İçeriğe Yönlendir

Kia Carnival Tanıtımı

Bora Bozkurt

Recommended Posts

Bora Bozkurt
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar bugün forumda ilk kez kia carnivalı tanıtacağım sanırsam bir arkadaşında daha önceden olmuş ilk önce teknik bilgileri vereyim.

aracım 2006 model . dizel 4 silindir 2.9 16 valf bir motora sahip 144 hp 310 nm torka sahip. şanzıman olarak 4 ileri tam otomatik bir şanzımana sahip 

yakıt tüketimi olarak şehir içi 11.8-13.1 şehir dışı ise  6.2-7.1 yakıt tüketimi mevcut. araçta 7 koltuklu ve otomobil ruhsatlı merak ettikleriniz varsa cevaplayabilirim...

JVNP6j.jpg

vaVM8D.jpgr0pP8z.jpgRgNdoo.jpg

tarihinde Bora Bozkurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Geçen mahallede bir almancı bunun aynısıyla gelmiş almanya’dan. İnceleme fırsatım oldu. Araç premium seviyede. Tam aile aracı ve çok hoşuma gitmişti. Ne kadar bu almanya demiştim. 1500 euro demişti. Şaka gibi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Ben merak ettiklerimi yazayım.
1. Bagaj fotoğraflardan küçük izlenimi uyandıyor. Tüm koltuklar kullanım halinde iken bagaj hacmi ne kadar?
2. Bagaj yükleme eşiği ne durumda mümkünse fotoğrafla görmek isterim.
3. Diğer mpv ler gibi içerisinde saklı göz, gözlük kabı var mı?
4. Klima tüm koltuklar dolu iken yeteri kadar soğutuyor mu? Kış için ek ısıtıcı var mı?
5. Motorundan anlayan ustası var mı? Ortak olarak çıkan başka modeller var mı?
6. Tam dolu iken yokuş performansı nasıl?
7. Tam dolu halde kasis geçişlerinde altı yere vuruyor mu?
8. Arkadaki yolcular için mutimeyda sistem kurulabilir mi? Ses sistemi sizce nasıl?

Bu arada güle gule kullanın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Yakın zamanda dikkatimi çekip ilgi duyduğum bir araç. 2004 ‘te makyajı var sanırım. Mantıklı fiyata tam bir uzun yol aracı gibi görünüyor.

2.9 otomobil olması MTV konusunda düşündürüyor tabi. 15 yaşı geçmeden pek anlamı olmuyor gibi. %5 ‘e tabi oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çok güzelmiş Batum da böyle bir araca binmiştik Nissan marka o da 4 çekerdi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dıştan görseli kötü, içerisi ise bir o kadar kaliteli ve konforlu araç. Voyager almadan önce bol bol inceledim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Bozkurt
Hacı Şenyurt yazdı:

Ben merak ettiklerimi yazayım.
1. Bagaj fotoğraflardan küçük izlenimi uyandıyor. Tüm koltuklar kullanım halinde iken bagaj hacmi ne kadar?
2. Bagaj yükleme eşiği ne durumda mümkünse fotoğrafla görmek isterim.
3. Diğer mpv ler gibi içerisinde saklı göz, gözlük kabı var mı?
4. Klima tüm koltuklar dolu iken yeteri kadar soğutuyor mu? Kış için ek ısıtıcı var mı?
5. Motorundan anlayan ustası var mı? Ortak olarak çıkan başka modeller var mı?
6. Tam dolu iken yokuş performansı nasıl?
7. Tam dolu halde kasis geçişlerinde altı yere vuruyor mu?
8. Arkadaki yolcular için mutimeyda sistem kurulabilir mi? Ses sistemi sizce nasıl?

Bu arada güle gule kullanın.

merhaba yaklaşık olarak araca 7 yılıdır sahibim.  1 kere bile olsun tatile giderken şu sığmadı evde kalsın dediğim bir eşyam olmadı bagajı ilk aldğımızda bizede küçük geliyordu fakat yaklaşık 3-4 damacana rahat rahat sığıyor . gerekirse orta koltukları geriye çekerek  yer açıyorum. bu  aracın 2001-2002 modellerinde orta ve arka koltuklar kızaklık ve istediğiniz şekilde koltukları ayarlayabiliyorsunuz.  bagaj hacmine dahil net bir ölçü söyliyemem ne yazık ki .

