İçeriğe Yönlendir

Huawei P30 mu Samsung S9 mu?

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

siz olsanız hangisini alırsınız. 

özellik bakımından olarak sormak isterim. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

S4 ve S7 'yi bizzat kullanmadım ama, aile içinde kullanılan cihazlardı.

Samsung fanatiği, Huawei Mate 20 Lite kullanınca, keşke daha önce alsaydık dediğine de şahit oldum.

Kısacası şöyle bir diyalog kurmak gerekirse,

- Siz olsanız hangi telefonu alırdınız? A) Samsung

- Bee, Beeee

:) 

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Recep Selim Kaya yazdı:

S4 ve S7 'yi bizzat kullanmadım ama, aile içinde kullanılan cihazlardı.

Samsung fanatiği, Huawei Mate 20 Lite kullanınca, keşke daha önce alsaydık dediğine de şahit oldum.

Kısacası şöyle bir diyalog kurmak gerekirse,

- Siz olsanız hangi telefonu alırdınız? A) Samsung

- Bee, Beeee

:) 

süpersiniz :)))))))))))))))))) yıkıldım gülmekten ya be be :):):

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Samsung 'dan beni nefret ettiren konu en başta, yüklü gelen bazı programların silinememesiydi bu arada.

Örneklendirmek gerekirse, FaceBook 'un uygulamasını S7 'den normal koşullarda silemiyorsunuz.

Huawei 'de durum nedir emin değilim.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Recep Selim Kaya yazdı:

Samsung 'dan beni nefret ettiren konu en başta, yüklü gelen bazı programların silinememesiydi bu arada.

Örneklendirmek gerekirse, FaceBook 'un uygulamasını S7 'den normal koşullarda silemiyorsunuz.

Huawei 'de durum nedir emin değilim.

Huawei etkiledi beni inceleme fırsatları buldum samsunga göre sanki daha bir geliştirilmiş telefon. nokianın zamanındaki şampiyonluğu gibi ve sonradan piyasadan siinmesi gibi samsungunda sonu geliyor sanırım 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

samsung da bloatware denen gereksiz saçma sapan programlar daha çoktur herzaman.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Google'ın Huawei'e yazılım desteğini kesmesi ile satışlar düştü ve artık Google uygulamaları kullanılamayacak Huawei'lerde. P30 Android ile gelir ancak güncelleme alamaz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

google play çalışacaksa bence yazılım güncellenmese de olur. yeter ki ilk seferde doğru yapsınlar. bende iki seneye yakın kullandığım bir huawei var, hiç güncelleme yapmadım.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Yusuf Berke yazdı:

Google'ın Huawei'e yazılım desteğini kesmesi ile satışlar düştü ve artık Google uygulamaları kullanılamayacak Huawei'lerde. P30 Android ile gelir ancak güncelleme alamaz.

Garanti dert edilmeyecekse mutlaka custom romlar meydanda cirit atıyordur.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Sinan Akgöl yazdı:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9530&idPhone2=8966

İki telefonunda eşleştirme özelliklerini gösteren sayfa. Özelliklerini karşılaştırabilirsiniz, + - leri olarak. 

işte bu çok güzel oldu teşekkür ederim.

Yusuf Berke yazdı:

bu düzeltildi diyorlardı hala devam ediyor mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ümit Türk yazdı:

bu düzeltildi diyorlardı hala devam ediyor mu? 

Bir ara anlaşma sağlanmıştı, geri bozuldu sanırım. Huawei Hongmeng OS ile devam edecek sanırım.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Yusuf Berke yazdı:

İnternette bir açıklama okumuştum. Şuanda halı hazırda olan modellerde herhangi bir sorun olmayacak sözleşme yapıldığı için sadece yeni üretilen modeller için kullanma izni verilmeyecek diyordu.

Uzun yollardır Samsung serisi kullanan biriydim(en az 10 senedir) 3 aydır huawei mate 20 lite kullanıyorum şuan için memnunum ve pişman olduğum bir durum olmadı. Eş değer bir samsung modeli bütçemin çok üstündeydi.
Enson s6 edge kullanıyordum, ben telefonu temiz kullanırım ve düzensiz sürekli şarja takıp çıkarmama rağman batarya süresi çok erken azalmıştı ve şarj soketi 2 kere sorun çıkarttı.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat
Yusuf Berke yazdı:

Üstad anlaşma sağlandı. Böyle bir kısıt yok artık.

