İçeriğe Yönlendir

iPhone SE Batarya Tavsiyesi Olan

Celal Aydın

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bu pil sağlığı acayip bir şey. Pubçik oynadığım zamanlar %95’ten pat diye %88’e düştü. Sonra oynu bıraktım 6-7 aydır %88’de takılı kaldı mübarek.. 
Ben de oh ne güzel bu hızla gidersek garantiden pil değişecek diye seviniyordum..

Mehmet Hocam benim bildiğim ponpon servisi, kvk hepsi ilgileniyor.. Kendileri değiştirip veriyor mis gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Yetkili servisten selamün aleyküm deyip pil alabiliyor muyuz? Yetkili servis misal kim? Sadece apple mı yoksa pupa felan mı

Apple türkiye sayfasında yazanlar abi. Mesela mall of istanbul’da gürgençler var. Apple servisi. Başka cihaza bakmıyor zaten. Yedek pil satılmıyor. Orada yaptırmak zorundasınız. Değişim bilgileri yine apple id’ye ekleniyor. 

Celal Aydın yazdı:

Kesinlikle
Her lityum iyon pilin, döngü sayısı vardır.
%0’dan %100’e edilen bir şarj, bir döngü.
%0’dan %50’ye yarım döngü.
%30’dan %80’e de yarım döngü.
Her bir döngü, pilden giden bir ömür.
%30-%80 aralığında kullanmak döngünün tamamlanmasını uzatır, dolayısı ile pil ömrü uzamış olur.
Bataryanın en büyük düşmanı sıcaklıktır.

bende ip8 var. 2,5 seneye yaklaştı. Sürekli elimde. Günde bir veya iki kere şarja takarım. 60-70 görünce çıkarırım. Bazen de yatarken takarım sabah 100 olunca alırım. Pil ömrü 87’de. 

baldızın ip8 plus’ı 2 senesi daha dolmadı. Benim yarım kadar şarj eder. Sık kullanmaz. Ama Şarj 100 olmadan da çıkarmaz. Onun pil ömrü 86. Sonuç bu yani. 

ben bu olayı arkadaşın hibrit yaris’inde gördüm. Batarya neden 80 olunca şarjı kesiyor dedim. Pil ömrü uzun olsun diye yorum yapınca şimşek çaktı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Emre Şimşek yazdı:

Bu pil sağlığı acayip bir şey. Pubçik oynadığım zamanlar %95’ten pat diye %88’e düştü. Sonra oynu bıraktım 6-7 aydır %88’de takılı kaldı mübarek.. 
Ben de oh ne güzel bu hızla gidersek garantiden pil değişecek diye seviniyordum..

Pilin en sevmediği şey hem akım çekiyorsun hemde ısıtıyorsun. :) Canını alıyorsun yani :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

kardeşimin 5s ve 7 plus a deji marka batarya takmıştık. 6 7 ay oldu gayet memnunlar. daha önce piyasa kalitelilerinden takmıştık onlar 2 ayda çöp olmuştu.kendi lg telefonumdada deji marka batarya var bende gayet memnunum. orj bataryanın yerini aratmıyor. fiyat olarakda max 100 lira civarı. 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Yüksek kapasite olmayan deji tavsiyesi aldım ben de çevremden. 

Sonra durumu buraya yazarım, yorumlar için teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Atagenç yazdı:

Yüksek kapasite olmayan deji tavsiyesi aldım ben de çevremden. 

Sonra durumu buraya yazarım, yorumlar için teşekkürler...

Dejinin powerbank’ı var bende. İyi çıktı. İp5 için batarya almıştım. 4 ayda eskisinden(ori. Bataryadan) kötü oldu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...