İçeriğe Yönlendir

Özellikle LPG’liler Benzinlitre Uygulaması

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Hem ios hem android’de olduğu için ortaya açtım konuyu. 

Uygulamanın adı ”benzinlitre” 

ülkede benzin ve motorin fiyatları aşağı yukarı aynı. Sadece daha ismi duyulmamış markalarda motorin ucuz olabilir. Lakin lpg fiyatları değişken. Uzun yolda hem lpg tankının küçüklüğünden hem de yolda geriye dönememe ve zaman kaybı sıkıntısından dolayı sorun yaşıyorduk. Çünkü lpg fiyatları çok değişken. 

Uygulamada lpg ve diğer akaryakıt fiyatları hem liste hem de harita üstünde, marka marka var. Böylece gereksiz yere pahalı yerden lpg almak yerine uygulamadan bakıp ucuzunu almak mantıklı. Bir çok yerde denedim. Fiyatlar doğru. 

ios BenzinLitre, BrainMinds
https://apps.apple.com/tr/app/benzinlitre/id1338181124?l=tr

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

güzel uygulama, ancak diğer bir konuda da ucuz lpg nin hep daha çok tükettiğini gözlemleyince çok dikkatli olmalı demek ki istasyon seçiminde. motora verebileceği zararlar da bilinmezler içinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

güzel uygulama, ancak diğer bir konuda da ucuz lpg nin hep daha çok tükettiğini gözlemleyince çok dikkatli olmalı demek ki istasyon seçiminde. motora verebileceği zararlar da bilinmezler içinde

Ben bp, shell, opet ve petrol ofisi dışında almıyorum abi. Bir de total. Bunlar da sıkı denetleniyor. Sırf yollarda bu istasyonlar içinde ucuz lpg’yi göstermesi bile çok iyi benim için. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Valla ben Shell ve petrol ofisi harici çok zorda olmadığım mühletce almıyorum. %95 shell den alıyorum. Zorda kaldığımda Opet total Türkpetrol sunpet bunlardan alırım harici benzinde giderim yine almam.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arif Aykın yazdı:

Valla ben Shell ve petrol ofisi harici çok zorda olmadığım mühletce almıyorum. %95 shell den alıyorum. Zorda kaldığımda Opet total Türkpetrol sunpet bunlardan alırım harici benzinde giderim yine almam.

Konu bu değildi :) alacağınız markalar arasında da yerine göre 50 kuruşluk fark olabiliyor. Amaç ucuzunu bulmak. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Konu bu değildi :) alacağınız markalar arasında da yerine göre 50 kuruşluk fark olabiliyor. Amaç ucuzunu bulmak. 

Biliyorum konunun bu olmadığını il dışında takip edeceğim markaları belirtmek istedim sadece programı indirdim teşekkürler program İçin bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aynı işletmeciye ait ve aynı markanın neredeyse karşı karşıya olan istasyonlarında 20 kuruş fiyat farkını gördüm LPG 'de. 

Sorsan nakliye ücreti. Bölünmüş yol olduğu için karşıya da geçemiyorsun. Dönecek yer bulacaksın da geri döneceksin, sonra bir daha geri döneceksin falan...

Yol üzerindeki istasyonların konumlarına göre belirlendiğini düşünüyorum fiyatların.

Bu gibi uygulamalar oldukça faydalı olur bu gibi durumlar için. Teşekkürler.

Bu arada pos cihazlarını sadeleştiren markalı istasyonlarda da 20 kuruşa varan Motorin farkları var. Gerede otoban çıkışındaki Shell buna bir örnek mesela.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Recep Selim Kaya yazdı:

Aynı işletmeciye ait ve aynı markanın neredeyse karşı karşıya olan istasyonlarında 20 kuruş fiyat farkını gördüm LPG 'de. 

Sorsan nakliye ücreti. Bölünmüş yol olduğu için karşıya da geçemiyorsun. Dönecek yer bulacaksın da geri döneceksin, sonra bir daha geri döneceksin falan...

Yol üzerindeki istasyonların konumlarına göre belirlendiğini düşünüyorum fiyatların.

Bu gibi uygulamalar oldukça faydalı olur bu gibi durumlar için. Teşekkürler.

Bu arada pos cihazlarını sadeleştiren markalı istasyonlarda da 20 kuruşa varan Motorin farkları var. Gerede otoban çıkışındaki Shell buna bir örnek mesela.

Bazen firma sahibine gıcık olurum 2 lira için 5 lirayı yakarım ben :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

1 senedir aktif olarak kullanıyorum ve fiyat güncellemesi de yapıyorum. Hatta olmayan 1 2 istasyonu da uygulama geliştiricisine mail atarak eklettim. Tek sıkıntısı istasyonun gideceğiniz yönde mi yoksa karşı yönde mi olduğunu gösterememesi. Uzun yolda giderken bi istasyonu seçiyorsunuz, 5 - 10 km sonra bi bakıyorsunuz istasyon yolun karşısında. E geriye dönme şansınız da yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...