İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Sunroof Sorunu

Alişan YILMAZ

Recommended Posts

Alişan YILMAZ

Sevgili otoclubturkiye dostları merhabalar, aracımda sunrooflarda yırtılmalar meydana geldi, bunun tamiri nasıl olur bilgisi olan var mı acaba? Nereye sorsam yapılmaz diyorlar bunun çözümü var mıdır?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun, eğer parçaları duruyorsa pattex esnek yapıştırıcı var fitil ve lastik türü ürünleri yapıştırabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun, eğer parçaları duruyorsa pattex esnek yapıştırıcı var fitil ve lastik türü ürünleri yapıştırabilirsiniz.

Evet duruyor sıvı conta denedim ama işe yaramadı bir de bunu deneyeyim, çok teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sunroof nasıl yırtılıyor anlamadım. Perdesi mi, lastiği mi yırtıldı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Sunroof nasıl yırtılıyor anlamadım. Perdesi mi, lastiği mi yırtıldı. 

Sunroof etrafındaki fitil yırtılıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

sızdırmazlık fitilin tamir olmaz değişir sadece. sonra da yine yırtılmaması için de bakım spreyleri var onlardan kullanmalı

en büyük etken aşırı soğuk havalardır

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Çağlar Bayur yazdı:

sızdırmazlık fitilin tamir olmaz değişir sadece. sonra da yine yırtılmaması için de bakım spreyleri var onlardan kullanmalı

Değişimi mümkün değil anladığım kadarıyla servis kaldı sadece sorulmadık, her yere sordum fitili bulamadım 😕

Çağlar Bayur yazdı:

Parçayı temin etmek sıkıntı 😕

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Çağlar Bayur yazdı:

siparişle getirebilir rafta hazırda olmaz

Valla parçacım bulamadı, ne yapacağım bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Alişan YILMAZ yazdı:

Valla parçacım bulamadı, ne yapacağım bilmiyorum

Yurtdışında var 400-500 tl arası fiyatı var.

Ayrıca C-Max ve Focus ile aynı bu fitil. Çıkmacılarda olabilir. 

https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Ford-Focus-C-Max-Mondeo-Sliding-Sun-Roof-Weatherstrip-10-2014-1496622-/273421535853

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yurtdışında var 400-500 tl arası fiyatı var.

Ayrıca C-Max ve Focus ile aynı bu fitil. Çıkmacılarda olabilir. 

https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Ford-Focus-C-Max-Mondeo-Sliding-Sun-Roof-Weatherstrip-10-2014-1496622-/273421535853

Teşekkür ederim hocam, silikon ile çözemezsem yurt dışı siparişi deneyecem. malesef focus mk2 den bu yana uyan fitillerin hiç birini bulamadım çünkü. çıkmacılar ayrı satmıyorlar malesef.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Silikon sprey sıkmayın da. Sonra hava du alıyor dersiniz. 

Ben yanlış mı anladım? Sunroof camının etrafındaki kauçuk lastikten bahsediyorsunuz değil mi? Bu lastik nasıl olmaz yaa? Hem de ford’un?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Silikon sprey sıkmayın da. Sonra hava du alıyor dersiniz. 

Ben yanlış mı anladım? Sunroof camının etrafındaki kauçuk lastikten bahsediyorsunuz değil mi? Bu lastik nasıl olmaz yaa? Hem de ford’un?

Evet hocam sunroof camının etrafındaki fitilden bahsediyorum maalesef Türkiye'de bulamadım ama tamiri için siyah silikon ile deneyip video çekeceğim bakalım en kötü başka fitil bulup takacağım bir şeyler yapacağım :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alişan YILMAZ yazdı:

Evet hocam sunroof camının etrafındaki fitilden bahsediyorum maalesef Türkiye'de bulamadım ama tamiri için siyah silikon ile deneyip video çekeceğim bakalım en kötü başka fitil bulup takacağım bir şeyler yapacağım :)

Bu fitili kaliteli almak lazım. Ucuza kaçmayın derim. Çıkmalar da sonuçta zaman geçirmiş ve esnekliğini kaybetmiş olabilir. Sonra rüzgar alır su alır pas başlar vs. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu fitili kaliteli almak lazım. Ucuza kaçmayın derim. Çıkmalar da sonuçta zaman geçirmiş ve esnekliğini kaybetmiş olabilir. Sonra rüzgar alır su alır pas başlar vs. 

Aynen hocam çıkma da alsam aynı sorun olacak, dediğim gibi önce kendim çözmeyi deneyeceğim olmazsa yurt dışından artık paraya kıyacağız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Alişan YILMAZ

Konuyu güncelleyeyim, Sunroof Fitilini buldum 570lerde bir fiyatı vardı, yaza doğru alacağım zaten şuan su v.s kaçırmadığı için sorun yok, pattex esnek yapıştırıcı ile tamirini deneyeceğm ne de olsa değişecek rahatça çalışabilirim üzerinde :) Son durumları buraya yazacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hikmet Türker
Alişan YILMAZ yazdı:

Konuyu güncelleyeyim, Sunroof Fitilini buldum 570lerde bir fiyatı vardı, yaza doğru alacağım zaten şuan su v.s kaçırmadığı için sorun yok, pattex esnek yapıştırıcı ile tamirini deneyeceğm ne de olsa değişecek rahatça çalışabilirim üzerinde :) Son durumları buraya yazacağım

Merhaba;
Sunroof fitilini temin edebildiniz mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...