İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Arabamı Çizdiler :(

Oğuz Aköz

Recommended Posts

Oğuz Aköz

Geçen gün kapının önünde taş, anahtar veya tornavida gibi bir aletle aracımı çizmişler. Gördüğümde başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Sağ tarafı boydan boya çizmişler sağ kapılarda daire şeklinde çizikler vardı. Çocuk işine benziyor ama çocukta olsa büyükte olsa böyle iş yapılır mı ya kaç gündür uyku uyuyamıyorum kimin yakasına yapışacağımı bilmiyorum. Arabam kum gri renginde. Araba alırken boya olmasın kaza olmasın diye ekstra paralar ödeyerek alıyoruz. Bir sabah uyanıyorsunuz ki sizi arabadan soğutacak manzarayla karşılaşıyorsunuz. Birkaç tane boyacı ve pasta cilacı gezdim. Fakat hepsinin dediği boyanması gerekiyor. Boyayı lokal de uygulamıyorlar neredeyse kapıların çamurlukların tamamı boyanacak. Yani arabanın yan tarafı komple boyalı olacak bir eğitim almamış çocuk veya büyük adamsa bir kansızın yüzünden. Ne yapacağımı şaşırdım siz değerli üstadlarımızın yorumlarını bekliyorum. Herkes boya diyor bense boyatmak istemiyorum. Tam olarak geçirmese de görüntüyü yumuşatacak azaltacak bir yöntem var mıdır? 2020 yılına geliyoruz hala çiziklerin çözümü boyamıdır? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun, üzücü bir durum ama, boyatın temiz temiz binin bence. Her zaman kaza bela olabilir, çok üzülmeyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Sırf bu yüzden boyalı araba daha cazip geliyor. Büyük kazası olmayıp 3-4 vida tutan kapının değişmeside umrumda olmuyor, macun çekilmesinden  iyidir diye düşünüyorum

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geçmiş olsun. Boyatın kafanız rahat etsin. Üzülmeyin cana geleceğine mala gelsin diye söz vardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

gecmiş olsun 1 hafta annemgilin siteye birakmıstım arabayı

benim arabayıda cizmişler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

benimde çizdiler nazarlık bıraktım . ne boya ile nede farklı bir çözüm yönetimi bulmaya çalışıyorum.  o gündür bugndür arabama dokunmuyorlar. 2 sene olacak 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Geçmiş olsun.

Bizim evin karsisindaki iki arabaya şu boyacilarin boyayı soktukleri sıvıdan dökmüşler. Her tarafina. İçim cız etti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

İnstgramda semsaoto diye bir firma var, bayadır takip ediyorum, boyasız çizik gidermenin mümkün olduğunu iddia edip, bir de video atıyor.

Ne kadar doğrudur bilemem ama bir görüşün derim, fikir olur. 

Ama çok pahalıdır sanırım, buraya da yazarsanız sevinirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

geçmiş olsun,çok kafanıza takmayın.Sağlığınızdan olmayın.Dün benim arabaya da çarpıp kaçmışlar park yerinde.Bu kaçıncı oldu saymadım.Ben satana kadar arabayı yaptırmıyorum.Satarken alıcıya kusurları gösteriyorum,isterse yaptırıyorum isterse fiyattan düşüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba,benim de  kum gri c max aracımı  3-4 yıl önce aynı şekilde boydan boya çizdiler. Pasta cila falan hikaye. Başta içim cız etti ama zamanla  alışıyorsunuz maalesef. Boyatmadim, aynen duruyor.

