İçeriğe Yönlendir

Tp Link mi ? Asus mu ? Zyxel mi ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür
Eray Çalışkan

3 marka da modem konusunda öncü markalar diyebilirim. GEnel olarak kullanıcısını memnun eden, altyapının sunduğu interneti maksimum seviyede verebilen modemler. Ama bu 3'ünden birini seçecek olsam Zyxel'i seçerdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Asus kullanıyorum ve hiç memnun değilim. TP-Link şiddetle önerebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

En çok tp link satılıyor, en yaygın servis tp linkte.

Diğer ikisi de kaliteli marka, hepsi aynı özellikteyse en ucuz olanı alırdım.

Yorum bağlantısı
Atahan Gülen
(düzenlendi)

Merhaba;

Bu modeller arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracak bir kaç ip ucu vereyim size.

Öncelikle ürünlerin hepsi seri sonu ve distribütörlerde bulunmayan ürünler ( Bize kaçtan geliyormuş bakamadım :D )

Asus router cihazlarda her zaman olduğu gibi arayüz sıkıntıları firmware güncelleme problemleri mevcut. Cihaz her an sizin veya bir teknisyenin elinde kalabilir. Ayarlamak hattın kaç mbps oturduğunu bunun ne kadarının gerçek hız olduğunu görmek bile cihazın bütün menülerini kurcalamak için bir sebep.

Öncelikle Asus markasını networkte aklınızdan çıkarın modem, repeater, switch tüm ürünlerini her platformda kötülerim çünkü iğrenç ürünler hiç biri kullanıcı dostu değil hepsi sıkıntılı hangi müşterime sattım ise şikayet üstüne şikayet.

Diğer cihazlar ise çok güzel cihazlar ikiside iş görür

Zyxel de vpn desteği ewan vs görüyorum bu kurumsal bir cihaz, emin olun çok sağlam çok ta uzun ömürlüdür. Arkadasındaki wan portu sayesinde metro ethernet gibi bağlantıları bile route edebilen bir cihaz. Kalite olarak hafife alınmaması gerekir

Fakat antenleri harici tasarım hep o alışılmış modem görüntüsü.

Tplink de kurumsal bir cihaz ev tipi değil tabiri caizse taş gibi bir cihaz, zaten bu archer serisi fena patladı herkesle rekabette, 3gRouter'ını kullanıyorum şu an.

Ayrıca 5Ghz bandında çok hızlı 867mbps e kadar ulaşabiliyor fakat vdsl teknolojisi 100mbps'e kadar bunu belirtiyim. Bu hız sizin local hızınız ve bu hızla yüksek hızlarda kablosuz veri paylaşabilirsiniz. 5Ghz bandı çok yüksek frekanslara sahip olduğu için kablosuz çekim gücü iyidir bu cihazın 2 band yayın yaparak (2.4Ghz ve 5Ghz) bütün cihazlarınızla son sürat kablodan gelen hız neyse kaybetmeden internete çıkabilirsiniz.

Zyxelle aynı temel özelliklere sahip. Tasarımı da çok hoş.

Şu anda ve gelecekte cihazlarımızın 5Ghz desteklediğini ve 2.4 Ghz wifi bandının tarihe gömüleceğini ön görerek Tplink diyorum.

Ben olsam kesinlikle TPLINK alırdım. 

İyi Forumlar..

tarihinde Atahan Gülen tarafından düzenlendi
Edit: Yazım hataları
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sani Gerşon yazdı:

TP-Link şiddetle önerebilirim.

Bende aynından... :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Atahan Gülen yazdı:

Merhaba;

Bu modeller arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracak bir kaç ip ucu vereyim size.

Öncelikle ürünlerin hepsi seri sonu ve distribütörlerde bulunmayan ürünler ( Bize kaçtan geliyormuş bakamadım :D )

Asus router cihazlarda her zaman olduğu gibi arayüz sıkıntıları firmware güncelleme problemleri mevcut. Cihaz her an sizin veya bir teknisyenin elinde kalabilir. Ayarlamak hattın kaç mbps oturduğunu bunun ne kadarının gerçek hız olduğunu görmek bile cihazın bütün menülerini kurcalamak için bir sebep.

Öncelikle Asus markasını networkte aklınızdan çıkarın modem, repeater, switch tüm ürünlerini her platformda kötülerim çünkü iğrenç ürünler hiç biri kullanıcı dostu değil hepsi sıkıntılı hangi müşterime sattım ise şikayet üstüne şikayet.

Diğer cihazlar ise çok güzel cihazlar ikiside iş görür

Zyxel de vpn desteği ewan vs görüyorum bu kurumsal bir cihaz, emin olun çok sağlam çok ta uzun ömürlüdür. Arkadasındaki wan portu sayesinde metro ethernet gibi bağlantıları bile route edebilen bir cihaz. Kalite olarak hafife alınmaması gerekir

Fakat antenleri harici tasarım hep o alışılmış modem görüntüsü.

Tplink de kurumsal bir cihaz ev tipi değil tabiri caizse taş gibi bir cihaz, zaten bu archer serisi fena patladı herkesle rekabette, 3gRouter'ını kullanıyorum şu an.

Ayrıca 5Ghz bandında çok hızlı 867mbps e kadar ulaşabiliyor fakat vdsl teknolojisi 100mbps'e kadar bunu belirtiyim. Bu hız sizin local hızınız ve bu hızla yüksek hızlarda kablosuz veri paylaşabilirsiniz. 5Ghz bandı çok yüksek frekanslara sahip olduğu için kablosuz çekim gücü iyidir bu cihazın 2 band yayın yaparak (2.4Ghz ve 5Ghz) bütün cihazlarınızla son sürat kablodan gelen hız neyse kaybetmeden internete çıkabilirsiniz.

Zyxelle aynı temel özelliklere sahip. Tasarımı da çok hoş.

Şu anda ve gelecekte cihazlarımızın 5Ghz desteklediğini ve 2.4 Ghz wifi bandının tarihe gömüleceğini ön görerek Tplink diyorum.

Ben olsam kesinlikle TPLINK alırdım. 

İyi Forumlar..

Anladım daha önce  https://urun.n11.com/adsl/tp-link-archer-vr300-ac1200-wireless-vdsladsl-modem-router-P350423889  tp linkin modemini aldım bozuk çıktı iade edene kadar atla karayı seçtim , ve öğrendim ki tp link modemlerinde olabiliryormuş bu tarz arızalar ama bu modem de mi genelindemi bilemem, bir de zyxel de 5 ghz yok mu ben var diye biliyordum

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Asusun bir modeli var 3 antenli usb girişi torrent vs desteği var ama çekim gücü konusunda sıkıntılar yaşadım çıkardım çok eski bir airties modem taktım daha iyi çekiyor. Notebook daki kalitesi bence modemlerinde yok asusun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

ikinci kez TP LİNK aldım ! farklı bir modelini üst modeli vr1200 bunda da aynı şekilde diğeri gibi sorun çıktı , yazılım la alakalı bir sorun , arayüze bağlanıp kuruyorsun modemi internete baglanıyor bunda sıkıntı yok da ha sonra modemi kapatıp açınca interneti tekrar görmüyor .

Bundan sonra TP LİNK i kapımdan içeri sokmam 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...