İçeriğe Yönlendir

iPhone SE Batarya Tavsiyesi Olan

Celal Aydın

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Vasfi Gişten yazdı:

iPhone un orijinal pilleride bence diğer markalara göre daha geride. 2 seneden daha uzun sony telefon kullanıp pilinden şikayetçi olmayan arkadaşlarım var İphonelar 1 sene sonunda büyük performans kayıpları yaşıyorlar. Ayrıca yeni pil politikalarıda hiç iyi değil artık pile 500 döngü garantisi veriyor ve 500 u geçerse garanti dahilinde değişim yapmıyor. 2 sene 365 günden en az 730 döngü garanti veremesi gerekiyor bence günde bir kere şarj edeceğimizi farz edersek. Garantili telefon pil servis uyarısı veriyor ama servis değişim için ücret istiyor şaka gibi.

ip5 4 sene sonunda saldı kendini. 

Şu an bende ip8 var. 1,5 sene oldu. Eşimde ip6s var. 3,5 sene dayandı pili. Yeni değiştik. 

O kadar kurcalamama rağmen günü çıkarıyor. Yatarkan şarja koyuyorum. Ben çok memnunum. ip eskisi gibi şarja bağlı değil artık. Hem de bendeli ips ekran. Ledler daha da az enerji harcıyor

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ip5 4 sene sonunda saldı kendini. 

Şu an bende ip8 var. 1,5 sene oldu. Eşimde ip6s var. 3,5 sene dayandı pili. Yeni değiştik. 

O kadar kurcalamama rağmen günü çıkarıyor. Yatarkan şarja koyuyorum. Ben çok memnunum. ip eskisi gibi şarja bağlı değil artık. Hem de bendeli ips ekran. Ledler daha da az enerji harcıyor

Kullanım tarzı mutlaka etkiliyordur benim cihazlarım sizinki kadar dayanmadı hiçbir zaman. Eski cihazları mı anne babaya verdim hep şuan x kullanıyorum 5 aylık cihaz yıpranma 98 seviyelerinde ip7 kullanırken çok çabuk yıpranmıştı mesela 8 ayda %87 ye düşmüştü. Yine ortalama 3 senelik ip5 in bataryası şişti. Ablamdaki se garanti bitmeden 80 in altına inip servis uyarısı verdi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Vasfi Gişten yazdı:

Kullanım tarzı mutlaka etkiliyordur benim cihazlarım sizinki kadar dayanmadı hiçbir zaman. Eski cihazları mı anne babaya verdim hep şuan x kullanıyorum 5 aylık cihaz yıpranma 98 seviyelerinde ip7 kullanırken çok çabuk yıpranmıştı mesela 8 ayda %87 ye düşmüştü. Yine ortalama 3 senelik ip5 in bataryası şişti. Ablamdaki se garanti bitmeden 80 in altına inip servis uyarısı verdi.

Abi pil ömrü bu kadar zaten. Her pil üreticisi senede %20 pil ömrü düşer diyor. Bizde yine iyi gidiyor :)

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi pil ömrü bu kadar zaten. Her pil üreticisi senede %20 pil ömrü düşer diyor. Bizde yine iyi gidiyor :)

Ben yinede diğer markaların pillerinin daha dayanıklı olduğunu düşünüyorum özellikle sonyler 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

Dükkanda evde pili değiştirmediğim ponpon ve dandroid kalmadı. 

Bizim evleri de dahil et abi pilini değiştiğin ponponlar için🥳

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Cem Işık yazdı:

Bizim evleri de dahil et abi pilini değiştiğin ponponlar için🥳

Havuz başında pil değişmi yapılır 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Vasfi Gişten yazdı:

Evdeki SEnin garanti bitişi 21 Mayıs 2020 gözüküyor. 1 ay öncesine kadar %100 idi batarya dün baktığımda 98e düşmüş olduğunu gördüm.

Ama az kullanılan cihaz.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Evdeki SEnin garanti bitişi 21 Mayıs 2020 gözüküyor. 1 ay öncesine kadar %100 idi batarya dün baktığımda 98e düşmüş olduğunu gördüm.
Ama az kullanılan cihaz.

