İçeriğe Yönlendir

Tiguan 2 Arka Havalandırma Kapağı Sökümü

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Çocukların biri ayağıyla dağıtmış Klasik problem. Ön kısım ortadaki ayracın tepesinden trim sökme operasyonu ile kolayca çıkıyor. 

Bazı durumlarda arkadaki parça içeri düşerse bu kez komple söküp borunun içinden almak gerekiyor. Ancak benimkinde parça orda duruyordu. Herhangi bir hasar yara bere olmadan geri takıldı. Orjinal haline döndü. Orta direk üstten sökülecek önce bu önemli. trim tornavidası yukardan aşağı doğru ve dışa doğru parçayı itecek. Sonuç olarak tüm trimi sökmeye gerek yok. 

trim5.JPG

trim4.JPG

trim3.JPG

trim2.JPG

trim1.jpg

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Başlık
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu havalandırmayı volvo, arka kapının menteşe çizgisinde, ön koltuk omuz hizasına yani b sütununa koyuyor. Şaft tünelinin orada ayak hamlelerine açık yere koyulmaması lazım aslında. Dediğiniz gibi çocuklar anında kırabilir. Mazda koltuk altına koymuş havalandırmayı ama volvo’nunkini çok beğenmiştim ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu havalandırmayı volvo, arka kapının menteşe çizgisinde, ön koltuk omuz hizasına yani b sütununa koyuyor. Şaft tünelinin orada ayak hamlelerine açık yere koyulmaması lazım aslında. Dediğiniz gibi çocuklar anında kırabilir. Mazda koltuk altına koymuş havalandırmayı ama volvo’nunkini çok beğenmiştim ben. 

Mondeo mk4 de arka havalandırmalar b sütunundaydı, mk5 te ortaya almışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Benim aracında sol arka taraf kırık şuan... Daha kırılsın diye bekliyorum artık.    

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mondeo mk4 de arka havalandırmalar b sütunundaydı, mk5 te ortaya almışlar.

Geriye yol almışlar. B sütununda daha işlevsel ve şık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tiguanda sıcaklık ayarı var belki iki ayrı yere koymak bir sonraki seri araçlarda olacak. Şimdilik 3 zon sıcaklık ayarı var iki önde bir arkada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sinan Akgöl yazdı:

Benim aracında sol arka taraf kırık şuan... Daha kırılsın diye bekliyorum artık.    

Aslında cocuklular icin fabrikasyon kırık modeli uretseler... kimse takmaz kafasına.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...