İçeriğe Yönlendir

Cila Önerileriniz

Atahan Gülen

Recommended Posts

Atahan Gülen
(düzenlendi)

Merhaba;

Aracıma hafta sonu yanında yapılan inşaat çalışması nedeniyle kalekim ve nitrik asit sıçramış.

Plastik aksam neredeyse erimiş ve boya üzeri lekelenmiş durumda. Çivi çiviyi söker diyerek kireç çözücüyle bir müdahalede bulundum fakat bir arpa boyu yol alamadım.

Plastik aksam için 4 farklı boy ıslak zımpara yaptım pasta yapılırsa parlayacak belli oldu :)

Boya üzerinde de birkaç temizlik denemesinden sonra anladım ki pasta cila yapmamız gerekiyor ki zaten zamanı da gelmişti.

Şimdi aracım için

3M kil

Menzerna 400

Menzerna 2500 

Menzerna 3800  ürünlerini sırasıyla uygulamayı düşünüyorum

Bu ürünlerin ardından Menzerna power lock cila kullanmam gerekiyor fakat cila konusunda kararsızım fiyat performans olarak daha uygun fiyatlı ürünler olabileceğini düşünüyorum Uygulama sonrası renkte derinlik ıslaklık ve istasyon köpüklerinden etkilenmeme istediğim özelliklerden olmazsa olmazları, cila önerilerinizi bekliyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler..

İyi Forumlar..

tarihinde Atahan Gülen tarafından düzenlendi
Edit: Yazım hataları
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Demir tozu temizliğini kil den önce yapın menzerna powerlock kullanmanıza gerek yok wax olarakta aldığınız herhangi bir kutu wax sizi 2-3 yıl götürür 200ml olan

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Buğra Höngül yazdı:

Demir tozu temizliğini kil den önce yapın menzerna powerlock kullanmanıza gerek yok wax olarakta aldığınız herhangi bir kutu wax sizi 2-3 yıl götürür 200ml olan

Peki üstadım, wax önerisi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Çok yakın zamanda önce 3M kil, sonra da turtle wax hızlı pratik cila kullandım halen de kullanıyorum. çok güzel sonuç aldım. Tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Atahan Gülen yazdı:

Aracıma hafta sonu yanında yapılan inşaat çalışması nedeniyle kalekim ve nitrik asit sıçramış.

Plastik aksam neredeyse erimiş ve boya üzeri lekelenmiş durumda. Çivi çiviyi söker diyerek kireç çözücüyle bir müdahalede bulundum fakat bir arpa boyu yol alamadım

hiç ellemeyin her ne yaparsanız daha da beter olabilir, acilen profesyonle bir yere başvurun

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Atahan Gülen

Ankaraya haftada bir gidiyorum fakat yardım almayı düşünmüyorum çünkü gün içerisinde görüştüğüm birkaç yer faiş fiyatlarla müdahalede bulunacağını ve tam sonuç alıp almayacağınında belli olmadığını söyledi, bu problemin üstesinden kendim geleceğim boyada zaten bir şey yok sayılır sadece sarı noktacıklar var ve boyaya işlememiş üzerinde kalmış hatta kil temizliğinden sonra en ince pastayla bir miktar deneme yapacağım çünkü boyam incelsin istemiyorum aynalar, kapı kollarıda sağlam ön ızgara fena değil en fazla b sütünumu reklamcıya kaplatırım çünkü sağ b plastik parça damla damla eriyerek akmış sapsarı bir halde onunda büyük bir kısmını 3m 3800 zımparayla bugün hallettim sayılır, Pasta, kil ve polisaj siparişlerimi verdim plastik aksamı tekrar tekrar zımparaladım resimleri yakında yüklerim. 

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Atahan Gülen yazdı:

Ankaraya haftada bir gidiyorum fakat yardım almayı düşünmüyorum çünkü gün içerisinde görüştüğüm birkaç yer faiş fiyatlarla müdahalede bulunacağını ve tam sonuç alıp almayacağınında belli olmadığını söyledi, bu problemin üstesinden kendim geleceğim boyada zaten bir şey yok sayılır sadece sarı noktacıklar var ve boyaya işlememiş üzerinde kalmış hatta kil temizliğinden sonra en ince pastayla bir miktar deneme yapacağım çünkü boyam incelsin istemiyorum aynalar, kapı kollarıda sağlam ön ızgara fena değil en fazla b sütünumu reklamcıya kaplatırım çünkü sağ b plastik parça damla damla eriyerek akmış sapsarı bir halde onunda büyük bir kısmını 3m 3800 zımparayla bugün hallettim sayılır, Pasta, kil ve polisaj siparişlerimi verdim plastik aksamı tekrar tekrar zımparaladım resimleri yakında yüklerim. 

Teşekkürler..

arabada benzinliginken daha etkili kiri vs akıtan 3 d nin ilacı var istersen deneriz, ayrıca matlaşan bölümü hürmüzle byacı eski haline getirebiyor sanayide nihat usta var boyacı ona bir danış ayrıca istersen polisaj makinası var verebilirim 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...