İçeriğe Yönlendir

İki bilgisayar arası hızlı dosya paylaşımı

Ömer Yürekli

Recommended Posts

Ömer Yürekli

Merhaba,

aynı ağa bağlı 3 bilgisayar için dropbox tarzı bir program arıyorum. Bilgisayarlar arası sürekli dosya paylaşımı yapıyoruz. Bunu her zaman mail ile gönderip almak pratikte işimize gelmiyor. Dropbox sanırım artık ücretli. Bir klasör içerisine dosyayı attığım zaman anında senkronize etsin ve diğer bilgisayarlar o klasörü açınca o dosyayı görüp alabilsin istiyorum. Böyle bir program biliyor musunuz ? 

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Google Drive ve masaüstü (windows) uygulaması ile, yapabilirsiniz. Program arka planda çalışıp, belirttiğiniz yerel sürücüleri, drive hesabı ile sürekli senkronize tutar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ortak bir paylaşım klasörü açıp içine doldurun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ortak bir paylaşım klasörü açıp içine doldurun.

Buna ek gigabit switch la bilgisayarlari birbirine bağlayın aktarımlar hızlı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Ömer Yürekli yazdı:

Merhaba,

aynı ağa bağlı 3 bilgisayar için dropbox tarzı bir program arıyorum. Bilgisayarlar arası sürekli dosya paylaşımı yapıyoruz. Bunu her zaman mail ile gönderip almak pratikte işimize gelmiyor. Dropbox sanırım artık ücretli. Bir klasör içerisine dosyayı attığım zaman anında senkronize etsin ve diğer bilgisayarlar o klasörü açınca o dosyayı görüp alabilsin istiyorum. Böyle bir program biliyor musunuz ? 

Domain yapınız olmadığına göre en mantıklısı upload download vs. uğraşmadan kendi bilgisayarlarınızdan bir tanesinde klasör paylaşımı yaparak ortak kullanmak.

Şirket dışındanda ulaşacaksanız o zaman dropbox vs. tarzı dosya paylaşım siteleri düşünülebilir. Bunlardada en mantıklısı masaüstü uygulaması ile google drive veya onedrive kullanmak.

Aşağıdaki linkte güzel anlatmışlar yardımcı olacaktır.

https://teknodestek.com.tr/bilgisayarlar-arasinda-dosya-paylasimi-nasil-yapilir-resimli-anlatim/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Filezilla server kurup ftp dizini acin. Istediginiz kullaniciya yazma istediginiz kullaniciya sadece okuma tanimlarsiniz. Istiyaca gore ortak yada kullanciya tanımlı klasor acabilirsin. Ucretsiz bir ftp yazilimidir. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Kesinlikle gigabit switch kullanin fizella tarzi programda kullanabilirsiniz bir klasor paylasima acilip o pc ye sabit ip verin okuma yazma izinlerinide istedigin sekilde ayarlayabilirsiniz  en hizlisi bu sekilde olur

Yok pc ler surekli tasiniyorsa nas ozellikli harici hdd alinip ethernet uzerinden modeme baglanti saglayabilirsiniz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Nas drive . Dosyalarda gizlilik olayı yoksa iyi seçim olur. Veri güvenliği önemli ise bulut en güzel seçenek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli

değerli mesajlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sanırım filezilla işimi görür. Bu gün sync.com dan bir hesap açıp denedim, 5 gb alan veriyormuş işimizi görür gibi. Ama bir ftp server daha hızlı olacaktır.  izin kısmı çok hoşuma gitti. araştıracağım

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ömer Yürekli yazdı:

değerli mesajlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sanırım filezilla işimi görür. Bu gün sync.com dan bir hesap açıp denedim, 5 gb alan veriyormuş işimizi görür gibi. Ama bir ftp server daha hızlı olacaktır.  izin kısmı çok hoşuma gitti. araştıracağım

Bu arada veri guvenligi ne derece onemli buna bakin. Eğer onemsiz veri ise soeun yok. Dosya sifreleme yazılımlari ortaligi duman ediyor. Yüklü miktarda fidye istiyorlar ve sistemi sifreledigi zaman geri alamıyorsunuz. Eger onemli verileriniz varsa nas cihazi kullanın. Bu cihazlarin kendi icinde gizli bir yedekleme alani var fidye v.s. gibi bir durumda dosyaları geri alabiliyorsunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Bu arada veri guvenligi ne derece onemli buna bakin. Eğer onemsiz veri ise soeun yok. Dosya sifreleme yazılımlari ortaligi duman ediyor. Yüklü miktarda fidye istiyorlar ve sistemi sifreledigi zaman geri alamıyorsunuz. Eger onemli verileriniz varsa nas cihazi kullanın. Bu cihazlarin kendi icinde gizli bir yedekleme alani var fidye v.s. gibi bir durumda dosyaları geri alabiliyorsunuz

hocam sync.com kurdum. Aslında olayımız şöyle bizim ; Veriler saklanmıyor. Amacım dosyanın hızlı transferi. Çalıştığımız ve birbirimize gönderdiğimiz dosyalar genellike word,excel veya fotoğraf dosyaları. Bunu sık sık yapınca sürekli maile gir, aynı kişinin mail adresini yaz, gönder, incelesin, geri göndersin derken iş yükü artıyor. o yüzden sormuştum..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...