İçeriğe Yönlendir

Kuga - Şanzıman Sınırlı İşlevde Uyarısı

Baran Polat

Recommended Posts

Baran Polat
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

İlk kalkış anında silkeleme, start stop pasif mod ve sonraki vites geçişleri normal mi aracın? 

Servisten çıkardıktan sonra start stopunda bir sorun oldu. Misal kırmızı kırmızıdan yeşile geçtiğinde ayağımı frenden çekince sanki balatalar diske sürtüyormuş gibi bir ses geldi 2-3 defa araba hareket ederken. 3 saat önce denediğimde ise bir sorun yoktu. Normaldi hger şey.

tarihinde Baran Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Benzeri ortağın kuga da oldu. Pompa değişecek dendi. Duruyor öyle 

Değişecek demişler, gelin değişelim dememişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mahmut Yıldız yazdı:

Değişecek demişler, gelin değişelim dememişler.

Parça bekleniyor 1ay oldu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
(düzenlendi)
Baran Polat yazdı:

Az önce aracı 20 km kadar test ettim. Aracı hareket ettirince sanki bagajında 19 litrelik su dolu bir damacana var da sağa, sola çarpıyor gibi bir ses geliyordu resmen. Frene basınca ise şiddeti artıyordu. Bir süre sonra geçti ama bu. Anlamadığım servise vermeden önce hiç böyle bir şey yaşamadım. Ne yapsam artık vallahi bilmiyorum.

Yakıt deposundan gelen çalkalanma sesi.Hepsinde var merak etmeyin.yakıt azalınca çalkalanma bitiyor doğal olarak.

tarihinde Bahadır Akdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Baran Polat
Bahadır Akdemir yazdı:

Yakıt deposundan gelen çalkalanma sesi.Hepsinde var merak etmeyin.yakıt azalınca çalkalanma bitiyor doğal olarak.

Sanmıyorum çünkü yarım depodan fazla yakıt var. Bir daha olursa artık tekrar götüreceğim 15 bin bakımını beklemeden

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
Baran Polat yazdı:

Sanmıyorum çünkü yarım depodan fazla yakıt var. Bir daha olursa artık tekrar götüreceğim 15 bin bakımını beklemeden

Zaten çalkalanma sesi depo doluya yakınken geliyor.

Yorum bağlantısı
Baran Polat
Bahadır Akdemir yazdı:

Zaten çalkalanma sesi depo doluya yakınken geliyor.

Peki anlamadığım sadece bugün gelmesi normal mi? İlk defa oluyor ve frene basınca dediğim gibi şiddeti büyük ölçüde artıyor. Aynı şekilde gazı fazla verince de.

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
Baran Polat yazdı:

Peki anlamadığım sadece bugün gelmesi normal mi? İlk defa oluyor ve frene basınca dediğim gibi şiddeti büyük ölçüde artıyor. Aynı şekilde gazı fazla verince de.

Şimdiye kadar dikkat etmemişsinizdir.şu an arızadan dolayı araçtaki her sese kulak verildiği için yeni fark etmisinizdir.

Yorum bağlantısı
Halit Demir
(düzenlendi)
Baran Polat yazdı:

Arkadaşlar 2019  Pws Kuga aracım var 10000 km de daha. Bugün sabah böyle bir hata verdi kitapçığa bakın dedi. 10000 kmdeki arabada neden böyle bir uyarı verir ki? 

Ne yaptiniz sorun cozuldu mu

tarihinde Halit Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Gökhan Becerik

O depo çalkalanmasını ben 2016 dsg Golf te de yaşadım , depo doluyken oluyor du..

Yorum bağlantısı
Cafer Artas

Çalkalanma sesi çok marka ve modelde var. Giuliettada da ben yaşıyordum depoyu doldurduktan sonra 3/4'e düşene kadar.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tahir Ak

Sorun ne oldu acaba? Bir de bu dizel kugalarda gaz kesme ve yolda giderken nedensiz şekilde stop etme görülüyormuş galiba yaşayan 3 4 kişi gördüm nette.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...