İçeriğe Yönlendir

Değer Kaybı Parası Kimde Kalır

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Mk3 mondeom var. Üzerine bırak taşı yaslanan olmadı. Piyasa değeri 50bin tl. Önden tıkladım şahine. Farlarım, panjur ve radyatör sizlere ömür. Hasar kaydı 20bin. 

Araba yapıldı ve satışa çıkardım. 50bine geldi aldı biri. Değer kaybı olan 6000tl cebimde. Noter çıkışı al sana 6000 derim. 

Varmı böyle bir müşteri. Çıksın ortaya, tam boy büstünü yapıp Kadıköy meydanda olan boğayı atıp onun büstünü koyacağım 

aracında değer kaybı olacak hasar yokki üste para veresin :D buna değer kaybı vermeleri hata, önce değer kaybı ne zaman verilir neye verilir onu çözsünler, 0 yada 1-2 yaşta araca tamam, 10 yaşında araca olmaz değer kaybı falan, değer kaybınıda aşşağıda yazdıklarıma göre değerlendirecekler ayrıca...

far-panjur-radyatör değişti=  değer kaybı sıfır

hatta kaputta değişsin orjinal takılsın, hala değer kaybı sıfır yada çok cüzzi, yan sanayi kaput olmayacak ama...

bunun dışında ana gövdede şasede en ufak hasar, düzeltme varsa değer kaybı olur, kaynak varsa,ısıl işlem varsa ana gövdede direk pert, 1 kuruş vermem, beleş alırım direk satarım anca :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hatta kaputta değişsin orjinal takılsın, hala değer kaybı sıfır

Kaputu sök-tak.. Bittin, fiyatı 5 bin düşer bu ülkede. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaputu sök-tak.. Bittin, fiyatı 5 bin düşer bu ülkede. 

aynen öyle, şaka gibi vallahi, uyanık fırsatçı milletiz azizim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Mk3 mondeom var. Üzerine bırak taşı yaslanan olmadı. Piyasa değeri 50bin tl. Önden tıkladım şahine. Farlarım, panjur ve radyatör sizlere ömür. Hasar kaydı 20bin. 

Araba yapıldı ve satışa çıkardım. 50bine geldi aldı biri. Değer kaybı olan 6000tl cebimde. Noter çıkışı al sana 6000 derim. 

Varmı böyle bir müşteri. Çıksın ortaya, tam boy büstünü yapıp Kadıköy meydanda olan boğayı atıp onun büstünü koyacağım 

abi sen gidip birine vurunca zaten sana değer kaybı yok hata karşı tarafın ise onun sigortasından alabiliyorsun. yani şahin gidip senin sigortan dan alıyor sana yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aracında değer kaybı olacak hasar yokki üste para veresin :D buna değer kaybı vermeleri hata, önce değer kaybı ne zaman verilir neye verilir onu çözsünler, 0 yada 1-2 yaşta araca tamam, 10 yaşında araca olmaz değer kaybı falan, değer kaybınıda aşşağıda yazdıklarıma göre değerlendirecekler ayrıca...

far-panjur-radyatör değişti=  değer kaybı sıfır

hatta kaputta değişsin orjinal takılsın, hala değer kaybı sıfır yada çok cüzzi, yan sanayi kaput olmayacak ama...

bunun dışında ana gövdede şasede en ufak hasar, düzeltme varsa değer kaybı olur, kaynak varsa,ısıl işlem varsa ana gövdede direk pert, 1 kuruş vermem, beleş alırım direk satarım anca :)

10 yaşında araç da da oluyor ancak hesaplamada değişik katsayılar değişik. 1-2 yaşındaki araca 5000 TL çıkan değer kaybı, 8-10 yaşında 1000 tl  çıkabilir

ayrıca km sınırı var bildiğim kadarı ile hesaplamalarda çok değişken var. yaş, km, hasarsızlık gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aracı satarken pazarlığa gelecek kişi sen alacağını almışsın bize bi 10 bin daha düş diyeceği için bence gerek yok.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Kelimelere takılmayın aracın modeline kılına tüyüne. Örnek olarak bakın olaya ve rakama. Sen ben vurdum değil olay. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

araca bakın, durumuna bakın piyasaya bakın fiyat verin, gerisi masal, yok değer kaybından almışsın banada ver... boşa demeyin bile, araba ortada değer biçip alırsınız gerisi hikaye...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...