İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Eb Motor Şanzıman Yağı Hakkında

Ali Dinçer Özdemir

Recommended Posts

Ali Dinçer Özdemir

Merhabalar, 

Forumdaki ilk konum belki yanlış yere açmış olabilirim aracımı yeni aldım (mondeo V 1.5 ecoboost) otokoç a götürdüğimde şanzımanın bakımını sordum dikkat edilmesi gereken hususların olduğunu ilettiler ve ömürlük olduğunu söylediler ancak internette şanzıman için yağ bakımının her bakımda rutin olarak değiştirilmesi yazıyordu bu konuda kim doğru söylüyor hiç böyle bir bilgiye ulaşan oldumu teşekkürler 

Ekstra bilgi  

Şanzıman yağı 

tork konvertörlü şanzımanlarda 60.000kmde

yarı otomatiklerde 20.000kmde değişir.

Böyle bir bilgi buldum nekadar doğru bilemiyorum bilen varsa paylaşırsa çok memnun olurum 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Öncelikle merhaba foruma hoş geldiniz, Ford.com.tr sitesinde her standart bakımda "şanzıman yağ " ifadesi var. Muhteöelen kontrol edilcek anlamında.  Bir tablo vardı onu bulamadım mondeolarda her bakımda yapılacak işlerin listesi o yam sizin aradığınız belge. Onu bulduğumda paylaşırım. 

Yorum bağlantısı
Ali Dinçer Özdemir

Teşekkür ederim Metin bey 👏👏👏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Tablo  ve  dizel araçları tanımlıyor. Servisler yağı ömürlük diye değiştirmiyor ancak bende1,5  ecoboost Kuga aracımı 62000 km de özelde değiştirdim. Kullandığım yağ  https://urun.n11.com/sanziman-yagi/castrol-transmax-dexron-vi-mercon-lv-otomatik-sanziman-yagi-1-lit-P259886033?gclid=Cj0KCQjw2efrBRD3ARIsAEnt0ejBBPIadqr1woEp1qm0-JCpx2TW27IMJc0pYU_X3hL-Vyg-BSz1wMQaAuQ_EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Ali Dinçer Özdemir
Turhan Onat yazdı:

Tablo  ve  dizel araçları tanımlıyor. Servisler yağı ömürlük diye değiştirmiyor ancak bende1,5  ecoboost Kuga aracımı 62000 km de özelde değiştirdim. Kullandığım yağ  https://urun.n11.com/sanziman-yagi/castrol-transmax-dexron-vi-mercon-lv-otomatik-sanziman-yagi-1-lit-P259886033?gclid=Cj0KCQjw2efrBRD3ARIsAEnt0ejBBPIadqr1woEp1qm0-JCpx2TW27IMJc0pYU_X3hL-Vyg-BSz1wMQaAuQ_EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Merhaba Özelde değiştirdikten sonra memnun kaldınız mı? Şanzıman da bir kararsızlık yada şaşırma gibi durumlar oldumu? 

Yorum bağlantısı
Turhan Onat
Ali Dinçer Özdemir yazdı:

Merhaba Özelde değiştirdikten sonra memnun kaldınız mı? Şanzıman da bir kararsızlık yada şaşırma gibi durumlar oldumu? 

Merhaba,

İLK günlerde çok rahatlama hissettim. Gerçekten fark etti ancak algıda seçicilik mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum ama şu anda aynı hissiyatım yok. Yani geçişleri hiç hissetmiyordum, tekrar hissedir hale döndüm. Birzda ben çok ince eler sık dokur birisiyim :) Yalnız çıkan yağ siyahtı.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Turhan Onat yazdı:

Tablo tüm mondeo modellerini tanımlıyor. Tabloda sondan 9.satıra bakarsanız 1,5 ve 2,0 tdci diyor. Mondeo 1,5 tdci de otomatik vites yok. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...