İçeriğe Yönlendir

Ka - Pandizot Projem

Uğur Gökçebey

Recommended Posts

Uğur Gökçebey
(düzenlendi)

Arkadaşlar selam,eşime 98 ford ka aldık,haliyle ben de  toplamaya başladım. Şimdilik yaptıklarım  bagaj fitili,hararet göstergesi,kapı çekme kolları,cam kaldırma düğmeleri.

Pandizot çıkması uygun fıyata bulamadım, ben de takılacağı yerleri buldum ve mdf tarzı bir şeyden kestirip yapmaya karar verdim. Bunu yapan veya pandizotu  uygun fıyatlı bulabileceğim bir yer var mı? 

Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Ford Ka değilde Fiat Palio için eldeki şantiye olanaklarıyla

mdf'den eniştenin arabasına böyle bir uygulama yapmıştık belki fikir olabilir size. Tabi siz düz olarak kaplama düşünebilirsiniz. Biz hoparlör için yapmıştık.

4OaTVA.jpgedNTN7.jpgAcdST5.jpgH0H456.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Sinan Akgöl yazdı:

Ford Ka değilde Fiat Palio için eldeki şantiye olanaklarıyla

mdf'den eniştenin arabasına böyle bir uygulama yapmıştık belki fikir olabilir size. Tabi siz düz olarak kaplama düşünebilirsiniz. Biz hoparlör için yapmıştık.

4OaTVA.jpgedNTN7.jpgAcdST5.jpgH0H456.jpg

Hocam supersın yerlesecegı yerleri buldum ama pandızot olmadığı için kalıp cıkaramıyorum elinize sağlık güzel olmuş

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

MDF'de sorun yok, ancak inanılmaz ağır ve sabit kalıyor. Bagaj kapağı ve ipleri onu kaldırmaya dayanamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Sani Gerşon yazdı:

MDF'de sorun yok, ancak inanılmaz ağır ve sabit kalıyor. Bagaj kapağı ve ipleri onu kaldırmaya dayanamaz.

İnce bir malzemeden kestırırımde kalıp cıkarmam lazım marangoz onla uğraşmaz 

Çağlar Bayur yazdı:

zevke göre belirtirseniz her döşemeci yapabilir.

00pgPL.jpg

MDF mı hocam bu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Gökçebey yazdı:

MDF mı hocam bu

bendeki eski pandizot üstüne düzenleme idi

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Kalıp çıkarmak için size lazım olacak ürün kırtasiyelerde satılan mimari maket kartonu diye geçen malzeme bir adet asetat kalem ve maket bıcağı yada mimari neşter bunlar yardımcı olur ince içi köpük dolu malzemedir. Kabaca şablon üzerine ince kesimlerle yerine oturtup kalıp yapabilirsiniz. Pahalı bir malzeme de değildir.

Düşündükçe aklıma başka malzemede geldi kafa hep inşaata gidiyor, izocam tarzı yalıtım köpüğü vardır 2mm olarak yapı marketlerde satılır yada nalburda da bulabilirsiniz mavi pembe renklidir buda kalıp için işinizi görür Ford Ka'nın pandizot kabaca enine boyuna pandizot ölçüsü nedir içten içe cm olarak? 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Sinan Akgöl yazdı:

Kalıp çıkarmak için size lazım olacak ürün kırtasiyelerde satılan mimari maket kartonu diye geçen malzeme bir adet asetat kalem ve maket bıcağı yada mimari neşter bunlar yardımcı olur ince içi köpük dolu malzemedir. Kabaca şablon üzerine ince kesimlerle yerine oturtup kalıp yapabilirsiniz. Pahalı bir malzeme de değildir.

MANTIKLI HOCAM  yada buyuk kartonlarda var oda iş gorurur  malıyet ne olur sızce ahsabın   su acıdan soruyorum orta hallı   cıkma bıtane buldum fırsatcılık yapıyor 250 tl istıyor  edermı sızce 250 tl

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Uğur Gökçebey yazdı:

MANTIKLI HOCAM  yada buyuk kartonlarda var oda iş gorurur  malıyet ne olur sızce ahsabın   su acıdan soruyorum orta hallı   cıkma bıtane buldum fırsatcılık yapıyor 250 tl istıyor  edermı sızce 250 tl

Kabaca maliyet hesabı yapmak gerekirse.

Marangoz ince mdf kesimine ne kadar iste bilemedim ancak kaplama için kumaşlar internette 30 50 tl 2 tüp yapıştırıcı ve biraz el işçiliği, ince mdf olması tavsiye ederim yoksa Sani bey'in dediği gibi kaldırmaz ağır olursa. 250 tl değer mi değmez göreceli bir durum. 

