İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Değer Kaybı

Oğuzkan Erışık

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık

bLrrvO.jpg

Selamınaleyküm cümleten.

Danışmak fikirlerinizi almak istediğim bir konu var. Aracımın sol 2 kapı ve arka çamurluk ağızları boyalı. Başka kusuru yok.

İş yerinin önünde aracın sol arka kapısına alt kattaki iş yerinin aracına binerlerken farklı günlerde 4 sefer kapıyı vurmuşlar.

Çizik değilde bildiğin kapıyı kazımışlar minibüsle. Galiba ön kapı açıkken arka tarafa binen oldukça, benim kapının boyası kazınmış da kazınmış.

Telefonla görüşüp yarın hasarı maddi olarak karşılayacağız inşallah. 300 tl boya ve işçilik için alacağım. Bahsi geçen kapıda daha önce boya yoktu. 

Satarken değer kaybı oluşturacağından dolayı onun içinde ayrı bir meblağ  talep edeceğim. İllaki söylediğim parayı kesmek isteyecekler. Sizce değer kaybı adı altında ne kadar para talep edeyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
bLrrvO.jpgSelamınaleyküm cümleten.
Danışmak fikirlerinizi almak istediğim bir konu var. Aracımın sol 2 kapı ve arka çamurluk ağızları boyalı. Başka kusuru yok.
İş yerinin önünde aracın sol arka kapısına alt kattaki iş yerinin aracına binerlerken farklı günlerde 4 sefer kapıyı vurmuşlar.
Çizik değilde bildiğin kapıyı kazımışlar minibüsle. Galiba ön kapı açıkken arka tarafa binen oldukça, benim kapının boyası kazınmış da kazınmış.
Telefonla görüşüp yarın hasarı maddi olarak karşılayacağız inşallah. 300 tl boya ve işçilik için alacağım. Bahsi geçen kapıda daha önce boya yoktu. 
Satarken değer kaybı oluşturacağından dolayı onun içinde ayrı bir meblağ  talep edeceğim. İllaki söylediğim parayı kesmek isteyecekler. Sizce değer kaybı adı altında ne kadar para talep edeyim?
En Az 1500 tl
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sigorta üzerinden dosya açılıp karşı tarafın sigorta şirketine değer kaybı başvurusu yapmak lazım.

Anladığım kadarıyla aranızda anlaşmışsınız.

Bu durumda karşı taraf ne vermeye razı olursa kabul ederdim. Zira aracınızın yaşı V kasa olduğunu varsayarsak en iyi ihtimalle 11 yaşında ve sigorta üzerinden de değer kaybı alamayabilirsiniz veya sigorta şirketi komik rakamlar teklif edilebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:

değer kaybı alamayabilirsiniz

3 ya da 5 yaştı sanırım üst sınır. V kasa için değer kaybı vermez sigorta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 ya da 5 yaştı sanırım üst sınır. V kasa için değer kaybı vermez sigorta.
Aynen ben en iyi ihtimalle 10 yaş diye tahmin ediyordum, bu kaza için masrafı bile alsa kâr bence.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sigortadan değil şahıstan alacağım ben masrafı. Bir de değer kaybını. Evet aracın yaşı var çok bir şey etkilemese bile 3 kapı boyalı olarak satmak var bir de 2 kapı boyalı olarak. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

değer kaybı cümlesi trafik sigortasından alınan ve formül ile hesaplanan bir rakamın ismidir. Bu yaştaki araçta değer kaybı çıkmaz, bu yaştakini kaı byası sayarak satın alan da araba değil dert almış olur sadece.

komşu 300 TL yi vermekten de vaz geçerse ne olacak?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

komşu 300 TL yi vermekten de vaz geçerse ne olacak?

Aynen. Ne halin varsa gör diyebilir. Çünkü ihtimallere göre talep var.
Devamında gelsin levyeler.
Çok abartmamak gerek.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen. Ne halin varsa gör diyebilir. Çünkü ihtimallere göre talep var.
Devamında gelsin levyeler.
Çok abartmamak gerek.

Mehmet abi efendi düzgün bir insanın yapacağı iş değil bu. Kardeşim kapın çarpabilir tamam eyvallah ama çarptıysa çek şu kapıyı da araca daha fazla zarar verme bari.

Serseri tipli insanlar bunlar. Yoksa canın sağolsun der geçerim hiç uğraşmam, atla deve değil sonuçta. Kaç tane aracın kaportasını bu hale getirdiler. E yazık günah ama. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kardeş sakince alabildiğin kadar parayı al arabanıda git sprey boya hazırlattır kendin rötüşle devam et, boya olur değer düşer diye düşünüyorsan böyle yap, ayrıca 15 yaşında araç zaten, değer düşmesi olmaz bu yaşta, bendede fiesta var, yerim değer düşmesini diyorum, satamazsam veririm takasa geçerim, hiiç kendimi üzemem, takmayacaksın böyle şeyleri, haa 200 binliralık sıfır araç olsa hadi derim biraz üzer beni ama yine takmam ya rötüş yada boyatır geçerim, sıfır bile olsa bu hasardan değer düştü diyenede hadi oradan derim, gitsin sıfır alsın bu kadar hassas ise o kişi...

değer düşmesi ancak ağır hasarda olur,  kapı çizildi tampon değiştide olmaz, aracın kabuk kısmındaki çizikti hafif düzeltmeydi falan bunlar önemsiz,  haa şu var, kapın yamuldu mesela, bunu çektirmeyle yaptılar tamam sorun yok, ama punta atıp çektirdilerse o iş olmaz değer düşer, komple kapı sacını değiştirse değer düşmez....

