İçeriğe Yönlendir

Focus I - Debriyajdan Gelen Tıkırtı Sesi

Özkan Tokerli

Recommended Posts

Özkan Tokerli

Selamlar beyler,

Arabama bugün valeo marka baskı + balata luk markada rulman aldım takacam yalnız araçta dururken özellikle bi süre kullandıktan sonra motordan tıkırtı sesi geliyor debriyaja da hafiften vuruyor hissediyorum, debriyaja basınca gidiyor bu ses ve tıkırtı ,bugün bi ustaya sordum bunu baskı+balatdan mıdır diye volanttan diyince dünyam karardı böyle birşey mümkünmü yoksa bitik baskı balata yaparmı bunu.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Tıkırtı boştayken geliyorsa volanttan değildir bence. Hareket halinde ise olabilir. Şanzıman alt takozuda buna sebep olabilir mi acaba ? Daha iyi bilen birisi mutlaka cevaplayacaktır.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Ses ve tıkırtı olarak tanımlamışsınız @Özkan Tokerli bey, eğer o ses şıkırtı şeklindeyse haberim kötü olacak. Umarım değildir ama tanımınıza göre volan şüpheli. Hazırlıklı gitmenizde yarar var. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Sanırım baskı ile balata değişimi sonrası ses de gidicek.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Deriyaja basınca gecıyorsa volant da degişcecek bence tam takım volant dahıl alın takın

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

baskı balatayı sonuna kadar bitirdiyseniz volan olabilir yok daha var ise volanla alakalı bir şansınız var bence.

Bence arabayı daha fazla kullanmadan bir an önce baskıyı söktürün

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Volant olsa debriyaja basınca ses neden kesilsin ki, sürekli dönmüyor mu volant? 

Yorum bağlantısı
Özkan Tokerli
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Volant olsa debriyaja basınca ses neden kesilsin ki, sürekli dönmüyor mu volant? 

Evet benimde akıma o geldi debriyaja basınca baskıyı balatadan ayırmıyormu debriyaj volantla ne alakası var diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Volant 2 parça ve hareketli mekanizma var üzerinde, debreje basılınca baskı ayırıyor ve ses kesiliyor, debreji set halinde alınca ses kesilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim TDCi gibi hareketli volant ise iş değişir, giderken debriyaj basılıp çekilince vurma seside yapıyordur o zaman. Yarın debriyaj yapınca araç boşta, ses değişiyor falan bende.

Yorum bağlantısı
Özkan Tokerli

baskı balatayı taktık volant çakı gibi dedi usta (maaşallah) arabanın gidişi değişti yahu vites geçişleri artık lıkır lıkır geçiyor eskiden 3 ten 2 ye atamıyordum arabayı. Arabadan çıkan sach marka balataya aktım çokta yıpranmamıştı ama rulman kötüydü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, debriyaja basarkenki sese rulman demişti arkadaşda, 2.0 TDI Passat da baskı balata ile değişti ses gitmişti.

Yorum bağlantısı
Özkan Tokerli
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçmiş olsun, debriyaja basarkenki sese rulman demişti arkadaşda, 2.0 TDI Passat da baskı balata ile değişti ses gitmişti.

ses bendede gitti içinden çıkan balata temiz olunca içim kararmıştı baya bi üzülmüştüm neyse en azından sıfırladık komple seti maaşallah zımba gibi şuan :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...