İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Egzozdan Beyaz Duman Geliyor

Murat Aksum

Recommended Posts

Murat Aksum

Merhaba,

Ford fiesta van 1.4 tdci aracım hava yaptı ve çalışmadı. Arkadaşın önerdiği ustaya götürdüm. Mazot pompa müşürü ve enjektör geri besleme hortumunda sıkıntı var diyip değişti.  Bu değişimden sonra araç beyaz duman atmaya başladı. Usta bir iki güne geçer diyip gönderdi. Sizcede bu kullanımla geçer mi yoksa sebebi değişimde yapılan yanlış bir işlemden dolayı olabilir mi ? Önceden böyle bir sorun yoktu.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o parçaların duman yapma ile ilgisi olmaz. biri hortum diğer müşür de ya çalışır ya çalışmaz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erkan Işık yazdı:

Deponun dibini çektirdin mazot filtresini de degistir sonra iyi mazot koy gözlemle

Pompa hep depo dibinden çekiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Pompa hep depo dibinden çekiyor.

Mantıken [emoji23] hep konuşulan fakat gerçeği bu olan bir konu.

Beyaz dumanı genelde kışın soğuk havada, ısınana kadar atar. Aslında buhardır o fakat bariz bembeyaz duman atıyorsa bu mevsimde, motor suyunu gözlemleyin öncelikle, eksilme varsa sıkıntı.
Yorum bağlantısı
Murat Aksum
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sürekli mi soğuk marşta mi sadece

İlk çalıştığında ve sonradan sürekli geliyor. Özellikle yokuşlarda falan göz gözü görmüyor arkadan. İnternette okuduğum silindir kapak contasından su sızdırıyor olabilir diye yazıyor. Bu arada hararet göstergesi eskisine göre biraz daha yüksek. Merak ettiğim mazot pompa müşürü ve enjeksiyon geri besleme hortumunu değiştirirken silindir kapak contasıda sökülüyor mu ?  Sökülüyorsa usta tam olarak takamamış olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

enjektör problemi olmalı yada ECU. aynısı bizim HDI panelvan da oldu, aracı çalıştırınca ve kullanırken sinek ilaçlama aracı gibi bembeyaz geziyorduk, aracın enjektörleri temizlendi  bir miktar iyileşme gözlmelendi ancak beyaz duvan ve düznsiz çalışma kaldı. ECU yu tamir ettiler şimdi herşey normale döndü.

Yorum bağlantısı
Murat Aksum
Dogan Arsiray yazdı:

enjektör problemi olmalı yada ECU. aynısı bizim HDI panelvan da oldu, aracı çalıştırınca ve kullanırken sinek ilaçlama aracı gibi bembeyaz geziyorduk, aracın enjektörleri temizlendi  bir miktar iyileşme gözlmelendi ancak beyaz duvan ve düznsiz çalışma kaldı. ECU yu tamir ettiler şimdi herşey normale döndü.

Teşekkürler yorumunuz için. Az önce götürdüğüm usta egzoz kutusunun incelenip temizlenmesi falan dedi. Enjektörlerden olabilir mi acaba ? Tekrar onuda bir sorgulayım açıkcası.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Aksum yazdı:

egzoz kutusunun incelenip temizlenmesi

En alakasızı bu sanırım.

Ankara'da önerilen ustalara baktınız mı?

Yorum bağlantısı
Murat Aksum
Sani Gerşon yazdı:

En alakasızı bu sanırım.

Ankara'da önerilen ustalara baktınız mı?

Biraz araştırdım ama bulamadım. Sizin önereceğiniz biri var mıdır Ankara tarafında !

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Kitabı ortadan okuyayım. Yağ Yakıyor.

Yağı Belli Km aralıklarında kontrol ediniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dumanda beyaz mavi siyah vardı, toros serçe karbiratörlü motorlar zamanından dna larımıza yerleşti. artık turbolu enjektörlü acaip emisyonlu makinlaarda duman renginden nokta tahmini olmaz. genelde %90 da enjektör kaynaklı çıkar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Aksum

Öner Oto Tuncay Ustaya götürdüm. Öneriniz için teşekkrüler. Enjektörden kaynaklı diye söyledi. Güneş pompaya yönlendirdi. 1300 tlye revize edeceklerini söyledir. Ankarada işini bilen farklı pompacı öneriniz var mıdır acaba ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...