2- gün içerisinde fotoğraflarını çekerim.

3- evet bol bol eşya gözleri mevcut aracın içerisinde fabrikasyon kiliti kasası bile var.

4- çift bölge klima mevcut araçta ön arka bağımsız çalışıyor yaz-kış ne soğutma nede ısıtma konusunda bir problem çekmedim.

5- evet motoru mazda yapımı bir motor kolay kolay sıkıntı çıkarmıyor. ben  bugüne dek 1 kez bile yolda kalmadım ve ankarada sadece bu araçlara bakan özel ustalar bile var.

6-tam dolu iken yokuşları canavar gibi tırmanıyor. önceki 3 megane 2 aracımdada ılgaz dağında en az 2 kez duruyorduk boğulduğu için bu araçta hiç bir sorun yaşamadım.

7-araç yerden olukça yüksek 12 kişi bile binmişliğimiz var daha 1 kere bile altını sürtmedim.

8- multimedya sistemi evet kurulabilir fakat şimdilik gerek duymadım. ses sistemi tatmin edici kia fabrikasyon olarak pioneer hoparlör kullanmış. önde  2 tweeter kulllanmış  orjinal teybi hala sağlam fakat duble teybe geçiş yaptım hala orjinal hoparlör ve tweeterleri duruyor araçta.

teşekkür ederim 

yanlız şunu söyliye bilirm araç cidden ülkemizde değeri bilinmeyen araçlardan konfor konusunda rahat rahat 9 kişi uzun yolculuklar yapabiliyorsunuz.

şimdi yeni yeni yurt dışından getirmeler olmuş biz aracı alığımızda ankarada bu modelde 3 araç vardı. ve bu özelliklerin hepsi boş paket olan ex modelde geliyor 

koltuk ısıtma, çift bölge bağımsız klıma , hidrolik direksiyon vb vb daha bir sürü özellik...

Mehmet Ozyurek yazdı:

Değişik ve güzelmiş. Güle güle kullanın

teşekkür ederim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçen mahallede bir almancı bunun aynısıyla gelmiş almanya’dan. İnceleme fırsatım oldu. Araç premium seviyede. Tam aile aracı ve çok hoşuma gitmişti. Ne kadar bu almanya demiştim. 1500 euro demişti. Şaka gibi. 

İlk taksitidir o!

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

İlk taksitidir o!

2005 modeldi o da. O model bir mercedes de 1500 euro

Yorum bağlantısı
Bora Bozkurt
Coşkun Basan yazdı:

Maşallah emoji3590.png güle güle kullanın

çok teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Birde vergisini sorsaydın. 😊

Bora Bozkurt yazdı:

merhaba arkadaşlar bugün forumda ilk kez kia carnivalı tanıtacağım sanırsam bir arkadaşında daha önceden olmuş ilk önce teknik bilgileri vereyim.

aracım 2006 model . dizel 4 silindir 2.9 16 valf bir motora sahip 144 hp 310 nm torka sahip. şanzıman olarak 4 ileri tam otomatik bir şanzımana sahip 

yakıt tüketimi olarak şehir içi 11.8-13.1 şehir dışı ise  6.2-7.1 yakıt tüketimi mevcut. araçta 7 koltuklu ve otomobil ruhsatlı merak ettikleriniz varsa cevaplayabilirim...

Hayırlı uğurlu olsun. Bu tarz arabalara hep özenmişimdir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Bozkurt
Eyüp Çetin yazdı:

çok teşekkür  ederim. saygılarla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Tam bir aile arabası, MPV sever birisi olarak çok beğendim özelliklerini. Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Bozkurt
Eyüp Çetin yazdı:

kusura bakmayın bugün gördüm yaş indirimide alındığı zaman aracın vergisi (2006) 6 aylık 700 tl.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Bora Bozkurt yazdı:

kusura bakmayın bugün gördüm yaş indirimide alındığı zaman aracın vergisi (2006) 6 aylık 700 tl.

