İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Cruze 95lik ve 105lik Termostat Hakkında

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Masa basinda bu is zor. 

Sahada önce araç sahibi ile teste çıkarız. 

Elm327 ve telefon ile kaydını alırız.

Elimizdeki datayı masa üstü bilgisayarda izleyip inceleriz. 

Sonra deriz senin şunda sıkıntı var. 

Yada hypermil sürüş derside verebilirim. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

tutabilir neden olmasın.  bir çok kişi var böyle teknik detayları merak eden. 

tabi herkes aynı değil . mesela ben yürüyorsa normal hiç umursamam naptığını ister fan açsın ister sunruf araba normalse tamam işte der sürerim :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Ben yine çok pis çuvalladım beyler. 

Bu çinden gelen termostad aslında 95 derecelik termostadmış. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba ısındı ısındı 100 oldu. Termostaddan çıkan boruyu tutuyorum gelen giden yok.  100 derece gecti bi baktım boruda hareket var. Cayır cayır su akmaya başladı . Boru tutulmaz oldu. Fan açmadan radyatör de dolanarak su 99 derecede sabit kaldı. 

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Ali Darbaz yazdı:

🤦🏻‍♂️🤣

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Yusuf Tolga Durmus
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba, aldığınız termostat linki mevcut mudur ? 95 Derece termostat taktım aracıma ancak herhangi bir sıkıntı sorun olmamasına rağmen sistemde aracım 101-103 derece arasında seyrediyor, sıkışık trafikte 108e kadar çıkabiliyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Yusuf Tolga Durmus yazdı:

Merhaba, aldığınız termostat linki mevcut mudur ? 95 Derece termostat taktım aracıma ancak herhangi bir sıkıntı sorun olmamasına rağmen sistemde aracım 101-103 derece arasında seyrediyor, sıkışık trafikte 108e kadar çıkabiliyor

Benim arabanın termostad gövdesi çatlayınca bu çinli termostatı söktüm attım. Yaptığım bir hataydı. Aracıma uygun değildi. Sonra gidip 750 lira işcilik dahil İngiliz yapımı insignia termostadı taktım. O günden beri 7500 km yol yapıldı. Araba gayet stabil çalışıyor. 

Yusuf Tolga Durmus yazdı:

Bu video yeni termsotadla çekildi . Nerden baksanız 7500 km yol yapıldı bu şekilde. Araba gayet stabil. değerler normal. 105 dereceye kadar dayanması için antifiriz şart motora. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...