Mate 10 pro kullanıyorum. İnanılmaz memnunum.

P30 ise tek kelime ile muhteşem.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Uğur Kamil yazdı:

İnternette bir açıklama okumuştum. Şuanda halı hazırda olan modellerde herhangi bir sorun olmayacak sözleşme yapıldığı için sadece yeni üretilen modeller için kullanma izni verilmeyecek diyordu.

Uzun yollardır Samsung serisi kullanan biriydim(en az 10 senedir) 3 aydır huawei mate 20 lite kullanıyorum şuan için memnunum ve pişman olduğum bir durum olmadı. Eş değer bir samsung modeli bütçemin çok üstündeydi.
Enson s6 edge kullanıyordum, ben telefonu temiz kullanırım ve düzensiz sürekli şarja takıp çıkarmama rağman batarya süresi çok erken azalmıştı ve şarj soketi 2 kere sorun çıkarttı.

Aynen öyle, üretilen modeller için sorun yok. Ama Google uygulamalarından yoksun cihazların çıkış tarihi bile verildi.

Turhan Onat yazdı:

Üstad anlaşma sağlandı. Böyle bir kısıt yok artık.

Mate 10 pro kullanıyorum. İnanılmaz memnunum.

P30 ise tek kelime ile muhteşem.

Kaynak var ise alabilir miyim? Google uygulamaları olmadan satılacak cihazın çıkış tarihi bile verildi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

eskilerde sorun yok, mate 10 pro andro 9 emui 9.1 sürümündeyim, andro 10 ve emui 10 da gelecek, alet canavar :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Uğur Kamil yazdı:

samsung un pili çok çabuk ölüyor nedense. note 3 de iki senede yarıya düşmüştü ömrü.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Anlaşma konusunda muammalar olsa da eski ürünlerde sıkıntı yoktur. Tahminimce yeni ürünlerde kriz unutturulup eskiden olduğu gibi devam edeceği yönünde.

Samsung'un cihazları da güzeldir ama teknik servis geri dönüşleri anlamında en iyisi şu an Huawei.

Teknik özellikleri karşılaştırma yapmadım ama şahsen ikisi arasında p30 tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

P30 un kamerası Dünyanın en iyi telefon kamerası seçilmişti, ben olsam ikisi arasında p30 alırım, yalnız benim telefonda teercihim  Xiaomi 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Kamera karşılaştırmaları için DxOMark sonuçlarına bakın.

Ayrıca: Epey-Karşılaştırma

1 sene kullandım S9'u, kamera konusunda en çok tatmin olduğum cihazdı. 4K-60FPS'te 5 dakika çekmesi en üzüldüğüm nokta.

Ön kamerası ile de 2K çekebiliyor.

P30 ile deneyimim olmadı ama, 40 MP ciddi bir rakam.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
Yusuf Berke yazdı:

Kamera karşılaştırmaları için DxOMark sonuçlarına bakın.

Ayrıca: Epey-Karşılaştırma

1 sene kullandım S9'u, kamera konusunda en çok tatmin olduğum cihazdı. 4K-60FPS'te 5 dakika çekmesi en üzüldüğüm nokta.

Ön kamerası ile de 2K çekebiliyor.

P30 ile deneyimim olmadı ama, 40 MP ciddi bir rakam.

Her şey mp olsa keşke. Bu telefonla çekilmiş fotoğraf görmedim ancak çok mp iyi fotoğraf demek değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Fırat Önal yazdı:

Her şey mp olsa keşke. Bu telefonla çekilmiş fotoğraf görmedim ancak çok mp iyi fotoğraf demek değil.

Her şey mp olsaydı, 4K, 2K demek yerine direkt "Bunun da 12mp kamerası var hee" derdim :) 

Ancak, 40MP çözünürlüklü bir fotoğraf gerek kırpmada, gerek başla işlerde daha da kolaylık sağlar, görüntüyü bozmaz.

Telefon iyi fotoğraf çekebiliyor DxOMark sonuçlarına göre.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fırat Önal yazdı:

katılıyorum ve artıtıyorum, diyafram açıklığı daha düşük olan , MP den daha makbul gözümde

huvay daki en büyük hayal kırıkılığım OIS olmaması. olmayabilceğini hiç düşünmemiştim ama hangi devirdeyiz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...