Yok estağfurullah. Size dememiştim aslında. Almanya'da ucuzmuş bunlar ya vergisi nasılmış onu sorsaydın dedim. 😊

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ferhat Genç

Aynı araçtan şuan bende de var :) 2004 model. Yaklaşık 4 sene önce 2002 model olanı vardı. Onu da forumda paylaşmıştım. O araç 9 kişilikti. Şuan sahibi olduğum versiyon 6 kişilik ama oturma konforu 9 kişilik olandan daha iyi bence. Bu araçlar tam bir keyif aracı. Bu aracı anlayabilmek için uzun yola çıkmak gerek :)

IdaRvs.jpg

VnJnmC.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bora Bozkurt
Ferhat Genç yazdı:

Aynı araçtan şuan bende de var :) 2004 model. Yaklaşık 4 sene önce 2002 model olanı vardı. Onu da forumda paylaşmıştım. O araç 9 kişilikti. Şuan sahibi olduğum versiyon 6 kişilik ama oturma konforu 9 kişilik olandan daha iyi bence. Bu araçlar tam bir keyif aracı. Bu aracı anlayabilmek için uzun yola çıkmak gerek :)

IdaRvs.jpg

VnJnmC.jpg

Hayırlı olsun aynen öyle tam bir keyif aracı özellikle uzun yolda ki  keyfi hiçbir araçtan alamadım... :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Abdülaziz Arslan

Merhaba, foruma yeni üye oldum, Ankara'da ikamet ediyorum ve bir kaç gün önce 2004 model Kia Carnival satın aldım. Araç ile ilgili bu başlık altında bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim, almadan önce bayağı faydalandım. Aracı aldıktan sonra yaşadığımız bir sorunu aktarmak istiyorum. Aracın ikinci sıra koltukları arkaya dönüyor diye biliyorum fakat kullanım kılavuzunu da incelememe ve koltukları bayağı bir kurcalamama rağmen döndürmeyi başaramadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Belki dönmüyor diyeceğim ama konu başlığında tanıtılan araç ile aynı ve yukarıdaki fotoğrafta onun koltukları arkaya dönük görünüyor. Bir de Ankara'da bu araçlar ile ilgili servis ve usta tavsiyeniz olur mu? Bu arada araç gerçekten çok kullanışlı, umarım problemsiz bir şekilde kullanmak nasip olur. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Abdülaziz Arslan yazdı:

Merhaba, foruma yeni üye oldum, Ankara'da ikamet ediyorum ve bir kaç gün önce 2004 model Kia Carnival satın aldım. Araç ile ilgili bu başlık altında bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim, almadan önce bayağı faydalandım. Aracı aldıktan sonra yaşadığımız bir sorunu aktarmak istiyorum. Aracın ikinci sıra koltukları arkaya dönüyor diye biliyorum fakat kullanım kılavuzunu da incelememe ve koltukları bayağı bir kurcalamama rağmen döndürmeyi başaramadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Belki dönmüyor diyeceğim ama konu başlığında tanıtılan araç ile aynı ve yukarıdaki fotoğrafta onun koltukları arkaya dönük görünüyor. Bir de Ankara'da bu araçlar ile ilgili servis ve usta tavsiyeniz olur mu? Bu arada araç gerçekten çok kullanışlı, umarım problemsiz bir şekilde kullanmak nasip olur. 

Koştuklarda kılıf benzeri bişey varsa ilgili kolu veya düğmeyi kamufle etmiş olabilir. Resmini çekermisiniz. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Abdülaziz Arslan yazdı:

Merhaba, foruma yeni üye oldum..

Hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun :nazar: 

Koltukları yerinden söküp ters olarak takıyorsunuz sanırım. Koltuğun arkasında bir kayış olması lazım onu çekince arka taraf yerinden çıkıyor. Sonra ön tarafı söküyorsunuz. Aracın koltukları lego gibi :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...