İçeriğe Yönlendir

Çocukta Geçmeyen Alerjik Rinit ve Larenjit Sorunsalı?

Tahir Ak

Recommended Posts

Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Denizde yüzdü mü yazın?

Ben mi yok hocam, iki yıldır tuzlu suya ayak basmıyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Yok çocuk için dedim ama sana da ihi gelebilir ama dalıcan batıcan boğulacan ağzından burnundan girecek

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Yok çocuk için dedim ama sana da ihi gelebilir ama dalıcan batıcan boğulacan ağzından burnundan girecek

o iş bende, gelsin boğayım hocam...

Servet Aydın yazdı:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

herişey sağlık için, her işin başı sağlık, olmaya cihan develette bir nefes sıhhat gibi denmiş. sağlık önemli

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Millet para verip bi tarafından kan aldırıyor. Biz sadece gidip bottan aşağı atacaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Murat Öngür yazdı:

Aynı sorun benim kızımda da vardı alerji testi ile çözdük, (peluş oyuncak kedi tüyü ve ev yozu mak lara alejisi vardı ) biraz bunlara dikkat ettik sorun çözüldü.

Eğer yaptırmadıysanız mutlaka alerji testi yaptırın , bu sorununuzun ne olduğunu gösterir sizde ona göre tedbir alırsınız.

G.olsun

Aynen bizde alerji testi ile çözmüştük olayı. Halı tozuna alerjisi çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Millet para verip bi tarafından kan aldırıyor. Biz sadece gidip bottan aşağı atacaz.

Çağlar Bayur yazdı:

herişey sağlık için, her işin başı sağlık, olmaya cihan develette bir nefes sıhhat gibi denmiş. sağlık önemli

Havuza veya saunaya atsanız, göbek taşına tuz dökerim filan olmaz mı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Biz sadece gidip bottan aşağı atacaz.

en sevdiğim, sonra bot a tırmanma eğitimi de yaparız, pek zevkli, hatta botu ters çevirip sonra düzeltme antremanına bayılırım

bizim velete deniz çok iyi geliyor, 4 ay fıs yapmıyoruz, sıksık dalıyor da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

..hatta botu ters çevirip sonra düzeltme antremanına bayılırım

Motor takılı ise ben yapamam.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Deniz olması şart hocam.

Çağlar Bayur yazdı:

en sevdiğim, sonra bot a tırmanma eğitimi de yaparız, pek zevkli, hatta botu ters çevirip sonra düzeltme antremanına bayılırım

Öl diyonuz yani 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Motor takılı ise ben yapamam.

yok motoru sökerek.. ruslar yapıyor oraalarda normal, motoru kuma falan da gömüyorlar.

Servet Aydın yazdı:

Öl diyonuz yani 

bişi olmaz gelsene sen yamacıma

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

8 anektar getireyim mi, motöre ayar yaparım karada 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

can yeleği var. "Denize adam düştü" manevrasını çok çalıştık sınavdan önce.

shoot_238.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

8 anektar getireyim mi, motöre ayar yaparım karada 

motör canavar açık hava filtresi de var.

Mehmet Göktürk yazdı:

bir canyeleği almıştım içine su aldı, canboğma yeleğine dönüşmüştü, külçe gibi oldu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam sen uyma boyacıya 

Çağlar Bayur yazdı:

motör canavar açık hava filtresi de var.

Kn mi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Kn mi 

yok ... tavuk kümes telinden

Servet Aydın yazdı:

Hocam sen uyma boyacıya 

denizde isyan bastırma kitabın nerede?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hakikaten deniz harika bir nimet, soğuk  denizinde  bile hasta olmuyor insan, çok iyi geliyor. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şimdi sakince botları kıyıya çekin, motorların depolarını boşaltın. Nezlem filan kalmadı turp gibiyim. Spa iyi geldi 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Denizde yüzdü mü yazın?
Hayır deniz hiç görmedi desek yeridir.
Çok benzer bir konu bugün konuşulurken duydum. İlaçla bir türlü geçmeyen burun akıntısı için su ile seyreltilmiş doğal sirkeyi şırınga ile çocuğun burnuna sıkıyorlarmış + kestane balı yediriyormuş. Bu öneriyi samsunda ilaca karşı bir alerji profesörü vermiş ve işe yaramış artık ilaç kullanmıyoruz dedi sirke konusunu araştırın isterseniz
Teşekkürler. Tuzlu su denilen serum fizyolojik ürünleriyle ve şırınga ile burnunı temizliyoruz ama hemen doluyor burun. öksürüğe bir nebze etkisi var azaltıyor.
İlginç yanı çocuk sokağa çıkınca öksürük neredeyse bıçak gibi kesiliyor. Kendi çiçek balımız kendi dut ve üzüm pekmezimiz var doğduğundan beri hiç eksik etmeyiz ama kestane balını da almayı kısa vadede düşünüyorum bir arkadaş yardımcı oldu sağolsun.
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

kortizonlu ilaç vücudun tepkisini giderir sadece bişey tamir etmez. dayanılabiliyorsa ben almaz alternatiflere yönelirdim en hızlı şekilde.
Yani alternatif nedir onu da bilmiyoruz kestane balı denildi onu da bugün yarın alacağım ama kendi çiçek balımız pekmezimiz var 2 yaşından beri sürekli veririz ayrıca keçiboynuzu özü falan süreli veririz ama kafamız ciddi karıştı artık
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tahir Ak yazdı:
Mehmet Göktürk yazdı:

kortizonlu ilaç vücudun tepkisini giderir sadece bişey tamir etmez. dayanılabiliyorsa ben almaz alternatiflere yönelirdim en hızlı şekilde.

Yani alternatif nedir onu da bilmiyoruz kestane balı denildi onu da bugün yarın alacağım ama kendi çiçek balımız pekmezimiz var 2 yaşından beri sürekli veririz ayrıca keçiboynuzu özü falan süreli veririz ama kafamız ciddi karıştı artık

dış mekanda daha çok vakit geçirmek ve biraz spor yapmak gezmek dolaşmak yararlı olabilir mi acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...