İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kalkışta Titreme

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

aracım ford fiesta 2006 1,4 benzinli .

ilk kalkışta titreme nedenleri ne olabilir. debriyaj ile titremesini engelliyorum. biraz daha aşağıda tutarak veya daha yüksek gaz vererek misal 1,5 devir değilde 2 devirde ayarlıyorum. 

baskı balata geliyor aklıma ama farklı bir sorun olabilir mi onu merak etmekteyim. aracım dengeli olarak yol alıyor yani gaza basıp bağırıp  gitmemezlik yapmıyor kademli bir şekilde seri olarak gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Dogan Arsiray yazdı:

balata bitmiştir.

balata bitse hiç gitmez diye biliyorum? 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ümit Türk yazdı:

balata bitse hiç gitmez diye biliyorum? 

Fren balatası gibi düşünün, tamamen bittiği an demir demire sürtme durumu. Sizin dediğiniz artık benim canım kalmadı gidemiyorum dediğinde tamamen bittiğinde olan durum. Sizde ki durum artık bitiyorum haberin olsun uyarısı gibi, bende baskı balata olarak düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Balata yüzeyinin parlaması denilen bir durum diye düşünüyorum. Eğer ayağınızı debriyaj üzerinde fazla oyalıyorsanız, 2000 devire kadar gaz verip debriyajı yavaşça bırakıyorsanız bahsettiğiniz olay yaşanıyor. Çözüm: fazla vites değişimi yapmadığınız uzun bir yol yapın, bir süre hiç titreme yapmaz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

baskı balata dan olur, çok incelmiştir bitmek üzeredir ondan yapar 

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kısmen tuttuğu için sallantı hissi olur. hatta yeni balata takınca da bazen bu olur. aşındıkça düzelir. o nedenle çok fazla el sürmemek lazım yüzeye yağlanmasın diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Titreme olayı volan yüzeyinin aşınmasından da olabilir. Baskı balatanızı yenileseniz bile titreme geçmeyebilir. Çok büyük değilse kafaya takmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

arkadaşlar demiş, baskı balatan bitmek üzre, kullanma değiştir, yoksa volanıda bozar kavurursun hatta...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

aracım ford fiesta 2006 1,4 benzinli .

ilk kalkışta titreme nedenleri ne olabilir. debriyaj ile titremesini engelliyorum. biraz daha aşağıda tutarak veya daha yüksek gaz vererek misal 1,5 devir değilde 2 devirde ayarlıyorum. 

baskı balata geliyor aklıma ama farklı bir sorun olabilir mi onu merak etmekteyim. aracım dengeli olarak yol alıyor yani gaza basıp bağırıp  gitmemezlik yapmıyor kademli bir şekilde seri olarak gidiyor. 

Baskı Balat’a %90 ötme de mevcutsa hiç bekleme direkt değiştir.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Arif Aykın yazdı:

Baskı Balat’a %90 ötme de mevcutsa hiç bekleme direkt değiştir.

ötme yok  zamanlamayı iyi yapınca  titreme olmuyor. 

Oğuzkan Erışık yazdı:

@Ümit Türk abi çözdün mü sorunu ? takip ve meraktayım :)

kardeşim daha çözmedim bakım zamanım gelmişti onunla beraber yaptırıcam sanırım ama ustama sordum balatadan dedi. biraz zamanını bekliyorum. sendedemi aynı sorun var kardeşim. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

kardeşim daha çözmedim bakım zamanım gelmişti onunla beraber yaptırıcam sanırım ama ustama sordum balatadan dedi. biraz zamanını bekliyorum. sendedemi aynı sorun var kardeşim. 

yokuşta bazen yapıyor abi çok çok az bişey. balata az kaldı benim onun farkındayım çok üstte kavrıyor. benim daha büyük sorunlarım var abi 😅 subaplar şıkır şıkır mübareğin

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

yokuşta bazen yapıyor abi çok çok az bişey. balata az kaldı benim onun farkındayım çok üstte kavrıyor. benim daha büyük sorunlarım var abi 😅 subaplar şıkır şıkır mübareğin

Allah yardımcın olsun :( ama baktır biran önce 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...