İçeriğe Yönlendir

Fikirlerinizi Alayım: Tiguan Garanti Uzatma

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

Ahmet Ertugay

Garanti uzatmaya bence gerek yok, bakımları yetkili serviste devam ettikten sonra gerektiğinde iyi niyet garantisi yeter.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İnsanın ayağı yere basmalı ben bunu der bunu söylerim :) Köprü viyadük geçerken bile tedirgin olurum :)

Konuya dönersek yetkili serviste yıllık bakım 1000-2000 lira düzeyine geldi. Diğer ağır bakımlarda uç noktalarda artık. Uzatılmış garanti neyi kapsıyor önce onu bilmek gerek. DSG turbo vs patladığında karşılayacaksa eyvallah. Yoksa çokta gerekli görmüyorum. Zaten bakım+garanti uzatma parasına dışarda birçok sıkıntı halledilir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Dsg kavrama değişimi serviste 8000 den başlıyor. Turbo değişimi 9000 tl. Bunun haricinde diğer herşey rutin bakıma giriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Gökhan Tongay yazdı:

Dsg kavrama değişimi serviste 8000 den başlıyor. Turbo değişimi 9000 tl. Bunun haricinde diğer herşey rutin bakıma giriyor.

Turbo oem piyasada oldukça ucuz ve değişimi çok zor değil.

https://www.vospar.com/kategori/turbo-turbo-borulari#labels=628-2&stockOnly=&searchalpha=&searchprice=&tp=2

Dsg

https://www.vospar.com/urun/2010-2013-dsg-kavrama-seti-1-6-tdi-cayc-bls-motor

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Transit kullananların çoğu sağ kapıyı kullanıyor :) Sol kapıyı kullanan nadirdir :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bi arkadaşım var eski bi transporter'i var, "kilidi bi gün bozulcak öyle bi his var içimde" diye şöför kapısını kullanmıyo diğer kapıdan iniyo. VW'ci sendromu bu heralde [emoji4] 

Yok bunun vw ile alakası yok.
Psikolojik bi saplantı bu. Eşit kullanma saplantısı. Bu tiplerin ayranı ve döneri de aynı biter. Kalemleri de aynı biter.
Benim de aynı şeyi yapan ama Doğan’ı olan müşterim vardı.
Uçaklar ile ilgili mesajlar, “Boeing mi Airbus mı?” başlıklı bir konuyu doyuracak cinsten.

Bölelim o zaman :)
Transit kullananların çoğu sağ kapıyı kullanıyor [emoji4] Sol kapıyı kullanan nadirdir [emoji4] 

Onlar zaten bozulmuş durumda :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konuya gelirsek.
Cenk düzgün kullanır. Ayrıca onun Dsg 6 ileri yağlı Dsg.
Yani Dsg ye odaklanmayın.
Ben bozulacağını sanmıyorum.
Uzatılmış garanti de tam garanti değil zaten. Ben olsam uzatmazdım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bakımlar için yetkili tercih edilecekse, ki öyle hissediyorum. Bende uzatmazdım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Oem turbo borgwargner marka kkk03 kkk04 u 2.0 tsi tfsi audis3 golf r bu modellerde kullanılıyor.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Selçuk Keleş yazdı:

Bi arkadaşım var eski bi transporter'i var, "kilidi bi gün bozulcak öyle bi his var içimde" diye şöför kapısını kullanmıyo diğer kapıdan iniyo. VW'ci sendromu bu heralde :) 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok bunun vw ile alakası yok.
Psikolojik bi saplantı bu. Eşit kullanma saplantısı. Bu tiplerin ayranı ve döneri de aynı biter. Kalemleri de aynı biter.
Benim de aynı şeyi yapan ama Doğan’ı olan müşterim vardı.

Arabaya bineceğim zaman sol kapıyı, arabadan birşey alacağım zaman sağ kapıyı kullanırım :D Obsesifimmm kompleksliyimmm ayranla dönerimi, lpg ile benzinimi aynı anda bitiririm, trigerimle yağımı aynı anda değiştiririm :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Arabaya bineceğim zaman sol kapıyı, arabadan birşey alacağım zaman sağ kapıyı kullanırım :D Obsesifimmm kompleksliyimmm ayranla dönerimi, lpg ile benzinimi aynı anda bitiririm, trigerimle yağımı aynı anda değiştiririm :D

Arabaya bineceginizde sol kapiyi kullanmaniz beni cok etkiledi😛

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arabaya bineceginizde sol kapiyi kullanmaniz beni cok etkiledi[emoji14]

O kadar takintiliyim iste dusun [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...