İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Geri Vites Işığı ve Park Sensörü Sorunu.

İbrahim Halil Züngül

Recommended Posts

İbrahim Halil Züngül

Herkese merhaba;

2006 Ghia aracım geri vitesteyken ışıklar yanmıyor ve park sensörü devreye girmiyor. Sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgi sahibi olan varsa bilgi verebilir mi?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Herkese merhaba;
2006 Ghia aracım geri vitesteyken ışıklar yanmıyor ve park sensörü devreye girmiyor. Sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgi sahibi olan varsa bilgi verebilir mi?
Teşekkür ederim.
Önce sigortayı kontrol edin. Sağlamsa geri vites müşürü bozulmuştur. Ucuz bir parça usta 10 dk da aracı kaldırıp değiştirir.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ışıüın yanmaması direkt olarak geri vites müşürü arızasına işaret ediyor, yeri şanzıman üstünde konumu alt trafa, lifte alıp soketine parçaya bakılabilir.

Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

Yaklaşık bir ay önce arkadaşın 2006 focusu ile benim 2004 cmaxın geri vites müşürleri sabah kalktıgımızdda aynı anda bozulmuştu ikisi de yanyana park halindeydi :)

bsg markaydı heralde yaklaşık 30 lira civarıydı fiyatı online sipariş verdik.

konum olarak akünün altında sanzumanın ust kısmına monteli iki kablolu soket takılı.

22 veya 23 numara (net hatırlamıyorum yüksek ihtimal 22 idi)acık agız anahtarla kolaylıkla değiştirilebilir. Ben aküyü sökmeden değiştirebiltim. Zorlanırsanız akuyu ve aku tablasını sokerek kolaylıkla ulasabılırsınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...