İçeriğe Yönlendir

Clio 4 HB Bagaj Kapağı Açılmıyor

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Ahmet Türedi

Evet arkadaşlar eşime ait olan clio 4 hb aracın bagaj kapağı açılmıyor.Sanırım kilide ya elektrik gelmiyor yada kilit takılı kaldı.Tatile gitmeden önce ara ara tutukluk yapıyor ama açılıyordu.Neredeyse 25 gün araç hareket ettirilmedi.Geldiğimizde araç bagajı hiç açılmaz hale geldi.Şimdi sorun bu kapak nasıl açılacak.Kilit mekanizmasını görmek için bagajı açmak gerekiyor.Başına buna benzer bişey gelen varmı.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geçmiş olsun. Arka koltukları yatırıp bagaja girmek gerekecek sanırım. Müdahale şansınız orası olacak diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Arif Aykın yazdı:

Geçmiş olsun. Arka koltukları yatırıp bagaja girmek gerekecek sanırım. Müdahale şansınız orası olacak diye düşünüyorum.

Saolun.Koltuklar yatıyormu bilmiyorum hiç yatırmamıştım, umarım yatıyordur :) Bugün çalışıyorum az sonra eve gidince bir bakayım.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ahmet Türedi yazdı:

Saolun.Koltuklar yatıyormu bilmiyorum hiç yatırmamıştım, umarım yatıyordur :) Bugün çalışıyorum az sonra eve gidince bir bakayım.

Hb değil mi aracınız. Hb se %90 yatıyordur. Hatta sedan araçlarda bile yatıyor artık koltuklar. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Arif Aykın yazdı:

Hb değil mi aracınız. Hb se %90 yatıyordur. Hatta sedan araçlarda bile yatıyor artık koltuklar. 

Evet hb ama dediğim gibi ben hiç denemedim zaten çok az kullandığım araç sürekli eşimde.Dün markete gitmiş ellerinde poşetlerle baya uğraşmış açılmamış.Koltukların üstüne falan koymuş gelmiş.Akşam biraz denedim açılmadı.Bagaja girmek aklıma gelmemişti.Az sonra gidince denerim.Fakat bagaja girince nasıl açacağız oda ayrı bir sorun.

Kendi aracımda bu gibi durumlar için ayrıca bagaj kapağını içeriden açmak için çelik telden yapılmış tutamaçlı bir kol bulunuyor.Bende aracı ilk aldığımda bunu neden yapmışlar demiştim.Sanırım bu gibi durumlarda bagajı açmak için yapmışlar. :) Ama şansımıza  clio da böyle bir tertibat yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Belli olmaz onda da vardır belki. Yoksa da içeriden döşemeyi sökeceksin. Belki daha kolay yolu vardır. İllaki bilen birisi çıkar forumdan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mehmet Cihat yazdı:

switch arızalanmıştır bence

Aynen bagaja girip kurcalaya kurcalaya kapağı açtım.switch i söktüm temas yüzeyleri oksitlenmiş temas olsa bile elektrik geçirmemeye başlamış.iyice temizledim wd40 sıktım şuanda tıkır tıkır çalışıyor çok şükür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Uslu

bizim şirket aracında da olmuştu aynı sorun. denilen gibi koltukları yatırın girin bagajın içine. bagaj kilit sistemine denk gelen yere bir ışık tutup bakın. beyaz bir plastik barça var. tornavida olur ya da oraya girebilecek sert bir cisimle (sağa ya da sola tam hatırlamıyorum) beyaz plastik parçayı itekleyin bagaj açılacaktır. ama kapatınca aynı sorun devam edecek büyük ihtimalle. servise götürüp değiştirtmiştik biz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Ahmet Türedi yazdı:

Kendi aracımda bu gibi durumlar için ayrıca bagaj kapağını içeriden açmak için çelik telden yapılmış tutamaçlı bir kol bulunuyor.Bende aracı ilk aldığımda bunu neden yapmışlar demiştim.Sanırım bu gibi durumlarda bagajı açmak için yapmışlar. :) Ama şansımıza  clio da böyle bir tertibat yok.

Ahmet bey nerede bu tertibat ben hiç görmedim. ☺️

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Saygın Can Oğuz yazdı:

Ahmet bey nerede bu tertibat ben hiç görmedim. ☺️

Saygın bey bagaj kapağının iç kısmında sarı sapı olan çelik bir tel var.üzerinde koşan adam resmi gibi bişey vardı :)

bende bagajda bir kapalı kalırsa kaçış için diye yapıldı sanmıştım ,üzerindeki koşan adam simgesi yüzünden :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Ahmet Türedi yazdı:

Saygın bey bagaj kapağının iç kısmında sarı sapı olan çelik bir tel var.üzerinde koşan adam resmi gibi bişey vardı :)

bende bagajda bir kapalı kalırsa kaçış için diye yapıldı sanmıştım ,üzerindeki koşan adam simgesi yüzünden :)

Evet olabilir, ben de bir kontrol edeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...