Hatta kendinden yapışkanlı kumaşlar veya deri vs tarzı olan ürünlerde varmış baktıkça mesajı düzenliyorum. Kusura bakmayın.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey

kafama ınce mdf yattı hocam  tutamakların klıpslerı yok onları yarın alıcam once yan tutamakları montelıycem  yapınca burdan goruntu atarım

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Uğur Gökçebey yazdı:

kafama ınce mdf yattı hocam  tutamakların klıpslerı yok onları yarın alıcam once yan tutamakları montelıycem  yapınca burdan goruntu atarım

Şimdiden kolay gelsin o zaman umarım güzel bir iş çıkar memnun kalırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur Gökçebey yazdı:

orjinal pandizod.. eder

Yorum bağlantısı
Serkan Yıldırım

Benim pandizotun da hali içler acısıydı, bir gün çıkarttım, sitenin bodrumuna attım. Kapıcı çöp sanıp atmadıysa hala orada bir yerlerdedir. Fonksiyonu pek olmadığından bence 250tl'ye değmez. 

Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Serkan Yıldırım yazdı:

Benim pandizotun da hali içler acısıydı, bir gün çıkarttım, sitenin bodrumuna attım. Kapıcı çöp sanıp atmadıysa hala orada bir yerlerdedir. Fonksiyonu pek olmadığından bence 250tl'ye değmez. 

MDF te karar verdim hocam  kalıp çıkarıp marangoza kestırıcem 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Musa Değerli

Çıkma bulup koyun bence.Hatta plastik olanlarından bulabilirseniz en güzeli

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
MDF te karar verdim hocam  kalıp çıkarıp marangoza kestırıcem 

Aşırı ağır bir malzeme

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Uğur Gökçebey

MDF den Vazgeçtim 

Arkadaşlar kırksız bı pandızot buldum 150 TL gibi bıtıcek 220 w pıoner küçük kabın içinde arka bagajda duruyor kabınlerıyle pandızot üstüne koysam dayarmı bana bir akıl verin 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
MDF den Vazgeçtim 
Arkadaşlar kırksız bı pandızot buldum 150 TL gibi bıtıcek 220 w pıoner küçük kabın içinde arka bagajda duruyor kabınlerıyle pandızot üstüne koysam dayarmı bana bir akıl verin 
Doğru yol kiriksız pandizot.Ama hoparlorleri pandizot yerine arka koltuk kenarlarındaki plastiklerin icine gömseniz daha iyi.Üzerlerine şık hoparlör ızgaralarıyla.
Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Musa Değerli yazdı:
Uğur Gökçebey yazdı:
MDF den Vazgeçtim 

Doğru yol kiriksız pandizot.Ama hoparlorleri pandizot yerine arka koltuk kenarlarındaki plastiklerin icine gömseniz daha iyi.Üzerlerine şık hoparlör ızgaralarıyla.

Çok teşekkürler cvp için pandızota alttan destek yapsam pandızotu delmeden küçük kabınlerıyle üstüne koysam hıc denedınızmı 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Çok teşekkürler cvp için pandızota alttan destek yapsam pandızotu delmeden küçük kabınlerıyle üstüne koysam hıc denedınızmı 
Deneyenleri gördüm boş yere bozdular pandizotları :) Plastikse bir derece daha dayanıklı.Ama sunta presli olanları bence hić denemeyin
Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Musa Değerli yazdı:

Deneyenleri gördüm boş yere bozdular pandizotları :) Plastikse bir derece daha dayanıklı.Ama sunta presli olanları bence hić denemeyin

Hocam ben delmeden kabinleri var direk onlarla pandızot üstüne koymayı düşünüyorum yada bagajdan durdu:)delmeyı kesinlikle duşunmuyorum

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Hocam ben delmeden kabinleri var direk onlarla pandızot üstüne koymayı düşünüyorum yada bagajdan durdu:)delmeyı kesinlikle duşunmuyorum
Aynen bagaja koy daha iyi bence :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pandizot çok dayanıksız. Her hangi koyacağınız bir yükte önce bel veriyor sonra da elveda diyor.

Musa bey'e katılıyorum, arka hoparlörler arka koltuk yanlarına güzel gider.

Yorum bağlantısı
Uğur Gökçebey
Sani Gerşon yazdı:

Pandizot çok dayanıksız. Her hangi koyacağınız bir yükte önce bel veriyor sonra da elveda diyor.

Musa bey'e katılıyorum, arka hoparlörler arka koltuk yanlarına güzel gider.

Yine kesme biçme işi :))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...