İçeriğe Yönlendir

Ses Sistemi Bas Sesi Az Geliyor

Salih Özen

Recommended Posts

Salih Özen

Merhaba, araba mı yeni aldım. Üstündeki teyib everton rt 3019 bas olayı hiç iyi değil. Ayarını yaptım ama iyi vurmuyor. Acaba hangisinden dolayı onu anlamadım.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Merhaba aracınız Focus 1 midir? Eğer öyle ise orjinal kapı hoparlörleriniz 5x7 diye geçen boyutlardadır. Sahip olduğunuz teyp markası iyi bir seviyede olan bir marka değil. Hem orjinal hoparlörler hemde iyi olmayan bir teyp almanız mümkün değil malesef. 

Yorum bağlantısı
Salih Özen
Sinan Akgöl yazdı:

Merhaba aracınız Focus 1 midir? Eğer öyle ise orjinal kapı hoparlörleriniz 5x7 diye geçen boyutlardadır. Sahip olduğunuz teyp markası iyi bir seviyede olan bir marka değil. Hem orjinal hoparlörler hemde iyi olmayan bir teyp almanız mümkün değil malesef. 

Teşekkür ediyorum. O zaman teyibi değiştirmem lazım galiba.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Salih Özen yazdı:

Teşekkür ediyorum. O zaman teyibi değiştirmem lazım galiba.

Rica ederim. İyi forumlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rakamına bakınca 80-100 TL arası bir ürün.

Ses siteminde altın kural: mucize bir ürün yoktur.  Hoparlörleri sağlamsa, sony/pioneer gibi bir mp3 çalar oldukça iyi sonuç verir, daha üstü sınırsız tab,, bütçe meselsi

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Servet Aydın yazdı:

Bası açın, sesi sağ veya sola verince baslar artıyor mu azalıyor mu bakın 

Servet Abi bu olayın teknik bir adı var mı?(Balance değil de hoparlör kutuplarının yanlış bağlanması)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Polarite hatasını anlamanın tek yoludur sesi sağ ve solda tek kanal dinlemek 

Teknik olarak faz hatası 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Servet Aydın yazdı:

Polarite hatasını anlamanın tek yoludur sesi sağ ve solda tek kanal dinlemek 

Teknik olarak faz hatası 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Salih Özen
Servet Aydın yazdı:

Bası açın, sesi sağ veya sola verince baslar artıyor mu azalıyor mu bakın 

Kusura bakma ustam geç yazdım. Şöyle bir durum var balance aldığımda, sağ ön yapıyorum doğru sol ön yapıyorum arka sol çalıyor. Yani anlayacağınız çapraz bağlanmış. Bunun etkisi olur mu ? İkinci olarak sağ ön bas fazla vurmuyor. Ama sağ arka bass vuruyor gibi geldi eğer psikolojik değil ise bana öyle geldi. Ama ahım şahım bass da değil idare eder gibi geldi. Kısaca sağ sol önler artmıyor, sağ sol arka artıyor.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tümden bağlantı yanlış. 30 liralık teyp olsun isterse, kapı hoparlör bağlantısı doğru yapılır ise düzgün ses alınır 4

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Salih Özen yazdı:

Kusura bakma ustam geç yazdım. Şöyle bir durum var balance aldığımda, sağ ön yapıyorum doğru sol ön yapıyorum arka sol çalıyor. Yani anlayacağınız çapraz bağlanmış. Bunun etkisi olur mu ? İkinci olarak sağ ön bas fazla vurmuyor. Ama sağ arka bass vuruyor gibi geldi eğer psikolojik değil ise bana öyle geldi. Ama ahım şahım bass da değil idare eder gibi geldi. Kısaca sağ sol önler artmıyor, sağ sol arka artıyor.

teybin çıkışlarını arkası öne bağlamış, bağlanırken de arka ile ön doğru ama çaprazda sağ arka öne ters bağlanmış :S .. yani bir teypçiye gidip teybin arkasındaki bağlantıları düzelttiriseniz ses hissdilir şekilde düzelecek. bu düzelme seviyesi teybin verebileceği kalite kadar yanlış anlaşılmasın ama bağlantılar düzelirse ses oldukça düzelir.

Yorum bağlantısı
Salih Özen

Focus 1 2003 bağlantı şeması olursa elimden gelir bu işler. Şema var ise paylaşa bilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

İmkan var ise Anfi, Woofer ve Teyp den oluşan bir takım alıp taktırın, bas sesleri ve diğer kapı sesleri tamamen düzene girer ve şimdiki sisteme nazaran  güzel bir ses almış olursunuz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...