İçeriğe Yönlendir

Hermetik Şofbende Hangisi?

Tayfun Aydın

Recommended Posts

Tayfun Aydın

Arkadaşlar merhabalar. Sadece sıcak su için doğalgazlı kullandığım hermetik şofbenim yavaş yavaş vadesini tamamlıyor. Bugün gittim daikin ın dailüx şofbeni için pazarlık yaptım montaj+borular+şofben 1600 lira fiyat aldım. zorlasam 1500 lere inecek gibi. Vailant da 1500 civarı. Kullanan arkadaşlarımdan yorum alabilir miyim? vailant 12L ,  daikin 11 L geçiyor. sizce daikin mı yoksa vailant mı?

NOT: ECA , DEMİRDÖKÜM GİBİ DİĞER MARKALARIN DA  KULLANANI VEYA USTASI VARSA TABİİ Kİ TAVSİYE ALABİLİRİM.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Demirdöküm kullanıyoruz. 7 sene oldu, sadece basınç düşünce arızaya geçiyor. Sonra toparlamazsa mecbur servis çağırıyoruz. Onun dışında bi sıkıntısı olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Demirdöküm kullanıyoruz. 7 sene oldu, sadece basınç düşünce arızaya geçiyor. Sonra toparlamazsa mecbur servis çağırıyoruz. Onun dışında bi sıkıntısı olmadı.

Hocam basınç düşmesinin kombiyle bir alakası var mı? doğalgaz tesisatı sebepli mi?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Kombi degil bizimki, sofben. Sebeke suyu basinci dusunce arizaya geciyor.

Aynen hocam Şofben demek istemiştim. bizim de hermetik şofbene ihtiyacımız var zaten.. Anladım hocam Demirdökümü övüyorlar baya ama daikin da klimasına bakarak kaliteli olarak görülüyor..

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Şofben olarak degil ama kombi olarak vaillant kullanıyoruz ve bence kalite olarak kendini kanıtlamış bir marka. 7 seneyi geçti herhangi bir arızası olmadı servis çağırmadık ayrıca sıcak su konforu çok iyi hiç dalgalanma olmuyor ayarladığınız sıcaklığı stabil bir şekilde veriyor. Yanılmıyorsam daikin bu sektöre yeni girdi yanlışım varsa düzeltin fiyatlarıda yakınken ben vaillant tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Vaillant iyidir. Aynı zamanda Demirdöküm şofbenleri de anlaşmalı olarak üretiyor. Tüm kaliteli lpg/cng ekipmanlarında olduğu gibi cihazın iç akşam parçaları İtalyan üretimi 😎 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir yıldır vaillant kullanıyorum.
Sıcak su stabil. Tam ayarladığın derecede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

viessmann annemgilin evde 16 yıldır bir fill hiç bakımsız kullandık

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Demirdöküm marka mevcut, duş alarak kullanamıyoruz. Ya çok sıcak ya çok soğut şeklinde veriyor suyu. Ayarladığın gibi gitmiyor ancak üzerinden dereceyi ayarlayıp musluğu sıcak konumunda kullabiliyoruz duş için. Kova kullanmak daha garanti. 

Belki model kaynaklı belki banyo biraz uzak kalıyor ondan bilmiyorum ama ben memnun kalmadım. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Neredeyse 10 yıldır eca kullanıyoruz hiçbir sorun yada arıza çıkarmadı.servis yüzü görmedi masallah diyelim biz memnunuz.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Eski evimde Demirdökümün bir alt kalitesi vardı kombi 7 sene sorunsuz kullandım. Servisi demirdökümün servisi. Kiracı kombisi diye söylüyorlardı :) 

Şimdiki evimde ECA kombi var şebeke suyundan mıdır kombiden midir duşta stabil sıcaklık olmuyor, olsa da başka bir çeşme açıldığında sıcaklık anında değişiyor.

Ben Demirdöküm'den de fiyat alırdım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

10 yıl kadar demirdöküm kullandık, sessiz ve sorunsuzdu.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Vailant kullanıyorum. Çok memnunum, donma yada haşlanma yaşamıyorum. 🧿

Yorum bağlantısı
Yunus Kızıl

Eca kullanıyorum ev büyükse sıcak soğuk dengesini pek ayarlanmıyor onun harici herşey güzel

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

bugün sordum arkadaşlar.

Vailant+ sökme+takma : 2150 TL

Demirdöküm +sökme+takma : 1700

Daylüx+sökme+takma+borular : 1600 TL

İnternette daha uyguna da var ama yine sökme takma parası alıyorlar. Anladığım kadarıyla beyaz eşya gibi servisler ücretsiz takmıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...