İçeriğe Yönlendir

Mutlu! Muyuz?

Hayrettin Bahadır

Recommended Posts

Hayrettin Bahadır

Touareg V6 3.0 TDI SCR 286 PS Tiptronik1.175.100,00 TLDetay

Model (*4) Touareg V6 3.0 TDI SCR 286 PS
Motor 3.0 V6 TDI SCR 286 PS
Şanzıman Tiptronik
Donanım Touareg
Opak Renk Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (TL) (*1-2-3-8) 1.175.100,00 TL
Net Fiyat (TL) 381.139,63 TL
ÖTV (%160) (TL) (*5) 609.823,42 TL
KDV (%18) (TL) (*5) 178.373,35 TL
Motorlu Taşıtlar Vergisi(TL) (*5) 5.232,00 TL
Trafik - Tescil ve Ruhsat İşlemleri Resmi Bedelleri (*5/6) 260,40 TL
Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Hizmet Bedeli (*7) 271,20 TL
Opak Renk Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (*1/2/3/8) 1.175.100,00 TL

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

0 km Tiguan bile birçoğumuz için artık  hayalken Touareg  hayal bile değil  maalesef.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Adam 381 liraya üretmiş tüm maliyetlerine katlanarak. Biz 794 bin kazanacağız bu aracın satışından bence gurur verici (!)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Bir de yazmış opak renk için diye 😕 bi orası kusur kalsın renk farkı da veririz bir şey olmaz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bu fiyatları dünyanın başka bir ülkesinde olamayacağı bilmek bile mutluluk sebebi,paylaştığınız aracın fiyatını bilen; bu araca sahip olanın ne kadar Mutlu ve Zengin olduğunuda direk bilir..Mutlu günler...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nasıl eğlenceli mi olarak başlık atardım. 350 lik teknik edere 1150 öderken

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Evcin yazdı:

Adam 381 liraya üretmiş tüm maliyetlerine katlanarak. Biz 794 bin kazanacağız bu aracın satışından bence gurur verici (!)

Yerli otomobile ne hacet. Yerli vergimiz var. 1 arabadan 2 araba kazanıyor devlet :)

• Beğen 1
  • Mutlu 4
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

ÖTV nin de KDV sini alıyorlar. Bizi sağıyorlar :fisir:Aziz Nesin'in bir sözü aklıma geldi ama yazmıyorum, yazamıyorum :angry:

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Lüks araçta bu kadar vergiyi destekliyorum. Düşünün, almanya’da a6, 45 bin euro. Ama vatandaşı koşa koşa gidip almıyor. Daha eski ve mütevazi araca biniyor. Bizde a6, 45 bin lira olsun, kağıt toplayıcı bile gider alır. Ya da kur farkını ekle, a6 250 bin olsun. Millet koşarak gidip alır. Çünkü biz özenti ve kibirli bir milletiz

Üretmeyen toplum için bu çok tehlikeli. neden üretmiyoruz konusu konuşulmalı. 

Bugün benzin 2 lira olsun. Toplu taşıma yolcusu 1/3 düşer. Ciddi rakam. Ama alman vatandaşı benzin ucuz olmasına rağmen toplu taşımaya biniyor. Yön yine yanlış. Neden toplu taşıma planlaması yok veya kötü konusu tartışılmalı. 

Vatandaşımızın güvenlikli ve ihtiyacı olan arabaya ulaşması hakkıdır. Aile aracı, ihtiyaç araçları ve iş araçları için vergi sistemi komple gözden geçirilmeli. 

Touareg türkiye için lüks. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bizde a6, 45 bin lira olsun, kağıt toplayıcı bile gider alır.

KAtılmam, alt seri arabaya binmezler çoğunda suv var şu an.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

KAtııyorum temel sorun bu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama vatandaşı koşa koşa gidip almıyor. Daha eski ve mütevazi araca biniyor.

Şehir dışı kısmından bahsediyorsunuz sanırım. Şehirlisi Mercedes E kasayı taksi yapıyor zira :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Lüx değil bence, aynı marka ve donanımı olan iki aracın motorları arasındaki fark yüzünden motoru büyük olana neden 3 katı vergi veriyoruz halen anlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yukarıdaki 381 bin liralık aracın fabrika karı 30-40 bin falandır.. Bilemedin 80 bin diyelim.. 

Üstünden alınan ötv ve kdv karın 10 katı. 

Üretse 80 bin.. üretmese 800 bin kazanıyor.. 

Ha vatandaş neden üretmiyor, 

Parası olan vatandaş paradan para kazanma yolunu seçiyor. Ne uğraşacak işçiyle, maliyeyle, onlar da yetmedi, mafya ile. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Fatih Evcin yazdı:

Bizler vatandaş olarak sırf bu yüzden almıyoruz, yoksa kazancımız yerinde çok şükür. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Üretse 80 bin

ne yani, kdv ve ötv almayacak mı kendi ürettiğinden :D

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

Sıkıntı burada.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Sayın forum üyeleri depolar az ise bilginize

Arabistan’da Aramco üretim tesislerine drone ile saldırı oldu. Aramco demek dünyanın petrol baronu demek. Drone ile saldırı oldu ve tesislerin üretim kapasitesi 2/3 oranında düştü. 

Bu tabiki yalan. O kadar korunaklı bir yere kimse dronla saldırıp tesisi harap edemez. Hem de drone ile. 

Petrol fiyatları hem yükseltilmek isteniyor. Hem de bu saldırının suçu iran’a atılıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Lüx değil bence, aynı marka ve donanımı olan iki aracın motorları arasındaki fark yüzünden motoru büyük olana neden 3 katı vergi veriyoruz halen anlamıyorum.

Yani abi, o cip çok da makul değil şimdi :) 

bazı ülkeler motor hacmine göre. Bazıları emisyona göre. Bazıları biraz emisyon biraz hacim. Bazıları vergisiz, sıfır değerine göre. Bazıları yakıt tipine göre vergi alıyor. Bazıları motor gücüne göre alıyor. Hacim konusunda vergilendirme yapan sadece biz değiliz. Başka ülkeler de var. Hatta portekiz, romanya, slovenya, çekya da böyle vergi alıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama şu 2000 motora uçuk vergi olayını kaldırsınlar artık. 2 litre motor çok çok standart bir motor. İnsanları fındık kadar motorlara mahkum ettiler resmen

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Okuduğum izlediğim kadarıyla olan saldırı alçak irtifa drone yada iha olduğu için patriot tarzı hss radarlarında görülmediği, ancak uydu fotolarına bakıldığında nokta atışı. Lazer güdümlü atışlar gibi. Olayın gidişatı saldırı sonrası belli gibi zaten, Sudiler üretimi durduruyoruz dediler, Üstüne Trump dedi yedek rezervleri kullanıma açıyoruz kurtarıcı havasına girdi.

İran'ı biraz sallamak sonrası rejim değişikliğine bahane arıyorlar, Tıpkı 11 Eylül ikiz kuleler bahanesi gibi. Konu Touareg'ten nereye geldi bizim forumu seviyorum :D 

6UcSPI.jpg7JGAQU.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...