdı:

Deponun içinde hava vardır. Havasının alınması gerekiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

yetkili servisten mi alıyorsunuz yoksa sanayide orjinal diye satan yerlerden mi

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Araçta sadece sumu var yoksa uygun oranda antıfırız ve sumu var? kaynama dereceleri farklıdır çünkü.

Birde komple depoyla birlikte değiştirip test edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Çok ilginç. su kanallarında yada borularda tıkanıklık falan olabilir mi acaba? devir daim pompası su bastıkça basınç yapıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Cem Erdogan

Bugün çok yere gittim kimi conta dedi kimi müşür kimi fan redistans en sonunda su pompa da karar bulundu yarın su pompası değişecek bakalım çünkü fan çalışınca boruların sertliği normale geliyor  şurdan anladı usta radyatör yedek su deposuna gelen boru suyu kesik kesik geliyor buda hava yapıyor depo ve borularda hava yapıyor müşür sıcaklığı hissedemiyor fanı devreye sokmuyor soksada hava oluyor basınç oluyor kapağı patlatıyor 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Kadıköy Hasanpaşa otoford serhat usta var ona git sana kökten çözüm bulacaktır işçiliğine kefilim çok değerli bir ustadır Garage Fiestanın tüm üyeler araçlarını bu ustamıza götürür farklı bir durum olmadığı sürece ona götürürüz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...