İçeriğe Yönlendir

iPhone SE Batarya Tavsiyesi Olan

Celal Aydın

Recommended Posts

Celal Aydın

Merhaba Dostlar,

iPhone SE telefonumun bataryası iyice gitti.

Değiştirmek istiyorum fakat servis çok pahalı.

Servis haricinde orjinal batarya bulmak zor.

Piyasada bulabildiğim Deji marka Türk Malı bataryalar var,

MAH değeri 1642 SE’nin.

5S modeli ile aynı değil.

5S’in 1560 mah.

Var mı tavsiyesi olan,

Şunu yap, bunu yapma diyen.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Celal Aydın yazdı:

Türk Malı bataryalar

Türkiye'de pil fabrikası mevcut değil. Türk malı diyorsa inanmayınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Türkiye'de pil fabrikası mevcut değil. Türk malı diyorsa inanmayınız.

Konya merkezli firma imiş. İthalat yapıyor olabilir.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

SHENZHEN HUIDA TECHNOLOGY Co., LTD. WAS FOUNDED IN 2006, IS A FOCUS ON MOBILE PHONE BATTERIES AND MOBILE POWE R & D, PRODUCTION AND SALES IN ONE OF THE HI-TECH ELECTRONICS COMPANIES.

Samsung telefon için aldım, 1.5 saniyede değişyor zaten gayet başarılı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Ben 6s için değişimi dışarıda yaptırdım. Şu an için de herhangi bir sorun yok. Değiştirin gitsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ben 6s için değişimi dışarıda yaptırdım. Şu an için de herhangi bir sorun yok. Değiştirin gitsin.

Dışarda 5S bataryası takarlar diye çekiniyorum. Telefonun dışı aynı, içi farklı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Celal Aydın yazdı:

Dışarda 5S bataryası takarlar diye çekiniyorum. Telefonun dışı aynı, içi farklı.

Deji Tavsiye etmem. ip5 için aldım. İlk 2 ay olağanüstüydü. Sonraki 4 ay normal. Daha sonra pil %50 performans ile çalıştı. 

Tavsiyem orijinal. İngiliz ne demiş: ucuz mal alacak kadar zengin değilim. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Deji Tavsiye etmem. ip5 için aldım. İlk 2 ay olağanüstüydü. Sonraki 4 ay normal. Daha sonra pil %50 performans ile çalıştı. 

Tavsiyem orijinal. İngiliz ne demiş: ucuz mal alacak kadar zengin değilim. 

Telefonun yarı fiyatı orjinal servis [emoji1]
Ben en iyisi telefonu değiştireyim.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Celal Aydın yazdı:

Telefonun yarı fiyatı orjinal servis emoji1.png
Ben en iyisi telefonu değiştireyim.

Geçen hafta 320 liraya 6s değiştik. Telefon hem hızlandı hem şarjı kendine geldi. 3,5 sene daha götürür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

iPhone 5 kullanırken Çin’den alıp kendim değiştiriyordum. Çok zor değil zaten değişimi. Hiç gitmezse 1 yıl gidiyor. Deji de kullandım. Bir defasında çabuk deşarj olmaya başladı. Söküp firmaya gönderdim değiştirdiler. Gelen pilde sorun yaşamadım.

Toplamda 5 yıl kullandım. Sanırım 3 kez pil değiştirdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçen hafta değişimi yaptırdım. 80 tl batarya. Ekran ile değişimi yapıldı. Toplam 230 tl tuttu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

iPhone un orijinal pilleride bence diğer markalara göre daha geride. 2 seneden daha uzun sony telefon kullanıp pilinden şikayetçi olmayan arkadaşlarım var İphonelar 1 sene sonunda büyük performans kayıpları yaşıyorlar. Ayrıca yeni pil politikalarıda hiç iyi değil artık pile 500 döngü garantisi veriyor ve 500 u geçerse garanti dahilinde değişim yapmıyor. 2 sene 365 günden en az 730 döngü garanti veremesi gerekiyor bence günde bir kere şarj edeceğimizi farz edersek. Garantili telefon pil servis uyarısı veriyor ama servis değişim için ücret istiyor şaka gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Geçen hafta değişimi yaptırdım. 80 tl batarya. Ekran ile değişimi yapıldı. Toplam 230 tl tuttu. 

Marka ne king?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

5 o, SE değildi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Celal Aydın yazdı:

Marka ne king?

Hiçbir bilgim yok. Satıcı iyisi dedi 

Çağlar Bayur yazdı:

5 o, SE değildi

Aynı pilleri 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Celal Aydın yazdı:

..

MAH değeri 1642 SE’nin.

5S modeli ile aynı değil.

5S’in 1560 mah.

Var mı tavsiyesi olan,

Şunu yap, bunu yapma diyen.

MAh değeri aynı görünüyor. Bu önemsiz. Önemli olan kalite ve ısıya karşı dayanımı vs. Kaç döngüde kendini bırakacak, sürekli takılı durabiilecek mi vs. Bu nedenle pile bakarak bunu söylemek güç. Satıcı dürüst ise tecrübesine güvenilebilir. Yoksa orjinalini bulmak en doğrusu tabi o da pahalı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gebzede bu işi hakkıyla yapan en büyük toptancı. Neredeyse tüm Gebze oradan alıyor parçaları. Rakamları uygun. Dükkanda evde pili değiştirmediğim ponpon ve dandroid kalmadı. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

MAh değeri aynı görünüyor. Bu önemsiz. Önemli olan kalite ve ısıya karşı dayanımı vs. Kaç döngüde kendini bırakacak, sürekli takılı durabiilecek mi vs. Bu nedenle pile bakarak bunu söylemek güç. Satıcı dürüst ise tecrübesine güvenilebilir. Yoksa orjinalini bulmak en doğrusu tabi o da pahalı.

300 küsür ₺ yetkili serviste.
Telefonu satsam 750₺ etmez belki.
En iyisi eli ayağı düzgün bir batarya alayım hocam, satıcının tecrübesine güvenerek.
1 yıl gitse kâfi.
Gebzede bu işi hakkıyla yapan en büyük toptancı. Neredeyse tüm Gebze oradan alıyor parçaları. Rakamları uygun. Dükkanda evde pili değiştirmediğim ponpon ve dandroid kalmadı. 

Askerlik dönüşü İzmirden yanına geliyorum o zaman king.
Ekim ortaları.
Bi-xenon dönüşümünden kolay olur bence [emoji1]
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Patlatma yok [emoji1787] pil değişecek.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Patlatma yok [emoji1787] pil değişecek.

En son cihazı değiştiririm böyle giderse [emoji1]
Artık kredi çekmeden telefon almak hayal oldu [emoji23]
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tam dolu pile pıçak sapladım, olmadı 24volt verdim yok anam yok. Patlamadı valla. 

Gel Celal. Hallederiz. Servis işçiliği bedeline zam yapmadık henüz 💰

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Tam dolu pile pıçak sapladım, olmadı 24volt verdim yok anam yok. Patlamadı valla. 

Gel Celal. Hallederiz. Servis işçiliği bedeline zam yapmadık henüz [emoji383]

Neyse ki Künefenin tadı yerinde duruyor bizim buralarda [emoji23]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...