şöyle düşün, bir araca KAYNAK değdiyse iş biter, değer o zaman düşer, şase gittiyse iş biter değer düşer, onun dışında boya oldu düzeltme oldu çektirmeyle falan sıfır değer kaybı bence, bizim milletin ölücüğü bizde olan, herkes kendini uyanık sanıyor memlekette...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kardeş sakince alabildiğin kadar parayı al arabanıda git sprey boya hazırlattır kendin rötüşle devam et, boya olur değer düşer diye düşünüyorsan böyle yap, ayrıca 15 yaşında araç zaten, değer düşmesi olmaz bu yaşta, bendede fiesta var, yerim değer düşmesini diyorum, satamazsam veririm takasa geçerim, hiiç kendimi üzemem, takmayacaksın böyle şeyleri, haa 200 binliralık sıfır araç olsa hadi derim biraz üzer beni ama yine takmam ya rötüş yada boyatır geçerim, sıfır bile olsa bu hasardan değer düştü diyenede hadi oradan derim, gitsin sıfır alsın bu kadar hassas ise o kişi...

değer düşmesi ancak ağır hasarda olur,  kapı çizildi tampon değiştide olmaz, aracın kabuk kısmındaki çizikti hafif düzeltmeydi falan bunlar önemsiz,  haa şu var, kapın yamuldu mesela, bunu çektirmeyle yaptılar tamam sorun yok, ama punta atıp çektirdilerse o iş olmaz değer düşer, komple kapı sacını değiştirse değer düşmez....

şöyle düşün, bir araca KAYNAK değdiyse iş biter, değer o zaman düşer, şase gittiyse iş biter değer düşer, onun dışında boya oldu düzeltme oldu çektirmeyle falan sıfır değer kaybı bence, bizim milletin ölücüğü bizde olan, herkes kendini uyanık sanıyor memlekette...

Ali abi teşekkür ederim yazdıkların ve ayırdığın vakit için. Dün öyle çok sinirliydim ki.. Sanatsal çalışma yapmış herif resmen kapıya. 1 olur 2 olur da hergün de olmaz be abi. Herkes dişinden tırnağından arttırdıklarıyla alıyor arabasını kıymet veriyor sonuçta. Uyanıklık değil de zararı karşılamak benimki.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

çok haklısın, kimsede saygı yok, adamın malına neden zarar veriyorsun... bitmiş durumdayız vallahi, şeytan diyor sana bunu yapana sende çek çakıyı sapla kaportaya çıkar devam et, uğrassın hadi, boyada olmaz bitti iş ama bana göre vatana ihanet gibi olur buda, sonuçta milli servet,  insanlarda saygı yok, o yüzden din de bile en ama en önemli şeylerin başında Kul Hakkı geliyorya, en başta bunu takan yok....

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

bendede var o tür çizikler ojeyle kapattım :)

Ümit abi önce hallederiz dediler sonra geleceğiz dükkana dediler gelmediler erkenden dükkanı kapatıp gittiler. paşa gönülleri bilir. suriyeli çalıştırıyorlar birkaç tane.

çalışma bakanlığı ne güne duruyor diyorum bende :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ümit abi önce hallederiz dediler sonra geleceğiz dükkana dediler gelmediler erkenden dükkanı kapatıp gittiler. paşa gönülleri bilir. suriyeli çalıştırıyorlar birkaç tane.

çalışma bakanlığı ne güne duruyor diyorum bende :D

hakedene hakettiğiniz yapacaksın yapcak birşey yok  :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğuzkan Erışık
Selçuk Bakış yazdı:

Sonuç ne oldu acaba :unsure2:

Selçuk abi adamlar sürekli kenardan köşeden izleyerek yoluma çıkmamaya çalıştılar ama birgün denk getirdim konuştum. Çingenlik yaptılar biz yapmadık falan filan. Bende başka şekilde görüşeceğiz o zaman dedim. çalışma bakanlığına telefonla ve cimer üzerinden dilekçe ile şikayette bulundum. Kaçak ve yabancı uyruklu işçi çalıştırdığına dair. 4 5 gün sonra sskdan geldiler ve gerekeni yaptılar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, hakettikleri şekilde bir muamele olmuş.

Rötuş ile durum kurtarılır gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun, hakettikleri şekilde bir muamele olmuş.

Rötuş ile durum kurtarılır gibi

çok derin abi sadece renk farkını kapatabilirim

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selçuk Bakış yazdı:

Olduğu kadar, rötuş yeter bence.

aynen abi. komple boya çok gereksiz olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...