Boyasız bir çözüm  bulursanız  haberdar edin lütfen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Geçmiş olsun. Takmayın kafanıza diyeceğim ama ben cinnet geçirirdim herhalde 😄 Olsun siz yinede üzülmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Geçmiş olsun. Bu tarz durumlar herkesin başına geliyor. Eğer satarken değeri düşmesin satışı hemen olsun derseniz boyatmadan içinizi kemire kemire binin. Yok ben öyle binemem boyatıp temiz binerim satarken önemli değil derseniz siz bilirsiniz. Tekrardan geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bizim memlekette çiziksiz araba olmaz diyorum varsada istisnalar kaideyi bozmaz birgün çizilme ihtmalide yüksek :) geçmiş olsun,aracınız bu çizikten sonra malum değer kaybı olacaktır boya takınsı olanlar veya olmayanlar için boyatmadan önce göstereceğiniz resimler azçok inandırıcı olur,canınız sağolsun diyelim...güzel bir ustaya boyatın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Aköz

teşekkür ederim herkese. boyatmaktan başka çare yok ama yarın arabayı satarken kime inandıracağım çizik var diye boyadığımı herkes kazadan dolayı düşünecek ve fiyatı da düşecek.... her ne kadar görmemeye çalışsamda bana batıyor... olay daha taze bakalım alışabilirmiyim bu şekilde binmeye

Ahmet Aybeyaz yazdı:

İnstgramda semsaoto diye bir firma var, bayadır takip ediyorum, boyasız çizik gidermenin mümkün olduğunu iddia edip, bir de video atıyor.

Ne kadar doğrudur bilemem ama bir görüşün derim, fikir olur. 

Ama çok pahalıdır sanırım, buraya da yazarsanız sevinirim

teşekkü ederim bir görüşeyim olmazsa 

görüntüleri birazdan yükleyeceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Geçmiş olsun, üzücü tabi ama yapacak bir şey yok. Araca 7/24 kamera takmak dışında.

Şu anki aracım ford ka 98 model her gün bir yerini çiziyorlar sanki. Hatta sanıyorum geçenlerde birisi yerine park ettim diye anahtarla boydan boya çizmiş, e hakkımı helal etmiyorum her kimse helallik almadan bir yere gidemez :)

Araba zaten göreceği zararı görmüş, bir de siz dertlenip kederlenip sağlığınızdan olmayın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Aköz

0a9743806aa.jpeg21cac1354c5.jpeg3648a27c740.jpegd83352f9cd7.jpeg

çizikler bunlar daha çok var fakat onlar pasta cila ile kapanabileceğini umut ettiğim için çekmedim

autoking pasta cila bir kısmını kapatabilir dedi ama daha farklı bir teknik varmıdır en azından bu kadar sırıtmayacak

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

2 ayda iki kere arkadan çarptılar aracıma ( suçum sadece o an orada olmak ),  2 sinde de tampon değişti, tampon içinde ki koruma barı değiştir. 2. kazada bagaj kapağı yarım boyandı. ilk kazada sağ stop lambam değişti ( Gerek yokken servis işi ). 2. kaza yerine 3 kaza yazıldı tramere hala düzeltmeye çalışıyorum. :D 2 kazada sadece 10 bin TL tramer oldu aracımda. Şuanki durumun fotolarını çekin saklayın, sonrada aracınızı boyatın gitsin. Dünya'nın en pahalı arabalarını kullanıyoruz ve sokağa bırakıyoruz. Sokağa bırakılan arabanın başına her şey gelebilir malsef... Geçmiş olsun... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, eğer tırnağınızla kontrolde takılma yapıyorsa o boyasız düzelmesi zor bir çiziktir.  Tekrar geçmiş olsun sıkmayın canınızı olan olmuş artık, araçlarım sokakta kaldığı zaman maalesef ki böyle durumlar hepimizin başına geliyor. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence aynı tondaki baz metalik boyanın içine yüzde 5 mat vernik koyup fırça ile incecik boyayın. sonuç mat olacağı ve aslında aynı renkte olacağı için bu halinden çok daha az rahatsız edici olur.

gri araba almak büyük hatadır. tamiri en zor boyalar metalik gri ve şampanya rengi sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Dogan Arsiray yazdı:

bence aynı tondaki baz metalik boyanın içine yüzde 5 mat vernik koyup fırça ile incecik boyayın. sonuç mat olacağı ve aslında aynı renkte olacağı için bu halinden çok daha az rahatsız edici olur.

gri araba almak büyük hatadır. tamiri en zor boyalar metalik gri ve şampanya rengi sanırım.

bizim milletimizde gri arabay kiri göstermesin diye alırlar :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...