İçeriğe Yönlendir

Türk Telekom Neden Çekmiyor?

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

arkadaşlar yaklaşık 2006 dan bu yana Türk Telekom(Avea)  kullanmaktayım son 2 3 aydır inanılmaz derecede  çekmeme daha doğrusu internete girerken çekmekte problem yaşıyorum. adeta nefret ettim. hatta numaramı taşıyacak duruma geldim. tercihim Turkcell olacak.  bu sıkıntıyı yaşayan varmıdır yoksa cihazımdan veya simkarttan mıdır? 

telefonum iphone 6.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bizim avm carsıda (Batıkent metro center) müsteriler vatsaptan fotograf yollayamıyor vodafone, türk telekom ile bi kapıya cık gel diyorum. turkcelde sorun yok. bugune kadar gecmediginize pisman olursunuz direk gecin.
turkcell kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben de yaklaşık 1 yıldır TT kullanıyorum, köyde sıkıntı büyük, bazen şehirde bile kendinden geçiyor, tek iyi yanı ucuz tarifeleri(ekmek köfte ilişkisi)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Köksal Yılmaz yazdı:

Ben de yaklaşık 1 yıldır TT kullanıyorum, köyde sıkıntı büyük, bazen şehirde bile kendinden geçiyor, tek iyi yanı ucuz tarifeleri(ekmek köfte ilişkisi)

bizide tutan ucuzluk maalesef ama kaliteden ödün vermek nedir yani.

Okay Kaygusuz yazdı:

bizim avm carsıda (Batıkent metro center) müsteriler vatsaptan fotograf yollayamıyor vodafone, türk telekom ile bi kapıya cık gel diyorum. turkcelde sorun yok. bugune kadar gecmediginize pisman olursunuz direk gecin.
turkcell kullanıyorum.

çalıştığım şirkette çekmiyor dediğiniz gibi kapıya çıkıyorum şaka gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İş yerinde arkadaşa bir şey gönderiyorum. TT kullanıyor, açamayınca telefonu veriyorum. Ben de turkcell var. Pahalı ama. Kurtuluş yöntemi vodafone-turkcell arası geçişlerle yeni müşteriye sunulan ucuz tarifeleri kovalamak.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

TT baz istasyonuna fazla yatırım yapmıyor. Kapasiteyi aşınca kalite düşüyor. İşyerimde çok sıkıntı yaşadım, müşteri hizmetleri ile görümelerim sonucunda yapacak birşey yok dediler. Sonra turkcelle geçtim. Çok iyiydi ama sonraki yıl fiyatı yükseltince TT geri döndüm. Bir turkcell değil ama iş görüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tt nin ( avea) satın almış olduğu lisans bandı dardır. Bu nedenle kapasite düşüktür ve ucuz hizmet verebilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Göktürk yazdı:

Tt nin ( avea) satın almış olduğu lisans bandı dardır. Bu nedenle kapasite düşüktür ve ucuz hizmet verebilir

şikayet için arıyorsun veya yazıyorsun verdikleri cevap alt yapı çalışmalarımız ve yatırımlarımız devam etmektedir. mantığa bakar mısınız. 13 senedir aynısınız diyorum bende cevap yok. çalışan ne yapsın garibim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mehmet Göktürk yazdı:

düşük frekanslı bantlar için de lisans aldılar, ama sonradan..

yani, hem kısa ve uzun mesafede verimli olabilecek, hem de kapasite potansiyeli fazla olan bantları var.

yatırım yapabildikleri ölçüde, rekabet pozisyonlarını ayarlayabilirler.

genellememek lazım.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Çekim işi yatırım işidir. Türk Telekom Katar'lılardayken baz istasyonu yatırımına çok önem verilmemiş demekki. Onlarda çekim gücünden kaynaklı müşteri kaybını inanılmaz ucuz tarifeler ile dengelemeye çalışıyorlar.

Konuşma kalitesindeki düşüklüğü konuşabildiğimiz sürece çok önemsemeyiz belki ama biraz şehir dışı hele ki dağ bayır yayla işine girdiniz mi geçmiş olsun. Telefonu kapatmak daha mantıklı. En azından şarjı bitmez. 

Bende Turkcell uygun tarife önermeyince Türk Telekom'a geçtim ama bin pişman ettiler. 

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk
Baha Kanberoğlu yazdı:

Bende Turkcell uygun tarife önermeyince Türk Telekom'a geçtim ama bin pişman ettiler. 