Benimki 2 yılı geçti.
Arabada şarj ede ede mahvettim.
%84 hala.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göler

Benim 6s telefonun bataryası aynı durumdaydı. Aliekspresten alıp kendim değiştirdim. İnternette pil değişim videosu var. Çok basit. Bozacak hiç bir şey yok.Sadece öndeki iki vida için özel tornavida gerekiyor. Benim aldığım bataryanın yanında hediye veriyorlardı. 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

İki gün önce, telefoncu arkadaşıma pil değişimini yaptırdım.
Sonuç muazzam.
Pil sağlığı %100’e çıktı.
Günde 10 kere ettiğim şarj, yoğun kullanımda 2’ye düştü.
Sabahtan beri ikinci şarja takışım şu an.
Markasını bilmiyorum pilin fakat orjinaline yakın kalitede bir ürün.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Atagenç

Benim bataryada iki gündür kendini bırakmaya başladı. İnternette bir çok markası var. Hangisini alayım?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Atagenç yazdı:

Benim bataryada iki gündür kendini bırakmaya başladı. İnternette bir çok markası var. Hangisini alayım?

Orijinal haricinde hepsinin ömrü 4-5 ay. Orijinali de sadece apple teknik servislerinde var. 300 lira olması lazım sizin batarya

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Orijinal haricinde hepsinin ömrü 4-5 ay. Orijinali de sadece apple teknik servislerinde var. 300 lira olması lazım sizin batarya

319lira

4-5 ay kadar kötü olmaz ama herhalde.

iphone 5in değiştirmiştim telefoncuda 1 sene sorunsuz kullanıp satmıştım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Atagenç yazdı:

319lira

4-5 ay kadar kötü olmaz ama herhalde.

iphone 5in değiştirmiştim telefoncuda 1 sene sorunsuz kullanıp satmıştım.

Sıfır telefon gibi oluyor bataryası. Hanımınkini değişmiştik. 5 ay oldu, batarya sağlığı %99’da. O kadar düşmesi normal zaten. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kampanya olması lazım 219 TL gibi, yetkili servislere sorulabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

iPhone 7’ye geçtim, sorun çözüldü.
Arada muazzam bir fark yok SE ile fakat yine de sıfır ürün başka.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Selçuk Bakış yazdı:

Kampanya olması lazım 219 TL gibi, yetkili servislere sorulabilir

319 gözüküyor sitesinde başka fiyat bulamadım. Bir de Tokatta servis yok ki, telefonsuz kalırım..

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Murat Atagenç yazdı:

319 gözüküyor sitesinde başka fiyat bulamadım. Bir de Tokatta servis yok ki, telefonsuz kalırım..

Sitedeki doğru, KVK kampanya yapıyor, sadece kvkda geçerli, maalesef yakınlarda servis yok. Samsun vs.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu arada şöyle bir şey de söyliyeyim. Bataryanızı %30-80 arasında kullanırsanız daha uzun ömürlü olur. Sürekli Tam doldurmak Ve boşaltmak ömrünü kısaltıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu arada şöyle bir şey de söyliyeyim. Bataryanızı %30-80 arasında kullanırsanız daha uzun ömürlü olur. Sürekli Tam doldurmak Ve boşaltmak ömrünü kısaltıyor. 

iPhone'da 500 şarj döngüsü var. %20 altına düştüğünde şarja takılırsa döngü saymıyor ama 20 üstü her şarja takılmada 500 döngüye sayıyor. 500 döngüsü dolan cihazın bataryası garantiden çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Kesinlikle
Her lityum iyon pilin, döngü sayısı vardır.
%0’dan %100’e edilen bir şarj, bir döngü.
%0’dan %50’ye yarım döngü.
%30’dan %80’e de yarım döngü.
Her bir döngü, pilden giden bir ömür.
%30-%80 aralığında kullanmak döngünün tamamlanmasını uzatır, dolayısı ile pil ömrü uzamış olur.
Bataryanın en büyük düşmanı sıcaklıktır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yetkili servisten selamün aleyküm deyip pil alabiliyor muyuz? Yetkili servis misal kim? Sadece apple mı yoksa pupa felan mı

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yetkili servis dışarı parça satmaz. Heleki Apple hayatta satmaz. (Diğerleri de satmıyor.)

Alternatif olarak Baseus marka tavsiye ederim. Kendim de yakında alıp değiştireceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...