İçeriğe Yönlendir

Captiva Problemler Usta Tavsiyesi İstanbul

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Gök

herkese merhaba,

arkadaşımın captivasında problemler var. kosovada şuan gelecek yarın problemleri gidermek istiyor kayseriye devam etmeden önce

Problemleri;

1- Sabah beyaz duman, biraz uzun marş

2- bazen sönme yeni çalıştığında.  rolantide dalgalanma

3- normal zamanda gaza yüklenince siyah duman normalden fazla

Kosovada enjektör pompa problemi demişler ama orda söktürecek yer bulamamış.

bostancıda direk captiva ustası varmı güvenilir hem sorunu net teşhis edecek hemde tamir edecek ( enjektörü vs tamir ettirebilecek )

birazda titreşimli çalışıyormuş

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Güzel soru :) dükkanın adı da sanırım aynı 

abi bostancı burçin yazınca başka şeyler çıktı :D 

dediğin numarayı aramiyim ben :D

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Ali Gök

araba şuan yalçın dizel de enjektörler söküldü revizyon olacak.

araba 2 ay önce bende kalmıştı kullanmıştımda hiçbir sorunu yoktu. dedim nasıl oldu bu hale geldi 

cevap: dpf katkısı at dediler onu atmıştım sonra 2 3 gün sonra   mazot alırken  abi enjektör katkısı atalım tertemiz yapar temizler dediler at dedim.  

2 gün sonra araba tuhaflaştı günden güne bu hale geldi

Min 2 lira masrafı var şuan inşallah tek enjektörle düzelir arka taraf kapkara arabanın gaza basınca gitmiyor devir yükseliyor birden tren gibi dumana boğuyor arkayı sonra gidiyor araba

neyse inşallah düzelir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

özet geçiyim son durumu,

enjektörler revizyon yapıldı 2000 lira

turbo selenoid valfi değişti, dpf içi boşaltıldı yazılımla iptal edildi yeni yazılımla araç 190 beygir oldu. artı ıvır zıvır bir iki sensör temizlendi bir  kaç şey daha değişti  alt takımdan( opc maslak )

araç ateş ediyor maşallahı var şuan. duman atmayıda kesti

not: sekman kırmış motor açılacak diyen usta da oldu opc ye gitmeden önce motoru nerde açtırsak diye araştırıyorduk

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Ali Gök yazdı:

özet geçiyim son durumu,

enjektörler revizyon yapıldı 2000 lira

turbo selenoid valfi değişti, dpf içi boşaltıldı yazılımla iptal edildi yeni yazılımla araç 190 beygir oldu. artı ıvır zıvır bir iki sensör temizlendi bir  kaç şey daha değişti  alt takımdan( opc maslak )

araç ateş ediyor maşallahı var şuan. duman atmayıda kesti

not: sekman kırmış motor açılacak diyen usta da oldu opc ye gitmeden önce motoru nerde açtırsak diye araştırıyorduk

almaz sa 3.0 crd olacağı bu geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Fatih Keskin yazdı:

almaz sa 3.0 crd olacağı bu geçmiş olsun

kısmet bu işler. olacak olduktan sonra ona da oluyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu dpf ne menem birşey arkadaş. bence araba satışlarında dpf den kazanıyorlar parayı.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

bu dpf ne menem birşey arkadaş. bence araba satışlarında dpf den kazanıyorlar parayı.

Bende anlamadı 

içini boşaltıp üzerine geri taktılat yazılım değiştirip unutturdular beyne

gelen captivaların tamamına istisnasız aynı işlemi yapmışlar adam en az 200 tane yaptık demiş

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

chip tuning ile güzel gidiyor o araba. orta hızlarda iyi ivmeleniyordu. duman filan da atmıyordu benim gördüğüm. aynadan gördüğüm için dumanı fark etmemişimdir belki :P

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Barış Öztürk

Arkadaşlar İstanbul anadolu yakasında kartal sanayide Akıncı Opel Chevrolet Servisi var işini bilen ve hakkını veren ustalar gerçekten ve samimiler memnunum tavsiye ederim 👍🏻

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...