Eski bir Turkcell kullanıcısı iken; başkalarına sundukları teklifi bana sunmamaları nedeniye TurkTelekom'a geçenlerdenim. Ankara'nın orta yerinde, iş yerimdeyken arandığımda çoğu zaman ulaşılamaz görünüyormuşum arayanlardan öğrendiğim kadarıyla. Faturada makul olmasa çekilecek dert değil açıkçası.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Turkcell’den Telekom’a geçtim 1 hafta dayanabildim telefonu kırıyordum neredeyse. Hanımın da hattı Turkcell’den Telekom’a geçtiği gün iptal ettirdim daha geçme aşamasında iptal ettirmeye çalıştım edemediler. Lanet olsun ne olursa olsun bu işin erbabı Turkcell 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Tam teknik detayı bilmiyorum ama bir seferinde Vodafone müşteri hizmetleri ile konuşurken Türk Telekom C sınıfı sertifika sahibi, Vodafone ise A sınıfı demişti. Turkcell bu durumda kesin A+++ falandır. 😊 Kalite isteniyorsa yüksek faturaları ödemek gerekiyor. Eğer işiniz arkadaşın da dediği gibi dağda bayırda ise Turkcell kullanmak gerek. Ya da şehir merkezinde yaşıyoruz çekim gücü yetiyor derseniz de Türk Telekom kullanılabilir. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Eyüp Çetin yazdı:

Tam teknik detayı bilmiyorum ama bir seferinde Vodafone müşteri hizmetleri ile konuşurken Türk Telekom C sınıfı sertifika sahibi, Vodafone ise A sınıfı demişti. Turkcell bu durumda kesin A+++ falandır. 😊 Kalite isteniyorsa yüksek faturaları ödemek gerekiyor. Eğer işiniz arkadaşın da dediği gibi dağda bayırda ise Turkcell kullanmak gerek. Ya da şehir merkezinde yaşıyoruz çekim gücü yetiyor derseniz de Türk Telekom kullanılabilir. 

Onlar lisans tipi. Farklı bi durum.

Kapımızın önünde olan 3G vodafone baz istasyonunu 3 ayda 4.5G'ye geçiremedikleri için ofisimizin içinde telefonsuz kaldık.

3 ay zor dayandık, sonra Turkcell'e geri döndük. 3 kuruş fazla veriyoruz ama hizmet alabiliyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Köksal Yılmaz yazdı:

audi tt mi?  :P

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli
(düzenlendi)

Vodafone orta şeker.TT ye beş çeker.Turkcelleden beş yer...

tarihinde Ahmet Kaleli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Sani Gerşon yazdı:

Onlar lisans tipi. Farklı bi durum.

Kapımızın önünde olan 3G vodafone baz istasyonunu 3 ayda 4.5G'ye geçiremedikleri için ofisimizin içinde telefonsuz kaldık.

3 ay zor dayandık, sonra Turkcell'e geri döndük. 3 kuruş fazla veriyoruz ama hizmet alabiliyoruz.

Lisans tipi ne ile ilgili o zaman?! 🤔

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

En basit açıklaması ile, maksimum sunulabilecek bant genişliği. Bant genişliği dolduğunda zaten yeni ihaleye çıkılmalı.

Operatörlerin çekmesindeki asıl sıkıntı şu, baz istasyonları paylaşımlı değil ve İstanbul gibi yerlerde baz istasyonları artık eklenemiyor. Turkcell ilk operatör olduğundan büyük şehirleri baz istasyonları ile doldurdu. Yeni operatörlere baz istasyonu kalmadı. Bu de kırsal diğer operatörlerin daha iyi çekebilmesini açıklıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

ucuz iyidir, fax yokkken, telgraf devrinde  holding kurarlardı, şimdi yutup varken ne işe yarıyor ki?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Telefondan 4.5 g i kapatıp 3g çalıştırdığınızda çekim problemi çoğu zaman kalmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

Bizim köyde geçen sene yılbaşına kadar mükemmel çekiyordu. 

Yılbaşından sonra bi haller oldu sürekli köyde kalsam çoktan değiştirirdim.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oktay Demirağ yazdı:

Telefondan 4.5 g i kapatıp 3g çalıştırdığınızda çekim problemi çoğu zaman kalmıyor.

benim simkart milattan kalma 4,5 ye geçmedim henüz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Ormanlik alanda, deniz kiyisinda Turkcell'in cekmeyip, Vodafone'un cektigini cok kez tecrube ettim. Vodafone'u 6-7 yildir sorunsuz kullaniyorum.. 

-1, -2 gibi otoparkin bulundugu katlarda da Turkcell basarili..

(4.5 g hep pasif halde)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Turkcell pahalı ama sunduğu hizmetten ben memnunum.

2000’den beri Turkcell kullanıyorum.

2. Hat olarak bir kaç kez Avea kullandım. (O zaman Avea idi.) 

Diğer operatörlerle fazla tecrübem yok o yüzden. Ama Turkcell çekmiyor, ulaşamadılar, hat gitti vs bir problemle uğraştığımı hatırlamıyorum hiç. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Evimde 4 hat var, 3 vodafone, 1 avea(tt). 3 ay önce hattımı Turkcele taşıdım ve yeni bir hat daha aldım aveayı da vodafone taşıdım. Tt yanımdayken çekiyor görünüyor aradığımda ulaşılamıyor diyordu. En iyi Tukcell çekiyor, sonra vodafone tt hikaye. En iyisi kampanyaların olduğu zaman hattınızı kampanya koşulları ile Turkcell e taşımak o zaman fiyat farkı daha az oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...