İçeriğe Yönlendir

Canon 600D Açılmama Sorunu

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

Forumda Fotoğraf makinelerinden anlayan arkadaşlar olduğunu tahmin ediyorum.

Büyük kızımın Canon 600D si normal çalışırken, bir sabah açılmaz oldu.

-Magic Lantern programı SD kartta yüklü, makine onunla çalışıyor.

-Battery Grip mevcut, makineyi bu şekilde iki pille kullanıyor. Tam hatırlamamakla birlikte, makinenin iki pille birlikte açık unutulup pillerin böyle sıfıra inmiş olması mümkün.

Magic Lantern olmayan bir kartla denendi. Piller yeniden doldurulup, ayrı ayrı ve griple takılarak denendi. SD kart takmadan denendi. Perde hareket etmiyor ve makine açılmıyor, MUŞ

Elektronik bir arıza ihtimali midir,

Yazılımsal olabilir mi,

Yazılımsal ise kendimiz müdahale edebilir miyiz. Var mı bir bilgisi, fikri olan?

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

No canon, no no :D bir de böyle şeylerde karşıma alıp bakışmadan birşey diyemem ben. Gelsin denizli'ye yapıverem 😛

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Yok Nikon var şuan, pentaxı boşadık. Lazımsa satayım Emmi bey. 2 lens 1 body 12 bin tele. İkinci el fiyatı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok Nikon var şuan, pentaxı boşadık. Lazımsa satayım Emmi bey. 2 lens 1 body 12 bin tele. İkinci el fiyatı [emoji3]

Ayfon yetiyor bana. Gerek yok.
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Led ışığı görünmüyorsa, donanımsal bir sorun olabilir.

Muhtemelen, güç devreleri veya voltaj regülatöründedir.

Eminönü Hayyam Pasajında her türlü onarımını yapabilecek yerler mevcuttur ama, faturayı tamirden önce öğrenmeye çalışın siz yine de..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Dogan Arsiray yazdı:

pentax ks1 vereyim... mis gibi.

Çok eskileri bilmediğinizden ortalık yerde pentax diyip duruyorsunuz 😛 Bu forumda pentax ve mintaks aynı şeylerdir :D :D

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Okay Kaygusuz yazdı:

orjinal bataryası nerde

Biri orjinal, 2 bataryası var.

Kerem Kurluva yazdı:

Led ışığı görünmüyorsa, donanımsal bir sorun olabilir.

Muhtemelen, güç devreleri veya voltaj regülatöründedir.

Eminönü Hayyam Pasajında her türlü onarımını yapabilecek yerler mevcuttur ama, faturayı tamirden önce öğrenmeye çalışın siz yine de..

Zaten öyle olacak, Hayyama gideceğiz. Hani kendi yapabileceğimiz bir şey var mıdır diye soramayı düşündüm.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Dogan Arsiray yazdı:

pentax ks1 vereyim... mis gibi.

örnek şekil 1a :D

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

normal bataryasını takınca ısıgı yanıyormuydu bizim nikonlarda bataryayı takınca ısıgı yanarda.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Önder Özcan yazdı:

Biri orjinal, 2 bataryası var.

Zaten öyle olacak, Hayyama gideceğiz. Hani kendi yapabileceğimiz bir şey var mıdır diye soramayı düşündüm.

Cihaz, büyük ihtimalle, "brick" tabir edilen duruma geçtiği için, sizin yapabileceğiniz bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Gitmeden önce, cihazınızın güncel fiyatını öğrenin, Hayyam' da size çıkacak yaklaşık tamir tutarına göre, ne yapacağınıza karar verirsiniz.

Geçmiş olsun şimdiden. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

brick yazılımsaldır, Ben halen söylüyorum, cihaz ile karşılıklı bir çay içecek pozisyonumuz olsa çözemeyeceğim şey değil. Ama istanbul denizli ile merso çok yakar 😛

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

yazılımdan kaynaklanan (aşırı ısınma, vb.) sorun, donanıma sirayet ettiğinde (devrelerin yanması, vb.), parça tamiri olmadıkça, cihaz geri gelmez. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)

Kartın içine bilmem ne yazılımı atınca açılıyor deniliyor ama. Bir yazılımcı olarak rahatlıkla söyleyebilirim, durumun tamamen yazılımsal olduğunu. 

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Hakan Tarım yazdı:

Kartın içine bilmem ne yazılımı atınca açılıyor deniliyor ama. Bir yazılımcı olarak rahatlıkla söyleyebilirim, durumun tamamen yazılımsal olduğunu. 

Makinanın resmini çekip atsam bişeyler yapamaz mısın. Biraz yardımcı olun Memedali bey :D

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Önder Özcan yazdı:

Makinanın resmini çekip atsam bişeyler yapamaz mısın. Biraz yardımcı olun Memedali bey :D

Bugün çok meşgulüm, yarın gel 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Hakan Tarım yazdı:

brick yazılımsaldır, Ben halen söylüyorum, cihaz ile karşılıklı bir çay içecek pozisyonumuz olsa çözemeyeceğim şey değil. Ama istanbul denizli ile merso çok yakar 😛

tamam merso çok yakar ama senin süperb az yakıtı ile meşur değil miydi sen gel Ocak başında köfte kokuları eşliğinde tamir edersin.  

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

tamam merso çok yakar ama senin süperb az yakıtı ile meşur değil miydi sen gel Ocak başında köfte kokuları eşliğinde tamir edersin.  

Lütfen cümleyi eksik yazmayalım, anlam değişiyor :D

Yolda Merso çok can yakar olacak doğrusu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Önder Özcan yazdı:

Lütfen cümleyi eksik yazmayalım, anlam değişiyor :D

Yolda Merso çok can yakar olacak doğrusu.

doğru en çok da yakıt ibresinden kaynaklı sahibinin canını çok yakıyor muş :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...