İçeriğe Yönlendir

Ethica Sigorta Nasıldır

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Yusuf Davaz

Merhaba. aracımın trafik sigortasını yenileyecegim. firmalardan teklif aldım. aracım için 600 tl &700 tl arası teklifler var. kardeşimin çalıştıgı firmanın ethica sigorta ile anlaşması varmış onlardan 505 tl fiyat teklifi almış. bu ethica sigorta nasıldır. arada 100 tl 200 tl arası fiyat farkı var. sizce yaptırmalımıyım ?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Ben geçen sene trafik sigortasında kullanmıştım. Ethicadan geçen sene kasko yaptırmıştım, Renault ile anlaşması var diye arkadaşım önermişti. Kaskoyu bozdurmadığım için birşey diyemeyeceğim ama sorun olsa tavsiye edilmezdi diye düşünüyorum. @Mehmet Ozyurek  daha iyi bilir.

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

konu açılmışken, kaskodan araç yaptırırken özellikle serviste, işlem faturasına bakın, araç özellikle şirket aracıysa dahada uyanık oluyorlar, mesela benim araca komple ön tampon yazıp çıkanı tamir edip takmışlar, yeniyi cukka, bastım fırçayı değiştiriyorlar, dikkatli olun millet.... bu duruma kasko firmasına desem ne derler acaba?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigortacılık işi teknik bir iştir. İstatistiklerle fiyatlanmalı

Ben hisleri ile sigortacılık yapanları sevmem.. Takdir sizlerindir. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben Allah korusun bir sıkıntı anında kimden (acente) yardım isteyeceksem poliçeyi de onun bilgi ve tecrübesine bırakıyorum. 50-100 TL için riske atmaya değmez bazı şeyleri.

Sorun anında destek alabileceğinize güveniyorsanız yaptırın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Aracı aldığımda sigortacım bana'' trafik sigortasını en ucuzundan yaptır nasıl olsa karşı tarafın tamir tadilatını yapacaklar sen cebine bak'' dedi.

Bu bakış açısını çok sevmem o yüzden çok fark yoktu bende bilindik bir sigorta yaptırdım.

Selim Bilgin yazdı:

Ben Allah korusun bir sıkıntı anında kimden (acente) yardım isteyeceksem poliçeyi de onun bilgi ve tecrübesine bırakıyorum. 50-100 TL için riske atmaya değmez bazı şeyleri.

:bravo:

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Selim Bilgin yazdı:

Fatih Evcin yazdı:

Aracı aldığımda sigortacım bana'' trafik sigortasını en ucuzundan yaptır nasıl olsa karşı tarafın tamir tadilatını yapacaklar sen cebine bak'' dedi.

Bu bakış açısını çok sevmem o yüzden çok fark yoktu bende bilindik bir sigorta yaptırdım.

:bravo:

bende şimdiye kadar hep bilindik firmalara yaptırdım.  30 40 tl gibi bir fark olurdu. buda sorun olmazdı zaten. ama bu sefer  150 tl gibi bir fark oldu. buda beni ethica sigortaya çekti. acentede sorun yok. türk telekomun vakıf sigorta acentesi. inşallah lazım olmaz ama lazım olursada yardımcı olacaklarına eminim. kardeşimin iş yerindeki çogu personel zaten buraya yaptırıyormuş. normal prim olarak 650 çıkıyor ama türk telekom personeline indirimli olarak yapılıyormuş. bende dün 516 tl ye Ethica sigortaya aracımın sigortasını yaptırdım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Evcin yazdı:

O adamın kendi acenteliği yoktur :)  Acente ruhu da taşımıyor. 

Sektörü takip etmiyor. 

Müşteri hizmetlerine ulaşılamayan, 90 gün hasar dosyası açılamayan şirketleri görmemiş o :)

Belli ki o da bugün var yarın yok biri. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yusuf Davaz yazdı:

türk telekom personeline indirimli olarak yapılıyormuş. 

Günümüz şartlarında trafik sigortası müşterisi kazanmak için fiyat kıran, anlaşma yapan indirim veren şirketten bir şey beklemem ben :)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Ozyurek yazdı:

O adamın kendi acenteliği yoktur :)  Acente ruhu da taşımıyor. 

Sektörü takip etmiyor. 

Müşteri hizmetlerine ulaşılamayan, 90 gün hasar dosyası açılamayan şirketleri görmemiş o :)

Belli ki o da bugün var yarın yok biri. 

bu yüzden ben anadoludan yaptırmışım abi :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...