İçeriğe Yönlendir

Mercedes X 250D 4 Matıc

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

Arkadaşımın gla 180 cdi sini servise bırakınca verdiler .O kullanamadı gün içinde bayağı kullandım.Tam inceleme olurmu bilmem ama rastlanabilir bir araba olmadığı için izlenimlerimi yazayım.Boyutlar devasa ara sokak arabası değil . Şehir içi kullanımı kişiye göre değişir şöyle ki .araba o kadar cüsseli ki kimse yanaşmıyor.5 bölge kamerası çok iş görüyor.ses yalıtımı çok iyi içerde ses yok gibi bir şey. Ses sistemide iyi. Koltuklar hakiki deri ,elektrik li ve ısıtmalı . Her türlü kilitli şanzıman seçeneği var.Arka diz mesafesi pek iyi değil.ama koltukları çok rahat.direksiyon hissiyatı iyi frenler fena değil ama 19 jant lastik kötü yollarda az zıplatıyor.bir şey farkettim ve teslimde de söyledim ya arka jant eğri idi yada şaft ta balans vardı 90 ve üstü hızlarda salınım vardı ve rahatsız edici idi. Aracın 1150 km de olduğunu da ayrıca belirteyim.yakıt ...şehir içi 11.4 gösteriyordu.vergi 3400 küsür çarpı iki ve fiyat en fulu 400 bin gibi bir rakam d 350 olanlarının fiyatı da olabilir bilemiyorum.sonuç vergisini vermeyecek olsam sahip olmak isterdim ama dağ tepe gezmeye .şehirde gezilmez...buyrun az resim ...28628d03cfbe6c5eab7af3af30d7bc7e.jpg490018935e0f60f010ab7689b57c9ecf.jpgd00247faae64d676561a3f681e7ed6f9.jpg6dd83ab6e770b1da0179f80662fd0504.jpg7f1e0188ecc236659edbdcc0df8280fc.jpg

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Maşallah baya heybetli duruyor.

Santa fe ile aranız nasıl hocam?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)

Navaranın süslüsü.

En büyük özelliği arka altı, diğer pickuplar gibi çırpmıyor yolda. Ama fazla yüke de gelmiyor..

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Maşallah baya heybetli duruyor.

Santa fe ile aranız nasıl hocam?

Santa fe evlat yaa. Acayip memnunum .evdekiler de çok memnun .Geçen hafta Ankaraya toyota ile gidip geldim diye gönül koydular .Niye jiple gidilmemiş .10 gün sonra yine Ankara var sanırım toyota yine yatmaya devam edecek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Navaranın süslüsü.
En büyük özelliği arka altı, diğer pickuplar gibi çırpmıyor yolda. Ama fazla yüke de gelmiyor..

Mekanik Diferansiyel kilidi var diye hatırlıyorum ekstra.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Ozyurek yazdı:

5 bölge kamerası ne ?

360 derece kamera abi. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

e9bc48a747dd1e49ef78825860cefc84.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Mert Yeldan yazdı:

Ben Navara ve x için süspansiyonu kastettim. X mekanik olarak navaradan farklı olduğunu sanmıyorum.

Donanımdan hariç olayı tek çeker ile otomatik alınabiliyor olması.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Ali Cihangiroğlu yazdı:

süslü pikapçık, dev gibimi bu şimdi :tongue:

tata xenonun taşıdığı trafoyu(~600kg) navaraya atınca burnu şaha kalkmıştı, şantiye şefi pickupı bunlar :)

Ranger tınlamıyor bile arka 2-3 parmak düşüyor sadece

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Murat Atagenç yazdı:

tata xenonun taşıdığı trafoyu(~600kg) navaraya atınca burnu şaha kalkmıştı, şantiye şefi pickupı bunlar :)

Ranger tınlamıyor bile arka 2-3 parmak düşüyor sadece

net yorumum ve şantiye için, beş para etmez :

bunlar şefede verilmez, tamamen gereksiz, ayrıca canına okurlar, şeflere duster, çok zengin firmalarsa adam gibi pikap falan verir, bununla ancak orta seviye şirketlerde patron geldiğinde sahayı falan turlar o kadar :D normal kullanımda ömrü bir hafta, bir hafta sonra tozdan topraktan her taraftan başlar lamba yakmaya, servise gider, dönüşte direk satışa verilir yallah....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
süslü pikapçık, dev gibimi bu şimdi default_tongue.gif

Hangi arabanın yanında durduğuna a göre değişir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hafta sonu İnönü yaylasında vardı. Arkasında devasa çekme karavan ile en güzel yere çöktü zengin aile. Güzel makina 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Hangi arabanın yanında durduğuna a göre değişir.

tata bile büyük kalır normal arabaların yanında, normal pikap kadar araba bu...

Servet Aydın yazdı:

Hafta sonu İnönü yaylasında vardı. Arkasında devasa çekme karavan ile en güzel yere çöktü zengin aile. Güzel makina 

işte tamda olacağı şeyi görmüşsün, paralı aile ve havalı araç...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tata bile büyük kalır normal arabaların yanında, normal pikap kadar araba bu

ney ney ney. La bi git. Lr1 ve 2'yi peşepe koy bunun yanında cüllük gibi kalır. 

Passat tır gibi ondan 50 cm uzun imansız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Pikap olunca ister istemez yüreğim Hilux'tan başkasını söylemiyor :)  

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

ney ney ney. La bi git. Lr1 ve 2'yi peşepe koy bunun yanında cüllük gibi kalır. 

