İçeriğe Yönlendir

Focus 1.6 TDCI Yağ Seçimi

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Emre Aslan

Mobil'in bu yanıtından sonra garantisi devam eden araca,yetkili serviste FMY koydurmayıp,dışardan aldığım Mobil Süper 3000x1 Formüla Fe 5w30 tutanak imzalayarak konuldu.60 bin kilometre oldu,aynı yağdan devam ediyorum. DPF faktöründen dolayı bu yağ insanın kafasında soru işaretleri yaratsa da,bu sorunu belki de tam olarak çözememişimdir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Emre Aslan yazdı:

Gerekçe olarak;her ne kadar viskozite uysa da, spesifikasyon uyumsuzluğunun motora uzun vadede zarar verebileceği endişesi gösterilmişti.

işte o spesi olayını açsınlar görelim, olmaz dedikleri yağın spesi... nu istediklerinden üstte diyoruz, onlarsa altta yada olmaz iddasında, bunu kanıtlayabiliyorlarmı hayır, ellerinde olana bakıyorlar olmaz... araştıran yok birşey yok, bunları okuyorsa Ford Tr cevap versin, hiçmi anlayan adamı yok bu işten yada şudur arkadaş sebeb kullanmayın diyecek adamı, yalnız cevap verirken servisin dediği gibi kitaba bakıp olmaz demeyecek, neden olmaz kanıt şu diye anlatacak, diyemiyorsa hiç konuşmasın biz zaten o tartışmayı burada yapıyoruz gitsin sadece araba satsınlar ...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Aslan

Motor yağı konusunda donanımlı kişilerin, WSS M2C913D şartnamesi taşıyan Mobil Süper 3000x1 Formüla Fe 5w30  mu, Mobil 1 Esp 5w30 mu çelişkisine,DPF'li araçlar için bilimsel verilerle katkı sunacaklarını umuyorum .

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben mi yanlış anladım?  Arkadaş Mobil yetkilisi ile görüşüp uyumsuz olduğunu öğrenmiş. Bir kaç mesajdır  yetkili servisin  uyumsuz cevabını  verdiği üzerinden konuşuluyor.

Taşıt yetkili servisi değil  Mobil'in cevabı bu.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
İnan Çınar yazdı:

Ben mi yanlış anladım?  Arkadaş Mobil yetkilisi ile görüşüp uyumsuz olduğunu öğrenmiş. Bir kaç mesajdır  yetkili servisin  uyumsuz cevabını  verdiği üzerinden konuşuluyor.

Taşıt yetkili servisi değil  Mobil'in cevabı bu.

Evet ben cevap verirken bu yanılgıya düşmüşüm ford yetkili servisi önermedi sanmıştım yorumu yazarken. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ülem hakikaten bende tonkaya düştüm, Mobilin adamı dpf lia araca özellikle Mobil 1 esp yi değilde süper 3000 i önermiş öylemi....

süper 3000 de olan özellikler

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 aşağıdaki onay ve spesifikasyonları karşılar veya geçer: 
ACEA A5/B5 
ACEA A1/B1
API SL 
API SN Engine Test Requirement
Ford WSS-M2C913-C
Ford WSS-M2C913-D

Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W-30, aşağıdaki üretici onayına sahiptir:
Jaguar Land Rover STJLR.03.5003

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30 ExxonMobil tarafından aşağıdaki şartları talep eden uygulamalarda kullanımı tavsiye edilir: 
API CF

Mobil1 ESP de olanlar

Şartname ve Onaylar

ExxonMobil'e göre, bu ürün aşağıdaki kalite seviyesine sahiptir:
API CF 

MOBİL 1 ESP 5W-30, aşağıdaki koşulların yerine
getirir ya da aşar: ILSAC GF-5 MOTOR TESTİ GEREKSİNİMLERİ 

Bu ürün gereksinimlerini karşılar veya fazlasını sağlar:
API SN 
API SM 
API SL 
API SJ 
ACEA C2 
ACEA C3

Bunlara bakıldığında ESP nin süper 3000 deki özelliklerin hepsini karşıladığını veya aştığını görüyoruz, buraya kadar baktığımda hala ESP yi  tercih ediyorum..

şu Ford onayının açılımı nedir, yani ESP neden uygun değil onu açıklasınlar bana, süper 3000 tavsiye diyoruz bunun dışında hiçbir yağ modelimiz uymaz kullanamazmısınız diyorlar yoksa Ford la anlaşmaları var servislere bu yağı veriyorlar diğerleri mesela pahalı geliyor gibi Ford ile aralarında ticari biir anlaşma varda bu yüzdenmi ESP yi tavsiye etmiyorlar, bu durumu açıklarsak bizdeki Ford servisine gidince FMY ye önermeleri yada Renoya gidince elf yağı önermeleri gibi bir ticari durum var acaba? Bence önermeme sebeleri ticari, ne yani bizim Forda süper 3000 dışında uyanyağları yokmuymuş mobilin, daha üst sunuf yağ istiyorum yokmu modeliniz Mobil, nasıl iş bu alooo....

Ford WSS-M2C913-C
Ford WSS-M2C913-D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Ali abi. Mobilin sahtesi çok diye duydum. Sen internetten mi tedarik ediyorsun. Öyleyse bana link atar mısın ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Ali abi. Mobilin sahtesi çok diye duydum. Sen internetten mi tedarik ediyorsun. Öyleyse bana link atar mısın ?

hepsiburadadan alıyorum kardeş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...