Zübeyr Fatih Kaya

40k Kadar Otomatik Küçük Araba Tavsiyesi

Recommended Posts

Zübeyr Fatih Kaya

Bilmiyorum elinde ya da etrafında olan var mı ama hızlı bir şekilde 40 bin lirayı geçmeyen, boyası olsa da, mühim noktalarda oynaması olmayan, otomatik bir araç lazım.

Aklımda getz ve türevleri var aslında, lakin hep sağı solu kurcalanmış arabalar. Piyasa malum...

Bende 2006 elantra var, eşime bakacağım. O yüzden de küççük bir şey lazım.

Eşimin okulunu yıkma kararı aldılar, zaten bir sene sonra gideceğiz buralardan diye evi taşımakla uğraşmadan araba ile halletmek istiyorum.

Eşinde dostunda olan varsa, sorun çıkartmayacak bir araç lazım kısaca.

Ustalara güveniyorum, şimdiden sağ olun.

İyi çalışmalar.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tufan Caliskan

Düşük km 206-207 tam otomatik tavsiye ederim. Bakımlısı sorun çıkarmaz. 2 buçuk yıl kullandım sadece rutin bakım yaptırdım. Kolay sattım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Gezici

Punto diyebilirim yağ yakmıyorsa bayan için on numara araç eşim sadece onu kullanabildi sürüşü çok rahat bayan için ama yolunuz zor ve meşakkatli kolay gelsin...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tahir Ak

Colt

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Evcin

Yakın bir arkadaşım eşine 207 aldı 2010 model triptonik vites 107.000 km de.

Biraz daha düşük modellerde Mitsubishi Colt- Nissan micra - Honda Jazz  Düşünebilirsiniz. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Vasfi Gişten

Yarım otomatikleri alırken baskı balata ne durumda iyi analiz etmek gerekiyor. Kısa süre sonunda değişim gerekebilir biraz maliyetli oluyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Zübeyr Fatih Kaya

Arayışımız halen devam ediyor, etrafta kimselerde küçük ve otomatik bir araba bulamadık.

Piyasa ise felaket...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
Vasfi Gişten yazdı:

Yarım otomatikleri alırken baskı balata ne durumda iyi analiz etmek gerekiyor. Kısa süre sonunda değişim gerekebilir biraz maliyetli oluyor.

Ne kadar mesela maliyet?

ve nasıl analiz ediyoruz

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Zübeyr Fatih Kaya

Tez vakitte satarsiniz umarım ana bize fazla gelir. Km gayet iyiymiş.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

i10 oto olursa ondan al kardeş, alırsam bende bundan alacağım, 4 iler tork konvertör şanzıman, yağ değiş bozulmaz, balata derdi falan yok... 1.2 motor olsun....

tabii 40 ı geçmesi sorun, bu durumda getz olabilir...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
i10 oto olursa ondan al kardeş, alırsam bende bundan alacağım, 4 iler tork konvertör şanzıman, yağ değiş bozulmaz, balata derdi falan yok... 1.2 motor olsun....
Kia picantoda olur aynı mıtor aynı şanzıman ama 2 aracında fiyatlar uçuk

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Vasfi Gişten
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Ne kadar mesela maliyet?

ve nasıl analiz ediyoruz

Honda’da bilgisayara bağlayıp bakıyorlar 600-700 gibi bir değer çıktığında değişim oluyormuş. Volan ile birlikte değişiyormuş 7000-8000 bin TL den bahsediyorlar en az. İzmir’de özel bir servise sormuştum volan torno yapılarak  3500-4000 TL ye olur demişti. Diğer markalarda baskı balata durumu nasıl anlaşılır bilmiyorum hondadaki tecrübem bu yönde. En azından alındığı kişiye daha önce hiç baskı balatası değişti mi diye sorulabilir Honda servisi 150bin km den fazla dayandığını görmedik demişti.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kia picantoda olur aynı mıtor aynı şanzıman ama 2 aracında fiyatlar uçuk

evet pahalılar, 2. elde bile 60 binlerde fiyat...

şu kesin, asla çift kavrama almam artık, zaten hepsi klasiğe dönüyor, vw bile dönecek yakında, tork konvertör candır....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
Zübeyr Fatih Kaya yazdı:

Tez vakitte satarsiniz umarım ana bize fazla gelir. Km gayet iyiymiş.

Siz 40 demişsiniz adam 40 demiş. Araba güzel forumdan. Bence alnınır. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Siz 40 demişsiniz adam 40 demiş. Araba güzel forumdan. Bence alnınır. 

hocam 40 benim için düşük 

Mesajı paylaş

Mesajın linki