İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima Yönlendirme Tuşu Sorunu

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba arkadaşlar, bugün yeni araç aldım başlıktaki gibi. Alırken aklıma gelmedi hiç kontrol etmek, klima panelindeki yönlendirme tuşu(çevirmeli, cama, ayağa vs yönlendirmeye yarayan) çok zor dönüyordu hatta sola doğru son kısımlara gelmiyordu. Biraz çevirmeye çalışınca sıcaklık ayar butonuda ayar kısmı değişiyordu. Azıcık zorladım ve tuş tamamen boşa düştü. Bunun sorunu ne olabilir? Nasıl bir işlem yapmak lazım? Açıkçası çok masraflı bir şey olur diyede korkmuyor değilim.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bugün yeni araç aldım başlıktaki gibi. Alırken aklıma gelmedi hiç kontrol etmek, klima panelindeki yönlendirme tuşu(çevirmeli, cama, ayağa vs yönlendirmeye yarayan) çok zor dönüyordu hatta sola doğru son kısımlara gelmiyordu. Biraz çevirmeye çalışınca sıcaklık ayar butonuda ayar kısmı değişiyordu. Azıcık zorladım ve tuş tamamen boşa düştü. Bunun sorunu ne olabilir? Nasıl bir işlem yapmak lazım? Açıkçası çok masraflı bir şey olur diyede korkmuyor değilim.

https://www.aceleparca.com/urun/fiesta-klorifer-kumanda-teli-2009-2017

https://www.aceleparca.com/urun/fiesta-kalorifer-hava-dagitim-kolu-2009-20

sorun bu parçalardan biri olabilir.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ersin Gökdemir yazdı:

Bu parçalara erişmek için sökmek lazım, tam olarak bu telin yeri nerededir? Birde manuel klima için söküm videosu bulamadım. Büyük ihtimalle benzerdir ama görebilirsem daha iyi olur tabi. Butonu çevirmeye çalışınca dediğim gibi sıcaklık kısımıda etkilenip dönüyordu.

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ü.Emre Kartal yazdı:

Bu parçalara erişmek için sökmek lazım, tam olarak bu telin yeri nerededir? Birde manuel klima için söküm videosu bulamadım. Büyük ihtimalle benzerdir ama görebilirsem daha iyi olur tabi. Butonu çevirmeye çalışınca dediğim gibi sıcaklık kısımıda etkilenip dönüyordu.

aslında bir oto elektrikçiye göstermekte fayda var. bende 2003 focus var ama seninki farklı olduğu için tam bilemiyorum. 

boşa çıkan düğmeyi sağa sola oynattığınız zaman gaz pedalının sağ tarafında bir yerden kalorifere bağlantılı olabilir.

Ersin Gökdemir yazdı:

aslında bir oto elektrikçiye göstermekte fayda var. bende 2003 focus var ama seninki farklı olduğu için tam bilemiyorum. 

boşa çıkan düğmeyi sağa sola oynattığınız zaman gaz pedalının sağ tarafında bir yerden kalorifere bağlantılı olabilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Telin diğer ucunun bağlandığı yön değişimini yapan yer sol taraftan bakınca konsolu arkasına doğru. Polen filtresine ulaşılan tarafın simetrisinde kalıyor.

Ersin Gökdemir yazdı:

Manuel klimada da aynı yer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Sorunun birebir aynısı benim araçta da var. Ben direksiyonun alt tarafından uzanarak değiştirebiliyorum. Muhtemelen telde vs. değil. Direk o yuvarlağın kendisinde sorun var. Arka tarafında sanki bir şey kırılmış da boşa düşmüş gibi.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Burak Tokcan yazdı:

Sorunun birebir aynısı benim araçta da var. Ben direksiyonun alt tarafından uzanarak değiştirebiliyorum. Muhtemelen telde vs. değil. Direk o yuvarlağın kendisinde sorun var. Arka tarafında sanki bir şey kırılmış da boşa düşmüş gibi.

Ben bugün söktüm paneli kısmen ve telin kırılıp düştüğünü gördüm. Telden sipariş ettim ama nasıl takılacağını da çözmem lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Erkan Işık yazdı:

Şöyle bir sey de olabilir :))

En azından bir videosu var :)) Ben parçayı sipariş ettim ama nasıl takılır diye pek bilgi bulamadım. Umarım takabilirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...