Passat tır gibi ondan 50 cm uzun imansız 

lr1 zaten cüccük, lr2 cücük :D bunlar zaten ufak, bunları yazmadık zaten dikkat etsene kardeşim, Rangerla gelirim merso pikap falan dinlemem, büyükmüş, sen birde 2020 raptor gelsin o zaman gör,  10 ileri oto şanzımanı yeter, alt takım ezer, hız olarak zaten şansı yok mersocuğun :tongue: oyuncaklarla işim olmaz... Bassatmı one filo aracımı, işim olmaz ...

1fordraptor.jpg?itok=OxvPwXnV

Raptor-1-1170x658.jpeg

2fordraptor.jpg?itok=9FguNRz1

ranger-raptor-features-unique-underbody-

4fordraptor.jpg?itok=l4FzrUHq

ford-performance-dna-is-present-througho

Merso gelecekse tek aracı var, o gelsin iş biter... :tap2: çakma pikapla gelmesin adını lekelemesin, zaten satacağım diye a c diye oyuncaklar çıkardı ruh yok vs. canımı sıkmasın merso daatırım valla...

2019_Mercedes-Benz_G-Class_7.jpg

karakter ruh ne ararsan var, klark bile çeker vallahi :D şu surata bak hele....

2019_Mercedes-Benz_G-Class_27.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

lr1 zaten cüccük, lr2 cücük [emoji3] bunlar zaten ufak, bunları yazmadık zaten dikkat etsene kardeşim, Rangerla gelirim merso pikap falan dinlemem, büyükmüş, sen birde 2020 raptor gelsin o zaman gör,  10 ileri oto şanzımanı yeter, alt takım ezer, hız olarak zaten şansı yok mersocuğun :tongue: oyuncaklarla işim olmaz... Bassatmı one filo aracımı, işim olmaz ...

Raptor 2.0 yeni bir dizel motor ile gelecekmiş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Raptor 2.0 yeni bir dizel motor ile gelecekmiş.

Evet :) abd versiyonu inanılmaz tabii bizde satılmaz, söylentilere göre zaten arazinin pikapta tek hakimiyiz iddasında, adamların muhabbete bak:

Raptor modelinde 450 beygir gücü üretebilen bu ünite, eski nesildeki V8 motorun ardından Ford hayranlarını bir nebze üzüntüye uğratmıştı. :D bir nebzeymiş...

Fakat Ford'un yönetim katı bu şikayetleri ciddiye almışa benziyor zira Ford Authority ekibinin içeriden aldığı bilgiye göre Raptor, 8 silindirli ünitesine kavuşacak

iddialara göre Ford çoktan V8 Raptor'un test sürecine başlamış. İşin can alıcı kısmı ise bu V8'in standart bir motor seçeneği olmayacağı iddiası. Evet, Amerikan marka Ram Rebel TRX ile yarışabilecek çok özel bir V8 üretmeye hazırlanıyor. Bu da V8 Raptor'un, Hellcat motorunun 700 beygir gücü çıkışını aşabileceği anlamına geliyor.  Adamlar uçmuş yahu...

bize gelecek olansa...

2.0 dizel ünite bi-turbo beslemeli motor 213 ps 500 nm tork güç sunacak ve 10 ileri otomatik şanzımanla alınacak. 2019 Ford Ranger Raptor’un arazi yeteneklerine bakacak olursak; araç 32.5 derece yaklaşma açısı, 24 derece rampa açısı ve yine 24 derecelik uzaklaşma açısına sahip.

hakikaten altına falan bir bak, bizde satılan pikaplar içinde rakibi yok, hele arazide şansları bile yok...

https://www.ford.com.tr/modeller/gelecek-araclar/yeni-ford-ranger-raptor

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Evet [emoji4] abd versiyonu inanılmaz tabii bizde satılmaz, söylentilere göre zaten arazinin pikapta tek hakimiyiz iddasında, adamların muhabbete bak:

Raptor modelinde 450 beygir gücü üretebilen bu ünite, eski nesildeki V8 motorun ardından Ford hayranlarını bir nebze üzüntüye uğratmıştı. [emoji3] bir nebzeymiş...
Fakat Ford'un yönetim katı bu şikayetleri ciddiye almışa benziyor zira Ford Authority ekibinin içeriden aldığı bilgiye göre Raptor, 8 silindirli ünitesine kavuşacak
iddialara göre Ford çoktan V8 Raptor'un test sürecine başlamış. İşin can alıcı kısmı ise bu V8'in standart bir motor seçeneği olmayacağı iddiası. Evet, Amerikan marka Ram Rebel TRX ile yarışabilecek çok özel bir V8 üretmeye hazırlanıyor. Bu da V8 Raptor'un, Hellcat motorunun 700 beygir gücü çıkışını aşabileceği anlamına geliyor.  Adamlar uçmuş yahu...

bize gelecek olansa...
2.0 dizel ünite bi-turbo beslemeli motor 213 ps 500 nm tork güç sunacak ve 10 ileri otomatik şanzımanla alınacak. 2019 Ford Ranger Raptor’un arazi yeteneklerine bakacak olursak; araç 32.5 derece yaklaşma açısı, 24 derece rampa açısı ve yine 24 derecelik uzaklaşma açısına sahip.

https://www.ford.com.tr/modeller/gelecek-araclar/yeni-ford-ranger-raptor

Şanzumanın markası ne sence?
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Raptorun şanzıman Gm Ford ortak yapımı. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Ali, tata pikaptan raptora atlama performansına şapka çıkarıyorum. Daha ne diyim 

örnek yahu, bu arada Raptor çok pahalı değil galiba, 201 bin tl den başlıyor fiyatları,  sıfır adam gibi araba kaç para, 2.0 motor vergidende çok koymaz, 2.2 lr ye 150 bin vereceğime.....

:D daalın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...