İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Trim Sesleri

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

selamlar; 

2006 ford fiesta aracımın havaların kısmen soğumasıyla trim sesleri artmaya başladı. 

yazın sıcak havalarda ses duymuyorum ne zaman soğuk olsa başlıyor trim sesleri nerden geldiği belirsiz sesler dinlediğimde ön konsoldan geldiğini anlıyorum ama buna bir çözüm yokmu arkadaş bütün HB araçlar böyle. çareyi müzik açmakla buldum. belli mesafe katettikten sonra kesiliyor bu sesler ısınınca mı nedir. haliyle kıllanmaya başladım yine zorla sattıracak kendini seviyorumda aracımı ama yok ya valla bazen katlanamayacak kadar sinir oluyorum. 

çözüm önerilerini bekliyorum.  

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Würth markasının silikon spreyi var, 35 40 tl trim aralarına uygulayabiliyorsunuz. Sesin geldiği noktayı az çok biliyorsanız oraya her noktaya uygulayabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Alpay Sumer yazdı:

silikon sprey uygulanan yerde renk bozmasi atmasi vs olusturuyor mu? 

Bana öyle bir şey olmadı, ürünü uygularken fazlasını micro bezle alıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ben 308 kullanıyorum özellikle kışın lapı fitilleri senfoni yapıyordu. Würth slikon spreyi kesin çözüm.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

arkadaşlar demiş zaten, çıtı pıtı esneme sesleri için silikon sprey tam oluyor, daha büyük tıkırtılarda ise trim arasına sünger ayarlayıp koymak ömürlük oluyor...

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Trim sesi duymak istemiyorsan mercedes alacan trim sesi olmayan araçmı var dinlersen passatda gelıyor ha şunu yaparsın kapılara fitiller uygun spreylerden sıkarsın, bozuk para parfum şisesi koymassın kapı vs agzına veya oraları halı kaplarsın ön torpido  işini bilen vardır mutlaka 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ümit Türk yazdı:

selamlar; 

2006 ford fiesta aracımın havaların kısmen soğumasıyla trim sesleri artmaya başladı. 

yazın sıcak havalarda ses duymuyorum ne zaman soğuk olsa başlıyor trim sesleri nerden geldiği belirsiz sesler dinlediğimde ön konsoldan geldiğini anlıyorum ama buna bir çözüm yokmu arkadaş bütün HB araçlar böyle. çareyi müzik açmakla buldum. belli mesafe katettikten sonra kesiliyor bu sesler ısınınca mı nedir. haliyle kıllanmaya başladım yine zorla sattıracak kendini seviyorumda aracımı ama yok ya valla bazen katlanamayacak kadar sinir oluyorum. 

çözüm önerilerini bekliyorum.  

katlanamayacak kadar ses varsa motor takozlarını kontrol ettirmeni tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...